Emeklilere müjde! Ek yardım geliyor

Kamu personellerine yapılan aile yardım desteğinin Türkiye’de yaşayan milyonlarca emekliye yapılması için harekete geçildi. Emekliler merakla maaşlarına ek olarak verilmesi gündeme getirilen 344 lira aile destek yardımını almayı bekliyor.

Ülke genelinde emekliler aldıkları emekli maaşlarıyla bütün bir ayı geçirmeye çalışıyor. Bunun yanı sıra kamu personelleri ise aldıkları maaşlarına ek olarak aile desteği alıyor. Memurlara yapılan aile yardım parasının emeklilere de ödenmesi için çalışma başlatıldı.

EMEKLİLER KPDK TOPLANTISINI BEKLEMEYE BAŞLADI

Milyonlarca emekli maaşına, promosyon, ikramiye, ek ödeme ilavesi yapılıyor. Emeklilere yapılan bu ilavelere ek olarak bir de hem memur sendikaları hem de Türkiye Emekliler Derneği, memurlara yapılan aile desteği ile memur emeklilerine de ödenmesi talep edildi. Bu talebin hayata geçirilmesi ve emeklilerin yüzünün güldürülmesi için milyonlarca emekli Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK) toplantısını beklemeye başladı. Emekliler merakla KPDK tarafından gerçekleştirilecek toplantıda memurlara ve emeklileri ilgilendirilen konuların gündeme getirilmesini bekliyor.

EMEKLİLERE 344 LİRA EK PARA

Türkiye Emekliler Derneği, “kamu çalışanlarına ödenen aile yardımı, tüm emeklilere de aile yardımı desteği olarak getirilsin” talebinde bulunmasının ardından memur sendikaları da, Ekim ayında gerçekleştirilecek Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK) toplantısında “memurlara verilen aile yardımı emeklilikte de sürsün” çağrısında bulunmak için hazırlık yapıyor. Talepler ve çağrılar karşılık bulduğu takdirde milyonlarca emekli için hayata geçirilecek aile yardımı ile emekliler aylık 344 liraya kadar ek gelir elde edecek.

MİLYONLARCA EMEKLİYE EK YARDIM MÜJDESİ VERİLECEK!

Memurlara her ay aile yardımı ile ödenen tutarlar şöyle;

Çalışmayan eş için ödenen tutar aylık 278 lira 69 kuruş

Çocuk yardımı tutarı 0-6 yaş için 65 lira 30 kuruşken, 6 yaş üstü için 32 lira 65 kuruş.

Eşi çalışmayan, 0-6 yaş arası 2 çocuğu olan bir memur, aylık 409 lira 29 kuruş alıyor

Yapılan aile yardımı, zam dönemlerinde memur maaş katsayısındaki artışla birlikte arttırılıyor. Emeklilere yapılması beklenen aile yardımı ile eşi çalışmayan, 6 yaş üstü 2 çocuğu olan bir emekli, aylık 343 lira 99 kuruş ek ödeme alabilecek.

20 Ekim 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

04

Cenk Cemil - TBMM, 2000 yılından sonra maaş hesaplamaları yanlış yapılarak yaklaşık 8 yıldır imtibak mağduru olanları halâ hatırlamış değil! Böyle bir sorun parlementerle için olsaydı değil 8 yıl beklemek, 8 saat içinde hallederlerdi ! Bunu bütün millet çok iyi biliyor !

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 20 Ekim 18:19
03

Amele - Benim aylığımı ABO(aylık bağlama oranı) 2005 ten önceki duruma göre ,tekrar hesap edip ,ona göre bağlasınlar.yardım felan istemiyorum.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 20 Ekim 16:43
02

Babacan - Yıllardır intibak hakkını alamayan emekliyi şimdide bu yalanlarlamı kandıracaklar yemezler artık millet uyandı bunlar yandaş basın yüzsüzlerinin haberleri

Yanıtla . 9Beğen . 1Beğenme 20 Ekim 12:46
01

Tekin 41 - EY MILLET.SAKIN INANMAYIN BU LAFLARA.EYT DE NE YAPILDIG8NI GORDUK.KAYINPEDER DAMAT M8LLETLE KAFA BULDULAR.BENZERI NAGMELER BUNLAR.2020 BUTCESINDE GORUSULMEYEN HICBIR KONU GUNDEME GELMEEEEEEZZ.ANCAK BOYLE LAFSALATASI OLARAK SUNULUR.

Yanıtla . 9Beğen . 0Beğenme 20 Ekim 10:48
05

41 - @Tekin 41 01 nolu yoruma cevabı: Eytyi halkci ecevit cikattti mezarinda ters don karaOGLAN

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 21 Ekim 01:17Anket Cumhurbaşkanı'nın açıkladığı normalleşme sürecini nasıl karşılıyorsunuz