Yıldırım, Taşdemir’e planı fırlattı

Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde Engin Taşdemir’in stratejik planı eleştirmesi sonrasında Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım söz aldı. Taşdemir’in "Kendisi bir saatini ayırıp acaba planı okumuş mudur?" sözleri üzerine elindeki kağıtları Engin Taşdemir'e fırlattı

Nazım Özgün Erbulan
Nazım Özgün Erbulan Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

Kocaeli Büyükşehir Bekediyesi Meclisi Ekim ayı toplantısı bugün saat 15.00’te İzmit Fuarı içerisinde bulunan Leyla Atakan Kültür Merkezi Dr. Şefik Postalcıoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın Ankara’da olmasından dolayı Meclis Başkanlığı’na Büyükşehir Başkanvekili Yaşar Çakmak başkanlık yaptı. Mecliste 73 tane gündem maddesi görüşülüp karara bağlandı. Meclis’te ayrıca CHP grubu tarafından 5 adet önerge verildi.

“HEDEFLERİN YÜZDE 92’SİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK”

Stratejik Plan ile ilgili Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, “Kocaeli’nin gelecekteki ilerleyeceği yolu nasıl çizeceğimizi hep beraber karar veriyoruz. Stratejik planlarda geçmiş dönemdeki başarılar ortada. Eğer geçmiş dönemdeki planlarda bir yanlış olsaydı bu millet 2019 martında tekrar çoğunlukla AKP iktidarını Büyükşehir’e seçmezdi. Stratejik planında sizler sadece şekil konusunda takılmışsınız. Bizlerin kağıt üzerinde oynayacağı vakti yok. Bizler sahada toplumun ihtiyaçlarını tespit edip cevap verenleriz. O yüzden siyaset dediğiniz cesaretli olur, vatandaşın hakkını yemeden şekil şartlarının arkasından geleceğini bilerek gerekli işlemlerini yapar. Geçtiğimiz dönemde 2015-2019 döneminde ortaya konulan hedeflerin yüzde 92’si gerçekleştirdik”  şeklinde konuştu.

“SÖYLESEYDİN BU KADAR KONUŞMAZDIM”

 “Olmayacak hayallerin peşinden koşarak sadece temel olarak planda yer alsın diye göstermelik olsun diye bir şeyler yapmak bizim hiç tarzımız olmadı. Toplum bizden fazlasını istese bile biz sadece yapabileceğimizi söyledik” ifadelerinde bulunurken bu sırada CHP Grup Başkanvekili EnginTaşdemir “Biz stratejik plana evet diyoruz” dedi. Yıldırım bunun üzerine “Lan, baştan söyleseydin bu kadar konuşmazdım” dedi. Diyalog gülüşmelere neden oldu.Yıldırım konuşmasını bitirmesinin ardından tekrar söz alan Taşdemir, “Kendisinin bu plana 1 saat ayırıp okuyup okumadığını çok merak ediyorum. Ben buna 10 günümü verdim, hazırlık yaptım. Kendisinin kibirinin ve hırsının vicdanının önüne geçmiş olduğunu gördüm. At gözlüğüyle bakıyor. Oylamada evet oyu kullanacağımızı zaten belirttik. Yıldırım ise, “Engin Bey burada konuşurken, istediği iğnelemeleri yapacak sonra çıkıp biz söyledikten sonra bizi suçlayacak. Kibir sahibi kendisidir” dedi. Bu sırada Yıldırım Taşdemir’e doğru kağıt fırlattı. Yükselen tansiyonu Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Yaşar Çakmak düşürdü.

10 Ekim 2019 - Siyaset

Muhabir Nazım Özgün Erbulan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

03

Doğrucu Kami̇l - başkan bu ne kibir böyle ALLAH sonunu hayır ettsin

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 11 Ekim 10:36
01

dehala - son çırpınışlar...halka itici gelen hareketler. En fazla oy kaybedecekler gölcük, karamürsel olacak....

Yanıtla . 6Beğen . 1Beğenme 11 Ekim 09:54


Anket Kocaeli'de en başarılı bulduğunuz milletvekili kim?