Yıllardır sağlıklı diye içiyoruz ama her damlasından kanser akıyor!

Amerikalı biyokimyacı Dr.T.Colin Campbell, sütün içerisinde bulunan kazein maddesinin, kanserojen olduğunu belirterek, sütün, tüketmekte olduğumuz en zararlı gıdalardan biri olduğunu söyledi.

Amerikalı biyokimyacı Dr.T.Colin Campbell, sütün içerisinde bulunan kazein maddesinin, kanserojen olduğunu belirterek, sütün, tüketmekte olduğumuz en zararlı gıdalardan biri olduğunu söyledi. Amerikalı biyokimyacı Dr.T.Colin Campbell, Çin Tıp Akademisi, Cornell Üniversitesi ve Oxford Üniversitesi tarafından yürütülen bir araştırmayla, tüm ezberleri bozdu.

KANSERLE İLİŞKİSİ KUVVETLİ

Sütün tükettiğimiz en zararlı gıdalardan biri olduğunu söyleyen Campbell, araştırma sona erdiğinde, sütün içerisinde bulunan 'kazein'in, ciddi bir kanserojen madde olduğunu kanıtladı. Araştırması, süt ticaretiyle uğraşanlar tarafından tepki çeken Campbell, "Kazein bugüne kadar kanserle ilişkisi en kuvvetli olan maddelerden biri" diyerek, 'kazein'in vücutta çok yavaş parçalandığına ve parçalanırken vücudun belirli yerlerine zarar verdiğini belirtti.

SÜT KEMİKLERE İYİ GELMİYOR

Kazeinin parçalanmasından "casomorphin" denen madde açığa çıkar ve beyne etki eder. Bu da süt ve süt ürünlerine bağlılığı artırır. 'Casomorphin' denen bu madde, kana karıştığında vücutta eroin etkisi yaratır ve bu da ciddi süt bağımlılıklarına sebep olur.Araştırmanın çarpıcı sonuçlarından biri de, sütteki kalsiyum kemiklerimize iyi gelmediği, aksine kemik erimesine sebep olduğuydu. Kazein, bir inek sütünün yaklaşık yüzde 90'ını oluşturur ve bu hayvansal protein, vücudumuzda çok fazla asit üretimine sebep olur ve bu da zaman geçtikçe kemikleri eritir.

Mide rahatsızlıkları ve sindirim problemlerine de sebep olduğu açıklanan sütün, kaşıntı ve sivilce oluşumunu da tetiklediği belirtildi.

27 Ekim 2019 - Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

02

İzmitli - Biz en iyisi Amerikan süttozuna geri dönelim. Süttozu içelim. Bunu da haber diye yapıyorsunuz. En az elli yıl bu milleti böyle uyuttular. Süt zararlı, yumurta zararlı, tereyağ zararlı, zeytinyağ zararlı diye diye bizlere amerikan mısır yağı, mısır şurubu, süttozu, yedirdiler. memleketin her köşesinde kanser hastalığı aldı yürüdü. "Zeytin yağlı yiyemem amman, basma da fisatan giyemem amman."

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 28 Ekim 17:14
01

İzmitli - Hiçbir yetişkin canlı zorunda kalmazsa süt içmez sadece memeli hayvanlar yavrularına belirli bir süre içirirler okadar.. ileride özellikle pastörize sütün zararı ortaya çıkacak..

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 27 Ekim 16:44
03

Mülayim Çoksert - @İzmitli 01 nolu yoruma cevabı: Pekiii, bir ineğin memesinde yavrusu olmadığı halde neden süt dolup taşar;ne işe yarar o?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Kasım 10:05


Anket Kocaeli'de en başarılı bulduğunuz milletvekili kim?