İzmit Belediyesi 29 Ekim’i Fethiye’de kutlayacak

CHP İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Hakan Tanta Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde yaptığı konuşmada, “29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı İzmitimizin kalbinde Fethiye Caddesi'nde kutlayacağımızı kamuoyuna duyuruyorum” dedi.

Nazım Özgün Erbulan
Nazım Özgün Erbulan Tüm Haberleri

Kocaeli Büyükşehir Bekediyesi Meclisi Ekim ayı toplantısı bugün saat 15.00’te İzmit Fuarı içerisinde bulunan Leyla Atakan Kültür Merkezi Dr. Şefik Postalcıoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın Ankara’da olmasından dolayı Meclis Başkanlığı’na Büyükşehir Başkanvekili Yaşar Çakmak başkanlık yaptı. Mecliste 73 tane gündem maddesi görüşülüp karara bağlandı. Meclis’te ayrıca CHP grubu tarafından 5 adet önerge verildi.

CHP İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Hakan Tanta gündem öncesi yaptığı konuşmada gerçekleşen Barış Pınarı Harekatı ile ilgili  ordumuzabaşarılar diledi.  Tanta, “Bildiğimiz gibi önümüzdeki günlerde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız var. Dini ve milli bayramlarımız bizim için kutsaldır. Bayramlarımız partiler arası yarış meselesi haline getirecek bir şey değildir. Tüm bayramlarımızı halkımızla birlikte omuz omuza kutlayacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. 17 yıllık AK Parti döneminde özellikle milli bayramlarımızın kutlanmaktan imtina edildiğini hepimiz çok iyi biliyoruz. Milli bayramlarımızın karşısında hangi etkinliklerin konulduğu ile ilgili kabarık bir liste var” dedi.

“BİR ALAN BIRAKILMADI”

Bayramlarımızı coşkulu bir şekilde kutladık. Birlik ve beraberliğimizi pekiştirebileceğimiz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız içinde İzmit Belediyesi olarak haftalar öncesinde çalışmalarımıza başladık. Fakat bu yıl geçmiş yıllardan farklı olarak ilk defa kentin tüm meydanlarını kullanacak şekilde bir program hazırlandığını öğrenmiş bulunmaktayız. Bu durum hem sevindirici hem de üzücüdür. Büyükşehir, zaten meydan fakiri olan kentimizde İzmit Belediyesi’ne bir alan bırakmamasını halkımız anlayacak ve kent tarihine not düşülecektir. Bizler, çekişmenin ve kavganın uzak olduğu, kimseyi ayırıp ötekileştirmeden, binlerce insanımız ile birlikte Cumhuriyet Bayramımızı coşkuyla kutlayacağız. Hangi şartlar altına ve ne şekilde olursa olsun kentimiz yıllar sonra belki de ilk kez 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayacaktır” şeklinde konuştu.

Tanta son olarak, “Şunun bilinmesinde fayda var. Bizler için bayramımızı kutlamak, siyasi güç elde etme arzusu veya başkaca anlamlar taşımamaktadır. Bizlerin tek bir gayesi olabilir; o da bayramlarımızı halkımızla, coşkuyla, omuz omuza kutlanmasıdır. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı İzmitimizin kalbinde Fethiye Caddesi’nde kutlayacağımızı kamuoyuna duyuruyorum. Tüm halkımızı davet ediyorum” dedi.

10 Ekim 2019 - Siyaset

Muhabir Nazım Özgün Erbulan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kocaeli'de en başarılı bulduğunuz milletvekili kim?