Reklamı Kapat

Ersoy: Efe, siyasi görüşünden dolayı linç ediliyor

İzmit Belediyesi’nde disipline sevk edilen Muhtar İbrahim Efe hakkında konuşan Hizmet- İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, Efe’nin siyasi görüşü nedeniyle linç yediğini söyledi

Hizmet- İş Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, geçtiğimiz günlerde ‘bankamatik memuru’ olduğu iddiası ile disipline sevk edilen İzmit Belediyesi personeli ve aynı zamanda Tavşantepe Mahallesi Muhtarı İbrahim Efe’nin durumu hakkında açıklama yaptı. İbrahim Efe’nin kendisine verilen görevi yerine getirdiğini söyleyen Ersoy, “İbrahim Efe’nin  çalıştığı müdürlüğünün bilgisi ve programı ile iş tanımı yapılmış ve ruhsat denetim müdürlüğünde  bugüne kadar kendisine verilen görevleri yapmaya devam etmiştir, bunun en önemli delili basında yer alan İzmit belediyesi ruhsat denetleme haberlerinde kendisinin de bulunduğu onlarca fotoğrafta çok net görülmektedir. 31 Mart yerel seçimlerinden sonra 13.9.2019 tarihine kadar da bu şekilde çalışmaya devam etmiş 13.9.2019 tarihinde İzmit belediyesi tarafından kendisine gönderilen tek ihtarname de kart okutmasına geçmesi tebliğ edilmiş kendisi de o günden sonra kart okutmaya devam etmiştir. 4857 sayılı iş kanunu ve yürürlükte olan toplu iş sözleşmesinde bu konu ile ilgili hüküm açık olup üç gün süre ile işe gelmeyenin iş akdi işverence fesih edilir”dedi.

“BİLİNÇLİ LİNÇ EDİLİYOR”

Efe’nin neden bugüne kadar görevine son verilmediğini soran Ersoy, “1 Nisan 2019 tarihinden beri görevde olan bu yönetim ibrahim Efe’nin işine neden son vermemiştir? neden altı ay haksız yere maaş ödemiştir? basın da yer aldığı gibi  İbrahim Efe’yi defalarca uyarılması söz konusu değildir, böyle bir uyarı olsaydı muhakkak disiplin kuruluna sevk edilmesi lazımdı ve disiplin kurulu her tutulan tutanak için bir çok kez toplanması gerekecekti, ancak İbrahim Efe için disiplin kurulu tek bir sefer toplanmıştır. İbrahim Efe hem İzmit belediyesi aynı zamanda da muhtarlar derneği başkanlığını başarıyla yürütmektedir. Bu uygulama tamamen siyasidir, İbrahim Efe’nin siyasi düşüncesinden dolayı İzmit belediyesi ve bir kesim tarafından bilinçli olarak linç edilmektedir” ifadelerini kullandı.

10 Ekim 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

04

Doğrucu Kami̇l - 10 senedir sizin belediyelerde estirdiğiniz parti terörü değilmiydi partili olmayanların sürüldüğü bir sistem yokmu KBB de siz değilmisiniz size mualifleri sürdüren

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 11 Ekim 10:43
03

Vatandaş - yok daha neler....adam işe gelmiyor işe ....dünya işsiz var o koltuğu dolduracak.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 11 Ekim 08:59
02

Vatandaş - hem belediyede çalışıp hem muhtarlık yapp ohh ne ala.. çifte maaş.. muhtarlık nasıl yapıyor acaba. muhtarı aramak için belediyeye mi gidecekler. bütün mesai saatini belediye harcayacaksa neden muhtar oldu. başkasının hakkını yemiş olmuyor mu? ne siyaseti. bunu chp li biri yapmış olsaydı çoktan işini bitirmiştiniz belediyedeki.. yok öyle.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 11 Ekim 00:46
01

Halkın - İdris sende mi aynı siyasi görüştesin. Yoksa sen sendikacı olarak tüm görüşteki işçilerin hakkını savunabiliyor musun.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 10 Ekim 22:41Anket Hafta sonları sokağa çıkma yasağı kalksın mı? Kalkmasın mı?