Reklamı Kapat

Kocaeli Artvinliler Federasyonu kuruldu

Kocaeli’de 5 ayrı Artvin Yöresine ait dernek birleşerek “Kocaeli Artvinliler Federasyonu” kuruldu.

Nazım Özgün Erbulan
Nazım Özgün Erbulan Tüm Haberleri

Kuruluş işlemlerini tamamlayan federasyonun önümüzdeki günlerde yapacakları genel kurul için çalışmalara başladıkları öğrenildi. . Körfez Artvinliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Nihat Tekgümüş'ün kurucu başkanlığını üstlenmiş olduğu Kocaeli Artvinliler Federasyonu'nda; Gebze Artvinliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Osman Alkan; Çayırova Arvtvin Kültür Derneği Başkanı Ayhan Yılmaz; Darıca Artvin İli ve İlçeleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Nihat Tohumcu, Gebze Artvin Yusufeli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ali Kemal Çelik yer alıyor.

KOCAELİ’YE DAHA İYİ HİZMET ETMEK AMACIYLA KURDUK”

Kuruluş işlemlerini tamamlayan Kocaeli Artvinliler Federasyonu, önümüzdeki günlerde yapacakları genel kurul için çalışmalarına başladı. Federasyonun Kurucu Başkanı olan Nihat Tekgümüş federasyon ile ilgili yaptığı açıklamada “Çok güçlü bir yapı oluşturduk. Amacımız; birlik ve beraberliği aynı çatı altında gerçekleştirmek; önemli hizmetlere birlikte imza atmaktır. Oluşturduğumuz bu güç birliği ile hemşerilerimize ve içinde yaşadığımız Kocaeli'ye daha iyi hizmet etmeyi amaçlamaktayız. Bu güne kadar çok önemli hizmetlere imza atmış 5 dernek bir araya gelerek Federasyonu kurduk” ifadelerinde bulundu.

15 Ekim 2019 - Yaşam

Muhabir Nazım Özgün Erbulan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Bahri Yavuz istifa etmeli mi?