Reklamı Kapat

İddiaların odağındaki firmadan açıklama

Önceki gün Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yayınladığı tağşişe uğrayan gıdalar listesinde adı geçen Gurme Gıda bir açıklama yayınlayarak, ürünlerde kullanılan hammadelerin Türk Gıda Kodeksi’ne uygun olduğunu, İl Tarım Müdürlüğünce hazırlanan resmi yazıda da numulerde tağşiş olmadığının belgelendiğini duyurdu

Önceki gün çıkan haberleri yakından takip ettiklerini duyuran firma açıklamasında, “Her şeyden önce Gurme Gıda, 25 yıldan bu yana yaptığı her iş ve üründe ulusal ve uluslararası standartlara uyan, mevzuat olarak tüm yükümlülüklerini yerine getiren, güvenilir ürün hizmeti sunan, 400 kişiden fazla insana istihdam sağlayan ve 10.000.000 USD ihracatı olan ülkemizin en büyük üretim ve sanayi kuruluşları arasında yer alan bir firmadır.

 KALİTE STANDARTLARI

Gurme Gıdanın üretimini gerçekleştirdiği tüm ürünlerde kullanılan hammaddeler Türk Gıda Kodeksi’ne uygun olup, başta Bakanlıklar olmak üzere ilgili tüm kurum ve kuruluşlarca onaylı işletmelerden temin edilmektedir. Gurme Gıda tüm üretimi gerekli kural ve şartlar dahilinde titizlikle yerine getirmektedir. Gurme Gıda, her yıl yenilenen ve halen geçerli olan kalite standartları belgelerine sahip bir firmadır.

 “ANALİZ SONUÇLARI TEMİZ”

12.10.2019 tarihli Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yayınlanan listede Gurme Gıda isminin geçmesinden son derece üzüntü duymaktayız. Zira Gurme Gıda olarak tağşiş yapıldığına yönelik iddiaların gerçek dışı olduğunu, aksini ispatlayan belgelere sahip olduğumuzu beyanla, söz konusu iddialar neticesinde tüm ürünlerimiz üzerinde uluslararası standartlarda yüzlerce analiz yapılmış ve analiz sonuçlarında hiçbir şekilde tağşiş yapıldığına dair tespite rastlanılmamıştır.

 TEMMUZ TARİHLİ YAZI

Ayrıca Kocaeli Valiliği İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce hazırlanan 19.07.2019 tarih, 92439379-300-E.2194642 sayı, Üretim Risk Değerlendirme Çalışması konulu resmi yazıda bahsi geçen numunelerde tağşiş olmadığı açıkça ve net olarak belirtilmiştir. Şirketimiz hakkında yapılan yayınların ve konunun hassasiyetle takip edildiğini kamuoyuna saygıyla duyururuz” denildi.

15 Ekim 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

06

Fevzi Atar - Burada kelime oyunu var.

Ilk olarak ham madde dediği şey domuz etidir.

Domuz eti işlemek serbestir. Akp döneminde yasalaştı

Firma diyor ki yasaldır

Kanun diyor ki

Ambalajın üzerinde BUNA DOMUZ ETI YAZACAKSIN

firma olur mu efendim halk almaz yemez ben kime satarım düşüncesiyle yazmıyor. %99.99.9 müslüman olduğu düşünülen ülkede

Domuz etini millete sığır ve kanatlı eti diye yediriyorlar..

Eğer gönül rahatlığı istiyorsanız dışardan hiç bir şey yemenin tereyağından yoğurda margarine kadar her ürüne domuz jelatini ve yağı koyuyorlar. Etini de postunuza yediriyorlar.

Ülkede bir tek helal gıda markası var..Akdeniz Toros. Kırmız et ve tavuk ürünleri. Arayın araştırın yiyin için tavsiye ederim

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Ekim 10:05
04

Mert Ataman - AKP'nin yönettiği ülkede değil öküzün altında buzağı, muhabbet kuşunun altında fil bile aranmalı. Bu nedenle AKP'li bakanlığın yayınladığı listeye şüpheyle yaklaştım. Enerji içeceği ve bitki çayı içine cinsel uyarıcı etken madde koyan firmalar zehir diye sunulmuş. Yav milletin derdi başka, sizin derdiniz başka. Sonra en az üç çocuk. Nasıl yapacak millet üç çocuğu. Zamlardan takat mi kaldı millette.

Şimdi gelelim sorulara ;

1.Bu firmanın rakipleri kim ve yandaş mı? Firma iflas ederse meydan kime kalacak?

2.Bu firma hangi siyasi düşünceye daha yakın?

3.Bu firmadan seçim mitinglerinde eşantiyon talep edilmiş mi? Vermiş mi? Vermediyse kara listeye alınmış mı?

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 15 Ekim 18:07
05

Ersoy Kandemir - @Mert Ataman 04 nolu yoruma cevabı: Bakanlık cevap versin bu sorulara?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 16 Ekim 16:03
02

Babacan - Minareyi calan kılıfını haZırlar çıkan sonucu kabul etmemeniz doğal meçburen savunma yapacaksınız şayet aksi bir sonuç olsa çok kaliteli sucuk deseler o zaman sesiniz çıkmaz

Yanıtla . 5Beğen . 4Beğenme 15 Ekim 12:33
01

Kibarcik - o zaman zırlamayşı bırak bu raporu verenı mahkemeye ver hıc vaktı gecmeden veselam

Yanıtla . 11Beğen . 0Beğenme 15 Ekim 12:07


Anket CHP'de il başkanı kim olmalı?