ATİK’in açılışına yoğun katılım

Atılımcı İş Adamları Derneği (ATİK), yeni hizmet binası düzenlenen törenle açıldı. Açılışa katılım yoğun oldu.

Nazım Özgün Erbulan
Nazım Özgün Erbulan Tüm Haberleri

Başiskele Karadenizliler Mahallesi D-130 Karayolu Caddesi No: 244 adresindeki yeni binasına taşınan Atılımcı İş Adamları Derneği’nin yeni hizmet binası törenle açıldı. ATİK Başkanı Yasin Akyol ile yönetim kurulunun ev sahipliğinde gerçekleştirilen açılış törenine Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, Başiskele Kaymakamı Atilla Kantay, İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir, KOTO Meclis Başkanı Akın Doğan, Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar, Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, CHP eski Milletvekili Hikmet Erenkaya ve davetliler katılım gösterdi

“BAŞARILI İŞLERE İMZA ATTIĞINI GÖSTERMİŞTİR”

Açılış töreninde konuşan ATİK Başkanı Yasin Akyol “  2009 yılında derneğimiz kurulmuştur. ATİK günümüzde 60 üyesinden aldığı güçle yoluna devam etmektedir. ATİK bir araya gelmesi zor görünen kişilerin bir arada gelerek başarılı işlere imza attığını göstermiştir. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik daralmaya rağmen üyelerimizle yatırım yapmaya devam etmenin gururunu yaşıyoruz. ATİK mobil uygulama ile üyelerimiz aramızda iletişimi güçlü bir hale getirmiş bulunuyoruz. Yeni hizmet binamızda bundan önce olduğu gibi daha güçlü bir şekilde ülkemiz için kentimiz için üretmeye, istihdam oluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

“BİZLERİ GERÇEKTEN GURURLANDIRDI”

Akyol’un ardından açıklamalarda bulunanBaşiskeleBelediye Başkanı Yasin Özlü “ ATİK kuruluşundan buyana yakın bir şekilde takip ettiğim bir dernek. İlçemize böylesine güzel bir binayı kazandırmalarından dolayı teşekkür ediyorum. ATİK’in bundan sonrada da başarılarına en güçlü şekilde devam edeceğine inanıyorum” dedi. Özlü’nün ardından konuşan Başiskele Kaymakamı Atilla Kantay ise “ İş adamları derneğinin ilçemizde olması bizleri gerçekten gururlandırdı. İlçemiz için her zaman en iyisini istiyoruz.  Kocaeli gerçekten çok şanslı bir il. Her anlamda ulaşım yollarının üzerinde. ATİK’e bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

“GERÇEKTEN İNANIYORUM”

Kantay’ın ardından konuşan İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir “ Bu topraklarda, uzun yıllardır var olmamızın nedeni birliğimizdir. Her ne kadar birliğimizi zedelemeye dair çalışmalar olsa da bu millet bütün engelleri aşmaya devam etmektedir. Maziden aldığımız ilham ile geleceği hep birlikte daha güzel bir şekilde inşa edeceğiz. Genç iş adamlarımıza ben gerçekten inanıyorum. Başarılarının devamını diliyorum. Birlik içerisinde olduğumuz sürece başaramayacağımız, ulaşamayacağımız hiçbir hedef yoktur” şeklinde konuştu.

“GÜÇLÜ OLMAMIZ GEREKİYOR”

Düzenlenen törende son olarak konuşan Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak “ Allah askerimize, güvenlik güçlerimize güç, kuvvet versin. Harekat başladığında yanımızda olmasını beklediğimiz ülkeler, bizim yanımızda olması. Cumhurbaşkanımızın de dediği gibi bizim bizden başka dostumuz yok. Bizim mazlum milletler için güçlü olmamız gerekiyor. Bizden ümit bekleyen ülkeler var. Bizler şanlı bir tarihe sahibiz ve görevlerimiz var. Bizde kentimiz için taş üstüne taş koyan herkese saygı gösteriyor, destek veriyoruz. Bu anlamda genç iş adamlarımıza başarılar diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından kurdele kesim öncesi dua okundu. Duanın ardından kent protokolü birlikte kurdele kesimi gerçekleştirdi. 

12 Ekim 2019 - Gündem

Muhabir Nazım Özgün Erbulan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kocaeli'de en başarılı bulduğunuz milletvekili kim?