Üzülmez: Kenetlenerek yola devam edeceğiz!..

Kocaelispor Kulübü Başkanı Hüseyin Üzülmez, basına yazılı ve hayli uzun bir açıklama servis etti, gerekli olan tüm tedbirleri aldıklarını, kenetlenerek yollarına devam edeceklerini ifade etti

Kocaelispor Kulübü Başkanı Hüseyin Üzülmez, basına yazılı ve hayli uzun bir açıklama servis etti, gerekli olan tüm tedbirleri aldıklarını, kenetlenerek yollarına devam edeceklerini ifade etti

HAKLI TEPKİLER…

Üzülmez yazılı açıklamasının girişinde “09.10.2019 tarihinde oynadığımız ve mağlubiyetimiz ile sonuçlanan Büyükçekmece Tepecikspor maçı sonrası Büyük Kocaelispor taraftarları ve spor kamuoyunda oluşan olumsuzluklar, gelecek ile ilgili kaygılar ve en önemlisi haklı tepkiler sonucunda yönetim kurulumuz, teknik ekip ve futbolcular ile ayrı ayrı olarak toplantı yapmıştır” dedi.

ÇOK ÜZÜLDÜK

Açıklamanın devamında şu görüşlere yer verildi: Bu toplantıda, son kez durum değerlendirilerek şampiyonluk hedefi, güzel futbol, hepsinden önemlisi istekli ve hırslı oyun konularında en üst düzeyde uyarı ve gerekli ihtarlar yapılmıştır ve gerekli taahhütler ve sözler alınmıştır. Son 2 haftada aldığımız mağlubiyetlerden sonra, tüm taraftarlar gibi biz Kocaelispor yönetimi olarak çok üzüldük, ama bu mağlubiyetler tabii ki bizim bu yola çıkma nedenimizi, gayemizi değiştirmemiştir.

TEKNİK DİREKTÖR KONUSU

Ne tür önlem gerekiyorsa yönetim kurulumuz olarak yapılacağından kimsenin şüphesi olmasın. Bu mağlubiyet ile birlikte kamuoyunda yanlış bilinen ve spekülasyonlara neden olan bazı olaylar ile ilgili de açıklama zorunluğu doğmuştur. Öncelikle Teknik Direktör konusu; Sene başında göreve geldiğimizde diğer takımların ve önceki yönetimlerin dışında farklı ve yoğun bir misyonumuz bulunmaktaydı.

ARKAYA BAKARAK KOŞTUK

Bu da malumunuz olmak üzere 11 yıldır süre gelen transfer tahtasının açılmasıydı ve bu tamamen arkaya bakarak koşmaya benziyordu. Bu süreçte tüm yönetim olarak gecemizi gündüzümüze katarak hem alacaklılar ile yoğun pazarlık süreçleri hem de bu pazarlıklar sonrası kaynak bulmanın yoğun çabasını harcarken bir de önümüzdeki senenin transfer çalışmalarını yapmaktaydık.

GÜNDOĞDU “HAYIRLI OLSUN” BİLE DEMEDİ

Sezon başında iki seçeneğimiz bulunmaktaydı. Birincisi mevcut teknik adamla devam edip, onun raporuna göre kadro hazırlamaktı, ikincisi içimizden ve güvenebileceğimiz biri olarak Kocaelispor camiasında sevilen bir teknik adamla anlaşmaktı. Geçen seneki teknik adam Galip Gündoğdu, bırakın bizimle görüşmeyi hayırlı olsun deme ihtiyacı bile hissetmedi. Israrla davet etmemize ve rapor hazırlanması isteklerimize yaklaşık 1 (bir) ay sonra cevap vererek kısa bir rapor gönderdi.

