Belediyede tek maaş dönemi

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı’nda hazırlığı devam eden “yerel yönetimler yasası”nın detayları netleşiyor. Belediye başkanı ve meclis üyelerinin iştiraklerde görev almasına sınırlama gelecek. Başkan ve meclis üyeleri tek belediye şirketinde görev alabilecek. Birden çok görev halinde de tek şirketten maaş alınacak. Taslakta belediye başkanlarının birinci derece akrabalarının işe alınmasını engellenmesi de öngörülüyor.

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı’nca hazırlıkları devam eden “Yerel Yönetimler Yasası” düzenlemesinin detayları netleşiyor. Belediye başkanı ve meclis üyelerinin dikkat etmesi gereken hususlar etik başlığı altında yer alacak. Taslağa göre; belediye başkanları ve meclis üyelerinin birden çok belediye şirketinin yönetiminde yer alması ve bu şirketlerin her birinden ayrı maaş almasının önüne geçilecek. Birden fazla şirkette görev alınması durumda sadece tek kurumdan maaş ödenecek. Taslakta belediye başkanlarının birinci derece akrabalarının işe alınmasının engellenmesi konusunda da çalışmalar yer alıyor.

YIL BAŞINA KADAR TAMAM

Düzenleme kapsamında etik başlığı dışında 8 başlıkta daha değişiklik yapılması planlanıyor. İmar ve planlama yasaları değişecek. Keyfi olarak parsel bazlı şahıs lehine plan tadilatı engellemesi, belediye organlarının yetki ve sorumluluklarının tekrar değerlendirilmesi, teşkilat ve personel yapılanmasında değişiklik yapılması, belediyelerin denetimlerinin daha etkin ve şeffaf hale getirilmesi gibi konular da ele alınıyor. Ocak ayına kadar tamamlanıp Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulması planlanan düzenlemeyle ilgili diğer partilerin de görüşleri alınacak.

26 Ekim 2019 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

03

Körfezli - Bır belediye başkanlarını göz önunde tutuyorsunuz mahalla başkanları meclis üyeleri önce en yakının dan işe başlamaktadır belediye başkanları özellikle o koltuğa oturmayı tercih ediyor ondan sonra kimseyi tanımıyolar ben bir ülkücü olduğum halde erhan yenilmeze oy vermedim malisef yunusa 2 dönem oy verdim oy veresiyeden tanıdılar ondan sonra tanıma yok aynısını ismail barana verdim o da aynısını yaptım verdiğim sadece 34 haram zehir zıkkım olsun

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 31 Ekim 10:00
02

İzmi̇tli̇ - BU YASAYI ÇIKARMAZLAR.DÜŞÜNSENİZE AKEPELİ ESKİ ENERJİ BAKANI,ŞİMDİKİ ORDU BELEDİYE BAŞKANI HİLMİ GÜLER 6 VEYA 7 YERDEN MAAŞ ALIYOR.SADECE TÜRKCEL YÖNETİM KURULU 20 BİN EURO VE 1O BİN EURO DA YOLLUK ALIYOR.ONDAN SONRA TÜRKCEL EN PAHALI OPERATÖR.EY HALKIM PARALAR NEREYE GİDİYOR GÖRÜN.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 26 Ekim 11:54
01

İzmi̇tli̇ - BU YASAYI ÇIKARMAZLAR.DÜŞÜNSENİZE AKEPELİ ESKİ ENERJİ BAKANI,ŞİMDİKİ ORDU BELEDİYE BAŞKANI HİLMİ GÜLER 6 VEYA 7 YERDEN MAAŞ ALIYOR.SADECE TÜRKCEL YÖNETİM KURULU 20 BİN EURO VE 1O BİN EURO DA YOLLUK ALIYOR.ONDAN SONRA TÜRKCEL EN PAHALI OPERATÖR.EY HALKIM PARALAR NEREYE GİDİYOR GÖRÜN.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 26 Ekim 11:19Anket Cumhurbaşkanı'nın açıkladığı normalleşme sürecini nasıl karşılıyorsunuz