Balık Hali Esnafı’ndan Büyükşehir’e çağrı

Bu sene balık bolluğu yaşadıklarını ama satamadıklarını ifade eden Balık Hali Esnafı, fiyatların ve balıkların yeterli olduğunu belirtirken hale direk gelen ulaşım aracı olmadığından yakınıyor.

Yasemin Kaya
Yasemin Kaya Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Bu sene balık bolluğu yaşadıklarını ama satamadıklarını ifade eden Balık Hali Esnafı, fiyatların ve balıkların yeterli olduğunu belirtirken hale direk gelen ulaşım aracı olmadığından yakınıyor. Büyükşehir Belediyesi’ne çağrıda bulunan Balıkçı Hamdi Esnafı Kemal Bineklioğlu; “Balık yemek isteyen gelip buradan balık alamıyor, biz de satamayınca balıklar bayatlıyor ve çöpe atmak zorunda kalıyoruz. Büyükşehir’den ricamız var lütfen bu sorunumuzun çözümü için yardımcı olsunlar” dedi. 

“İSTANBUL FİYATLARI BURANIN 2 KATI”

Bineklioğlu, "Fiyatlar şu an çok uygun televizyonda yansıtıldığı gibi değil, hamsi 10 TL’ye bile düşüyor. Av durumuna göre de bu fiyatlar değişiyor. İstanbul piyasasını duyuyoruz İzmit’in iki katı. Oradan gelen müşteri de buradaki fiyatları görüp bizden balık alıyor. Müşteri potansiyeli haftasonu yoğun iken hafta içi çok düşük çünkü buraya gelirken vasıta problemi var. Yaşlı grubu balığı çok seviyor ama buraya kadar yürüyemiyoruz” dedi.

“BALIK HALİ’NE MİNİBÜS HATTI ŞART”

“Büyükşehir Belediyesi’nden sorunumuzu çözmeleri için ricada bulunuyoruz” diyen Balıkçı Kemal Bineklioğlu; “Şehiriçindeki Carrefour Köprüsü, Devlet Hastanesi, Cumhuriyet Parkı, Kolordu, Orduevi ve Acıbadem Köprüsü’nden dönüp SEKA Camii civarından sahile inebilecek ve Balık Hali’ne uğraşabilecek bir ulaşım aracı şart. Balıklar satamayınca bayatlıyor ve atmak zorunda kalıyoruz bu da boş yere ekonomik zarar demek. Balık bolluğu olsun diye aylarca balık avı yasaklandı şimdi de balık bolluğu var ama müşteriyi getirebilecek araç yok. Büyükşehir’e ricada bulunuyoruz bize acil yardım etsinler yazın zarar etmediğimiz kadar kışın ediyoruz . İnsanlar balık yemek de istiyor satamadılar yiyemedikten sonra buraya gelmemizin ne anlamı kaldı? Bu krizin çözülmesi Buraya direk gelebilecek bir vasıta şart”ifadelerini kullandı.

İZMİT BALIK HALİ GENEL FİYAT ARALIĞI

Hamsi: 15 TL

İstavrit: 20 TL

Kefal: 13 TL

Tekir: 25 TL

Mezgit: 20 TL

Uskumru Kolyos:15 TL 

Hakiki Uskumru: 40 TL

İstavrit: 20 TL

Levrek Adet: 15

Çupra Adet: 15

Çinekop: 35 TL

Palamut: 15-40 TL

Lüfer adet 40-50 TL

Karides: 50 TL

05 Kasım 2019 - Gündem

Muhabir Yasemin Kaya


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

09

İzmit Li41 - Pazar daki ve seyyar daki ürünle balıkhan daki ürün aynı değil, bunu anlamak için iyi bakmak lazım tadı rengi kokusu farklı.. Balıkhan açıldığı gün söyledim, ulaşım olmazsa iş yapmaz, Allah tüm esnaflara yardım etsin. Kocaeli Bizimse esnafı da bizimdir başkasının değil

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Kasım 04:38
08

Alp 41 - Kardeşim kapat ozaman sen para kazancan diye yeni bir hat istiyorsun hem belediye bizim paramızla bunlara niye yer yaptıki daha benim yolumu bile yapmamışken.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 05 Kasım 19:22
06

hakan - Size sordularmı çok merak ettim balık satış tezgahlarını balık hana yapıcaz diye siz nedediniz bakim

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 05 Kasım 15:23
05

Ragıp - Balık pazarı neden gideyim uzak önceden halk evindeydi palıgımı alıp tıranvay bınıp gidiyorum hatlı otopüs konulsun diyorlar 25 tl balık 10 yol 35 tl

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 05 Kasım 13:00
04

Hasan - Daha açıldığı gün söyledim iş yapamazlar diye

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 05 Kasım 10:41
02

osman han - Kusura bakmayın 1 kg hamsi için ta oraya gidemem. Kim balık halini projelendirdi ise sivri akıllı imiş.Ne çekiyorsak sivri akıllılardan çekiyoruz.

Yanıtla . 13Beğen . 0Beğenme 05 Kasım 10:05
busracetin758@gmail.com
01
busracetin758@gmail.com

busracetin758@gmail.com - Allah tan balık bol olmasa demek hamsi 70 80 olurgaliba

Yanıtla . 12Beğen . 1Beğenme 05 Kasım 09:37Anket Cumhurbaşkanı'nın açıkladığı normalleşme sürecini nasıl karşılıyorsunuz