ENGİN HOCAMIZ İLE 1 DAKİKADA ANLAŞTIK

İşin en ilginç tarafı bugün eleştirilen giden futbolcular ve yerlerine gelen futbolcular konularında Galip Gündoğdu hocamızın kısa raporunda pek çok futbolcu ile yolların ayrılması gerektiği ve en az 10(on) oyunca alınmasının gerektiğini yazmıştı. Sizin de malumunuz olarak Kocaelisporluluğundan hiç şüphe duymadığımız Kocaelili Engin Korukır hocamız ile görüştük ve on beş dakika içerisinde, maddi kısmını da yaklaşık 1 dakikalık görüşmeyle hallettik.

AYRILIRSA TAZMİNAT ALMAYACAK

Anlaştığımız dönem tüm kamuoyu Engin Korukır ile anlaşmamızdan sonra olumlu tepki vermiş ve bizlerde yönetim olarak güvenebileceğimiz biriyle anlaştığımız için rahat şekilde geçmiş dönemin borçları ile çalışmalar yapıyorduk. Teknik ekibimiz ile görüşmemizde, Engin Korukır ve ekibi olası bir ayrılıkta hiçbir şekilde iki taraf içinde tazminat ya da bazı haysiyeti şaibeli insanlar gibi çalışmadığı dönemin ücretini almayacağını beyan ve taahhüt etmiştir.

HERKES MEMNUNDU

Kendisi de zaten Kocaelispor benim için hassas konu ve bu konuda kim zarar verirse önlerinde duracağını kendisi olursa da bir dakika durmayacağını gerek toplantıda gerek yazılı ve görsel basında söylemiştir. Tekrardan söylemek gerekirse tüm kamuoyu Engin Korukır ve ekibiyle anlaşmamızdan memnun olduğunu ve birinci tercihimizin o olduğunu unutmamız gerekir.

YAKUP ALKAN’I GERİ GÖNDERMİŞTİK

Bir diğer konumuz, Yakup Alkan konusudur. Bu oyuncumuz kariyerinde gol krallıkları yaşamış, bu liglerin üst düzey bir oyuncusu olmak ile beraber halen süper lig oyuncusudur. Sezon başında sözleşme sahibi kulüp Yakup Alkan’ı bırakmamak için sözleşmesini tekrardan uzatmıştır. Yakup Alkan ile yine tamamen taraftarlarımızın yoğun ısrarları sonucu sezon başında davet edip, ilk görüşmelerimizde anlaşma sağlayamamış ve geri göndermiş, çok ciddi rakamlar istendiği için kulüp menfaatlerini düşünerek anlaşamamıştık.

TEKNİK EKİBİMİZİN ONAYI ALINARAK TRANSFER EDİLDİ

Daha sonra sosyal medya başta olmak üzere gerek kulübe gerekse Yakup Alkan’a yapılan büyük baskı sonrası, futbolcudan gelen talep sonrası ciddi bir indirim yapılarak anlaşma sağlanmıştı. Ve yönetim olarak sezon başında taraftarların ve spor kamuoyunun isteğini yerine getirmenin haklı gururunu yaşamış bir yönetimdik. Yakup Alkan’ın kariyeri hiçbir şekilde tartışılmayacak, gol krallıkları olan ve geçen sene bize rakip olarak izlediğimiz bir oyuncu olarak, teknik ekibimizin de onayı alınarak transfer edilmiştir.

EN BÜYÜK PAY

Şimdi soruyoruz sizlere, eğer Yakup Alkan olmasaydı bu tepkilerin dili nasıl olurdu? Takımımız şuan istisna olarak iki üç oyuncu haricinde tamamı ile bir sıkıntı içerisindedir. Tabii ki bunlar ile ilgili önlemlerimizi alacağız, kimsenin şüphesi olmasın. Bir Diğer konumuz aktarılan para konusudur. Bugün Kocaelispor’un tekrardan heyecan yaratması, beklenti oluşturması gibi konuların elbette ki en büyük payı Sn. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımızın bizlere vermiş olduğu maddi manevi destektir.

