Gölcük’te Ahilik Haftası coşkuyla kutlandı

Gölcük Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gölcük Seyyar Pazarcılar Esnaf Odası işbirliği ile düzenlenen “Ahiliği ve Pazarcılığı” tanıtma etkinliği coşku içerisinde gerçekleştirildi

Ahilik Haftası kutlamaları ilimizin ve ülkemizin çeşitli yerlerinde olduğu gibi Gölcük’te de coşku ile kutlandı. Gölcük Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü ve  Gölcük Seyyar Pazarcılar Esnaf Odası işbirliği ile gerçekleştirilen etkinlikler de keyifli anlara sahne oldu. Gölcük Tershane İlkokulu’nun bahçesinde gerçekleştirilen etkinliğe Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Yaşar Çakmak, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, İl Ticaret Müdürü Veysi Uzunkaya, Gölcük Seyyar Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Abdurrezzak Tuncer, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kadir Durmuş, Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, Tersane İlkokulu Müdürü Ali Kemal Eren, siyasi partilerin temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı. Etkinlik çerçevesinde Pazar kuran öğrencilerin tezgahlardan elde ettikleri gelirlerin okullarına bağışlanacağı kaydedildi.

MÜDÜRDEN TEŞEKKÜR

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Tersane İlkokulu Müdürü Ali Kemal Eren,” Değerler eğitimi kapsamında ahiliği ve pazarcılığı tanıtma etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz. Etkinliğe katılan herkese teşekkür ederiz” dedi. Daha sonra söz alan Gölcük Seyyar Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Abdurrezzak Tuncer ise, “Her sene bir okul bahçesinde tezgah açarak öğrencilerimize pazarcılığı tanıtıyoruz. Buradan gelen geliri de olduğu gibi okula bağışlıyoruz. Helali hoş olsun” ifadelerini kullandı.

GÜLSUYU: GELİŞMLERİNİ ÖNEMSİYORUZ

Etkinlik nedeniyle söz alan ve düşüncelerini dile getiren Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, çocukların gelişimini önemsediklerini belirterek, “Programda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Biz olayın tamamen çocuk tarafındayız. Geleceğimiz çocuklarımızdır, geleceğimiz güzel yetişsin istiyoruz. Tarihimize bağlı bir gelecek için değerler eğitimini Gölcük’te inşa ediyoruz. Gölcük Belediyesi ile protokol yaptık. Saygı, sevgi, edep, paylaşmak, kardeşlik sadece öğretmenin öğreteceği şeyler değildir. Eğitim sadece sınıfta olmaz” diye konuştu.

SEZER: AHİLİK DÜRÜSTLÜKTÜR

Etkinliğin milli ve manevi değerlere sahip çıkmak açısından da önemli olduğunu söyleyen Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, “Bu etkinlik birkaç konuya birden temas ediyor. Milli manevi değerlerimize sahip çıkacağız. Ahilik doğruluk, dürüstlük, paylaşmaktır. Destek olanlara teşekkür ediyorum” derken, kısa bir konuşma gerçekleştiren Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak da, etkinlik nedeniyle destek olan kurum ve şahıslara teşekkür etti.

“TÜRKİYE’DE SADECE İLİMİZDE”

Etkinliğin sadece ilimizde yapıldığını aktaran İl Ticaret Müdürü Veysi Uzunkaya ise, “Bugün pazarcılar odamızın yaptığı bu etkinlik Türkiye’de tek Kocaeli’de yapılıyor. Gölcük Belediyemize başkanımızın nezdinde teşekkür ediyorum. Milletin birlik ve beraberliğin en büyük sembolü esnaflıktırLütfen pazarcıları, bakkalı, kasapları yalnız bırakmayın” şeklinde konuştu.  Konuşmaların ardından stantları gezen protokol üyeleri alışveriş yaparak, etkinliklere katıldı.

09 Ekim 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kocaeli'de en başarılı bulduğunuz milletvekili kim?