Reklamı Kapat

Yıldız: Şayir öfke kontrolü yapamıyor

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız toplanma alanlarından, belediyelere kadar birçok konuda açıklamalarda bulundu. Yıldız açıklamayı sosyal medya hesabından yaptı.

Nazım Özgün Erbulan
Nazım Özgün Erbulan Tüm Haberleri

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız kent ve gündeme dair açıklamalarda bulundu. Barış Pınarı Harekatı ile ilgili genel merkezin ve İYİ Parti teşkilatlarının desteğinin sonuna kadar devam edeceğini belirten Yıldız, “Askerlerimizin sağ salim evlerine dönmeleri Allah’tan dileğimizdir. Kahraman TSK’nın bu harekattan başarıyla çıkacağına güvenimiz sonsuzdur” dedi. Ayrıca HDP İl binası önünde bekleyen annelerin mağduriyetinin bir an önce giderilmesi gerektiğini belirten Yıldız, “Bu anneleri İyi Parti olarak desteklediğimizi belirtirken annelerin umutlarının HDP’ den değil devletten olduğunu vurgulamak isteriz” ifadelerinde bulundu.

BÜYÜKŞEHİR HERHANGİ BİR ÇALIŞMA YAPMADI”

İstanbul’da artarda meydana gelen depremlerin ardından Kocaeli’deki toplanma alanları ve binaların son durumu gündeme gelmişti. Yıldız Büyükşehir’in herhangi bir çalışma yaptığını görmediklerini belirterek, “Depremde toplanma alanları sıkıntılı, bölgemizde 26 tane mevcut. AFAD’ın sitesinde görülen alanların tamamı okul bahçeleri, camiler veya belediyeye ait parseller. İnsanların toplanabileceği alanların yeniden değerlendirilerek gerekli iyileştirmelerin yapılması gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

ŞAYİR ÖFKE KONTROLÜ YAPAMIYOR”

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir hakkında da açıklamalarda bulunan Yıldız, “Büyükşehir Belediyemiz artık ihaleleri canlı yayınlayacağını duyurdu. Bu sevindirici olduğu kadar düşündürücü bir durumdur da. Bu uygulamaya 31 Mart seçimleri sonrası neden geçilmediğini merak etmekteyiz. Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir’in Diliskelesi’nde atık arıtma tesisinden 2-3 gündür gelen koku nedeniyle sosyal medyada örgütlenip eylem yapan vatandaşların yanına giderek “Sizi adam yerine koydum, elinizi sıktım. Adam olun, terbiyesizlik yapmayın, siz kimsiniz lan” demesini hiç hoş karşılamamaktayız, bu sözlerin halkın oyları ile seçilmiş bir belediye başkanına yakışmadığını üzülerek ifade ediyoruz. Öfke kontrolü yapamayan birini aday yapan AKP il yönetimini de yanlış işleyen iç süreçlerini değerlendirmeye davet ediyoruz” ifadelerinde bulundu.

İŞKUR HAKSIZLIĞA İMZA ATTI MI?”

İŞKUR’a iş için hiç müracaat etmemiş kişilerin işe alınması konusunda da açıklamalarda bulunan Yıldız, “Yukarı Hereke de yer alan okullarda İŞKUR tarafından çalıştırılan işçilerle ilgili sıkıntılar artık feryada dönüşmüş durumda. Yıllardır okullarda İŞKUR Kocaeli Müdürlüğü tarafından görevlendirilen kişiler Okul Müdürü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün taleplerine ve defalarca isim listesinde kendi isimlerinin yer almasına rağmen mevcut işlerin çıkartıldıklarını, Kocaeli İŞKUR Müdürü tarafından İŞKUR’a iş için hiç müracaatta bulunmamış kişilerin okullarda görevlendirildiğini belirtmekteler. İŞKUR Kocaeli Müdürlüğü böyle bir haksızlığa ve adaletsizliğe imza atmış mıdır? İlgili mercilerden kamuoyuna açıklama yapmalarını bekliyoruz. Karamürsel Kızderbent Köyü’nde evlerin teker teker kundaklanması olayı ile ilgili olarak halkımızın tedirginliğinin giderilmesi gerekmektedir” dedi.

DOĞRU BULMADIK”

Darıca’nın çöp sorunundan bahseden Yıldız, “Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, çöp toplama konusunda yeni dönemde belediyenin öz kaynaklarıyla daha modern ve kaliteli yapmak için yeni araçlar satın almıştı. Alınan çöp araçlarının tanıtımı için tören dahi yapılmıştı. Yapılan törenin ardından belediye başkanı Muzaffer Bıyık ve beraberindekiler çöp araçlarına binip şehir turu dahi atmışlardı. Ancak yapılan törenin ardından Darıca’da çöpler konusunda değişen bir şey olmadığın gibi daha da kötüye gitti. Darıca’nın en merkezi mahallelerinde bile çöplerin toplanmadığı görmekteyiz. Belediyenin asli görevini yerine getirmesi gerekmektedir. Çayırova Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu kitap fuarında Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili olarak hakaretleri ile gündeme gelen yazar Yavuz Bahadıroğlu’nun konuşma yapmasını doğru bulmadığımızı, bu karardan vazgeçilmesini istediğimizi belirtmiştik. Fakat görüyoruz ki Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi bu konuyu hiç önemsemediği gibi bir de kendisine plaket vermiştir. Bu davranışını doğru bulmadığımızı bir kez daha dile getiriyoruz” açıklamasında bulundu.

KÖRFEZ BELEDİYESİ ÇOK CİDDİ BORÇ YÜKLÜ”

Yıldız, son olarak, “2016 yılında temeli atılan yaklaşık 15 milyona mal olacağı söylenen Körfez'in vizyon projesi Sarnıçhan iş merkezinin Ocak 2019 tarihinde projenin hak sahiplerine teslim edileceği belirtilmişti. Körfez Belediyesinin bu projeyi neden hala bitirmediğini açıklamasını beklemekteyiz. Körfez Belediyesi, 2014-2019 yılları arasında, 215 Milyon TL gayrimenkul satışı yaptı. 5 yılda 215 Milyon TL gayrimenkul satışı geliri bulunan Körfez Belediyesi’nin, buna rağmen 117 Milyon TL borcu bulunmakta. Satılan onca gayrimenkule rağmen Körfez Belediyesi’nin çok ciddi bir borç yükü olması dikkat çekiyor. Satılan gayrimenkullerden elde edilen 215 Milyon liranın nerelerde kullanıldığının açıklanmasını bekliyoruz” dedi.

15 Ekim 2019 - Siyaset

Muhabir Nazım Özgün Erbulan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Covid-19 nedeniyle bir süredir kapalı olan okullar, salgın kontrole alındığı taktirde 1 Haziran’da açılmalı mı?