10 MİLYON LİRA KAYNAK YARATTIK

Bu konuda kendisine ifade edilemeyecek düzeyde müteşekkiriz. Ancak Sayın Başkanımızın vermiş olduğu ekonomik destek yani nakdi yardım çok büyük olmakla beraber bu para ile birlikte sadece geçmiş dönemden gelen borçlarda kullanılmış ve ona rağmen hepsini kapsamamıştır. Bu verilen paranın üzerine Kocaelispor yönetimi olarak kendi öz sermayemiz, oluşturduğumuz sponsorluk ve reklam gelirleri, kombine ve loca gelirleri ile birlikte 10 milyon liralık bir kaynak yaratmış olduk.

CİDDİ BİR BEDEL İLE KARŞILAŞTIK

Bu kaynak ile hem transfer tahtasının kalan açığın kapatılması hem de önümüzdeki sezon için yapılan harcamaları için kullandık. Malumunuz sezon başında transfer tahtasının kapalı olması nedeni ile futbolcuların takıma kazandırılması için peşin paralar ödenmesi gerekiyordu. Geçen sezondan kalan borçları da önümüze aldığımızda ciddi bir bedel ile karşılaşmıştık.

BAHSİ GEÇEN RAKAMLAR DOĞRU DEĞİL

Sayın Başkanımızın verdiği kaynağı spor kamuoyunun tepkileri gibi hoyratça yeni transferler için harcamamış ve hiçbir yere borçlanmamış ve geleceğe yönelik hiçbir şekilde borç yükü bırakılmamıştır. Ayrıca futbolcular ile anlaşılan paralar yine öyle kamuoyunda söylendiği rakamlar asla değildir. Geleceğe yönelik borç yükü bırakılmamak ile beraber, gün aşırı geçmiş dönemden gelen borçlar, hacizler, işçi alacakları gibi hesapta olmayan olağanüstü durumlarla karşılaştık ve bunlar içinde kaynaklar yaratmaya çalıştık.

SON KEZ HATIRLATTIK

Yine bir dezavantajımız Türkiye Futbol Federasyonundan gelen gelirlerin tamamı, hacizli olup hiçbir şekilde kulübe gelmemektedir. Son olarak Tepecikspor maçı gecesi yaptığımız olağan üstü toplantıda teknik ekip ve futbolcularımız ile tek tek görüşülerek hepsi ayrı şekilde değerlendirilmiş en üst düzeyde uyarılar yapılmıştır. Kocaelispor formasının kutsallığını ve ağırlığını en önemlisi taraftarların ve spor kamuoyunun beklentileri son kez hatırlatılmıştır.

BU YOLDAN GERİ DÖNÜLMEYECEKTİR!..

Başarıya giden yolda ödül ve ceza sisteminin gereği yapılmıştır. Ancak 3 gün gibi kısa bir zaman sonra yeni lig maçımızın olması bu kadar olumsuz futbol ve havaya rağmen halen 3 puanlık bir fark olması ve ligin uzun bir maraton olması nedeni ile pes etmeden, tekrardan büyük Kocaelispor Taraftarı ile birlikte kenetlenerek yolumuza devam etmek istiyoruz. Bu hafta Kozanspor mücadelesi ile yepyeni bir sayfa açılacak olup, sezon başında girdiğimiz sonu şampiyonluk olan bu yoldan asla dönülmeyecektir.

11 Ekim 2019 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

02

Vatandaş - Arkadaşlar daha sezon başlamadan yine burdan yorum yapmıştım aynen şu şekilde demiştim işin içinde siyaset varsa başarı beklemeyin ve yine tekrar ediyorum sporun içine siyaset karıştırdığınız sürece başarı elde edemezsiniz .

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ekim 01:09
01

Alp 41 - Yahu şu bizim başkan a bakınca hiç güven vermiyor nedense siyasetçi olduğundanmıdır nedir sanki klubü batırıp bjk başkanı gibi başkalarını hedef gösterip takımı yarı yolda bırakacakmış gibi duruyor inşaallah yanılırım.

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 11 Ekim 16:17Anket Cumhurbaşkanı'nın açıkladığı normalleşme sürecini nasıl karşılıyorsunuz