Pişmaniye Festivali İzmit’in Kurtuluşu ile birleşecek

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, bu yıl 11’incisi düzenlenen Pişmaniye Şenliği’nin ardından katılımcılarla kahvaltıda bir araya geldi. Hürriyet kahvaltıda yaptığı açıklamada, “Seneye İzmit’in kurtuluşu ve pişmaniye festivalimizi birleştirmek istiyoruz” dedi.

Nazım Özgün Erbulan
Nazım Özgün Erbulan Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

Bu yıl 11’incisi gerçekleşen, 3 Ekim’de başlayan 5 Ekim’de sona erenPişmaniye Şenliği’nin ardından İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, bugün Hoşgör Pastanesi’nde  düzenlenen kahvaltıda İzmit Belediyesi Kültür Müdürü Dilek Alp, İzmit Belediyesi Başkanvekili Hakan Tanta, Vaveyla Kukla Ekibi’nden Hilal Akcan, karikatürist Onu Karagöz, 41 Bando ekibinden Ali Arslanoğlu, Sahne İzmit ekibinden Enis Üstüntaş, Yıldız Can Pişmaniye sahibi Çiğdem Akbaş, Önder pişmaniye sahibi Önder Akbaş, Naz Pişmaniye sahibi Suat Kaçar, Kar Pişmaniye sahibi Uğurcan Üçcan, Üçcan Pişmaniye sahibi Yaşar Üçcan, Simay Pişmaniye ve 41 Şekerleme sahibi Fuat Mandil, İpek Pişmaniye sahibi Hüseyin Canıgeniş, Boğaziçi Pişmaniye sahibi Kadir Çetin ve Buşah Pişmaniye sahibi Mustafa Şahin katılım sağladı. Düzenlenen kahvaltının ardından şenlik hakkında açıklamalarda bulunan Hürriyet, “Hızlı bir süreç işliyor. Kent adına arkadaşlarımızla organize olup daha çok insanın pişmaniye yemesini sağlayacak, İzmit’in de marka değerini yükseltecek bir etkinlik yapmaya çalıştık. Bu etkinlik sadece eğlence olarak değil, İzmit’in tanıtımını da önemsiyor. Bu etkinliğin sahibi üretici arkadaşlarımızdır. Seneye elbette daha organize, şimdiden planlama yapacağımız bir tanıtım etkinlik olacak” dedi.

“BEKLENTİLERİMİZİN ÜZERİNDE KATILIM OLDU”

Seneye gerçekleşecek etkinlik hakkında bilgi veren Hürriyet, “Seneye İzmit’in kurtuluşu ve pişmaniye festivalimizi birleştirmek istiyoruz. Aynı zamanda diğer kentlerden yöneticileri de davet edeceğimiz çok daha büyük bir etkinlik yapmak istiyoruz. İzmit’i turizm kenti yapmayı, uluslararası bir katılım gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Uluslararası temaslarda bulunup onların da katılımlarını sağlamak, diğer şehirlerden isimleri de katmak istiyoruz. Üretici dostlarımızla tekrar hızlı bir şekilde bir araya gelip planlamayı tekrar yapacağız. Seneye çok daha güzel bir etkinliğe imza atmak istiyoruz.Halkımızdan beklentimizin üzerinde bir ilgi gördük. İnsanlarımız biraz mutsuz, insanlarımızın ekonomik kriz nedeniyle sıkıntıları var. Onların yüzlerini güldürmek, 3 gün de olsa mutlu etmek, pişmaniyenin tanıtımı için yaptık, beklentimizin üzerinde bir katılım oldu. Bütün halkımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“ÖĞRENCİLERİMİZ KENTİ GÖRMEDEN GİDİYOR”

“Bu daha başlangıç” diyen Hürriyet, “Kente de bir hareket geldi. Kent esnafı da memnuniyet duyduklarını ifade ettiler. Daha yeni başlıyoruz yapacaklarımıza. Üretici arkadaşlarımıza çok çok teşekkür ediyorum. En iyi şekilde ağırladılar. Bir de sevindiğimiz bir şey var; üniversitede 80 bin öğrenci kaynağı var. Üniversiteyi aşağı indirmek gerektiğini belirtmiştim. Üniversiteyle nasıl diyalog kurarız diye her fırsatta kolluyoruz. O yüzden etkinliği üniversitede başlattık. Ciddi anlamda üniversite öğrencileri katılım sağladılar. Öğrencilerimiz kenti tanıması, varlıklarını, ürünlerini tanıması bizim için çok önemliydi. Bu da kent açısından büyük bir ivme kazandıracak gibi düşünüyorum. Üniversite öğrencilerimiz kenti görmeden gidiyor. Bu başlangıç olması itibariyle güzel oldu. Öğrencilerin interaktif katılımıyla yaptığımız şenlik de çok güzeldi. Bu daha başlangıç. Etkinliklerimizde yer alan katılımcılara teşekkür ediyorum. Biz etkinliklerimizde her noktayı düşünerek hareket etmeye çalışıyoruz. Festival bir ekonomidir. Öyle bakmak lazım. Aynı zamanda kentin her anlamda tanıtımı için önemlidir” ifadelerinde bulundu.

08 Ekim 2019 - Siyaset

Muhabir Nazım Özgün Erbulan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

03

rambo - festivallerle uğraşacağına halkın dertleriyle ilgilen çakma başkan

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 08 Ekim 19:03
02

Izmit - Başkanım her şey güzel lay lay lom. Ama bizim işimiz yok karnımız aç. Pişmaniye yedik o günü geçirdik te sonrası.

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 08 Ekim 17:27


Anket Kocaeli'de en başarılı bulduğunuz milletvekili kim?