Büyükakın'dan Mili Takım kamplarına ziyaret

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Kocaeli’de kamp yapan Halter ve Karate Milli Takımları’nın sporcularını ziyaret etti.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Kocaeli’de kamp yapan Halter ve Karate Milli Takımları’nın sporcularını ziyaret etti. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor’dan Gülsen Demirtürk, Rabia Şentürk, Ekrem Altıner Yılmaz, İsmail Çiçek ve Berfin Altun’un da yer aldığı kamplarda, milli sporcularla yakından ilgilenen Başkan Büyükakın’a, Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Kağıtspor Koordinatörü Bekir Köksal, Milli Takımların yöneticileri ve antrenörleri eşlik etti. Halter ve karate Milli takımlarının kentimizde kamp yapmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Büyükakın, başarıya ulaşmada yetişme süreci konusundaki düşüncelerini Ay Yıldızlılara aktardı.

“BİLİM İNSANLARININ ÇALIŞMALARINDAN BİLİYORUZ”

Başarılı olmanın arkasındaki en büyük güç, çok çalışmaktır” diyerek Milli takım sporcularına on bin saat kuralının önemini anlatan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı eğitmen akademisyen Tahir Büyükakın, “Ne kadar çok tekrar yaparsanız işte o kadar daha başarılı olursunuz” dedi. Nöroloji biliminin özellikle spor egzersizleri üzerine söyleyeceği çok sözü olduğunu da ifade eden Başkan Büyükakın, “Yeni antrenman metotlarında bilimin hangi sporda hangi kas grubunun daha etkili olduğu hangi kas yapısının geliştirilmesi gerektiği gibi birçok alanda bilim insanlarının çalışmalarından biliyoruz” dedi.

“BİZLER, MİLLİ GURUR TAŞIYAN BİR MİLLETİZ”

“Bayrağımızın uluslararası alanda göndere çekilmesinin ayrı bir önemi var” diyerek konuşmasını sürdüren Büyükakın, “Bizler milli gurur taşıyan bir milletiz. Sizlerin orada göstereceği başarılar bizi gururlandırmaktadır. Onun için her birinizin performansı sadece kendiniz için değil bu toplumun ve ülkemizin daha iyi yerlere gitmesi için milli bir sorumluluk olarak görmesini de istiyorum. Yani bunu memlekete hizmet olarak görün. Sizi örnek alan bir neslin olduğunu da unutmayın. Her geçen gün sizlerin sayısının arttığını da biliyoruz. Sizlerin emekleri ile bu sayılar daha da artacaktır. Disiplinler arası eğitimin öneminin yanı sıra sporcu psikolojinin geliştirilmesinin önemine de inanıyorum” diyerek sözlerini tamamladı. Birliktelik yapılan görüş alışverişinin ve milli takımların sporcuları ile çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

11 Ekim 2019 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Cumhurbaşkanı'nın açıkladığı normalleşme sürecini nasıl karşılıyorsunuz