7 bin polis alınacak

POMEM polis alımı son dakika duyurusu geldi ve binlerce kişinin beklediği polis alımı tarihi belli oldu.

OMEM polis alımı son dakika gelişmesi! POMEM başvuru şartları ve tarihi açıklandı. POMEM tarafından 7 bin polis alımı yapılacağı duyuruldu. Duyurunun ardından polis olmak isteyen gençler 7 bin polis alımı POMEM başvuru şartları hakkında araştırma yapıyor. POMEM polis alımı başvuru şartları nelerdir? Polis alımında KPSS puan şartları da belli oldu. Başvuru yapmak için P3 puan türünden en az 60, P93 puan türünden en az 65 puan almak gerekiyor. .

Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine ÖSYM tarafından lisans mezunları için yapılan 2018 veya 2019 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarının birinden P3 puan türünden en az (60,00), önlisans mezunları için yapılan 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı P93 puan türünden en az (65,00) ve üzeri puan alanlar arasından 06/06/2015 tarihli ve 29378 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliğinde belirtilen diğer şartları taşımak kaydıyla lisans mezunu (5.040) erkek, (560) kadın, önlisans mezunu (1.260) erkek, (140) kadın olmak üzere toplam (7.000) öğrenci alımı yapılacaktır.

POMEM POLİS ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

Adaylar, 14-25 Ekim 2019 tarihleri arasında http://www.pa.edu.tr adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak ön başvurularını yapabileceklerdir. Sınavlarda başarılı olarak Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde eğitim gören ve eğitim sonunda başarılı olan adayların polis memuru olarak atamaları yapılacaktır.


.

12 Ekim 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Cumhurbaşkanı'nın açıkladığı normalleşme sürecini nasıl karşılıyorsunuz