Güney: Hürriyet, gol atamayan forvet gibi

AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in Halkevi hakkında yapmış olduğu proje ve açıklamalarına tepki göstererek “Başkan Hanım, gol atamayan forvet gibi. Üretip, faydalı olamadıkça sürekli kavga ederek suni gündemler üretiyor” dedi.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, dün Halkevi bölgesindeki esnaflarla bir araya gelmiş, “Biz Büyükşehire ve SGK’ya ait olmasına rağmen Halkevi meydanı için proje geliştirdik. Biz esnaf isterse projeyi yapmak istiyoruz” ifadelerinde bulunmuştu. Ayrıca Hürriyet, proje hakkında Büyükşehir’e yazı yazdıklarını belirterek, “Büyükşehir Belediyesi de bize ilginç bir yazı yazdı. Yazıda bu alanın Büyükşehir Belediyesi’ne ait olduğu İzmit Belediyesi’nin neden bir proje çalışması yaptığının sorgulandığı ifadelerle karşılaştık. Biz buradaki sorunu kavga ederek değil, uzlaşı yöntemiyle çözeceğiz” şeklinde de konuşmuştu.

“BİZ YAPARIZ GİBİ TAVIRLAR SERGİLİYOR”

Hürriyet’in açıklamalarının ardından AKP İzmit İlçe Başkanı Avukat Ali Güney Cedit Mahallesi’ndeki kentsel dönüşümü hatırlatarak,  “Oraya verdiğiniz sözü yerine getirmeden Halkevi’ni gündeme getirmek ayran gönüllülüktür” dedi. Güney söz konusu proje hakkında “İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in Halkevi ile ilgili yaptığı açıklamada öncelikle uzlaşmak mı istiyor, yoksa yine polemik yaratmak mı istiyor buna karar vermesi gerekir. Aynı açıklamada hem uzlaşalım diyor, hem de ne olursa olsun biz yaparız gibi tavırlar sergiliyor” şeklinde konuştu.

“SÖZLERİNİ TUTMUYOR”

Sözler verildiğini belirten Güney, “Aynı kararsızlık bugüne kadar yapacağım dediği projeler için de geçerli. Başkan Hanım’ın ajandası yarım kalan projelerle dolu. Göreve gelir gelmez Cedit mahallesine de kentsel dönüşüm sözü vermişti. Orada da aynı şeyleri söyleyip, ‘Cedit’te kentsel dönüşümü ben yapacağım’ demişti. Aradan aylar geçti ortada ne proje var, ne de verdiği sözleri hatırlayan. Aynı şekilde Kapanönü esnafına, Fethiye Caddesi esnafına da sözler verildi. Ama yaptığı tek şey bozuk ürünlerin satıldığı stant açmak oldu. Sözlerini tutmuyor. Benim tavsiyem başkan hanım yapacağım dediği işte seçici olsun. Ayran gönüllülükten vazgeçsin. İnsana şimdiye kadar söz verdiğin hangi işe başladın ki, Halkevi’ni istiyorsun diye sorarlar. Başkan Hanım, gol atamayan forvet gibi. Üretip, faydalı olamadıkça sürekli kavga ederek suni gündemler üretiyor” dedi.

“AŞIK ATMAYA KALKIYOR”

“Aşık atmaya kalkıyor” diyen Güney, “İzmit’te AK Parti belediyeciliğinden sonra üzerine kattığı hiçbirşeyi göremedik. Gelir gelmez İzmit’te yaşanan çöp sorunu gibi basit bir konu bile hala çözülebilmiş değil. Ama sürekli Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile aşık atmaya kalkıyor. İzmit Belediyesinin yarım bıraktığı işleri bile Büyükşehir Belediyesi tamamlıyor. Hayal dünyasında yaşamayı bırakıp, gerçeklerle yüzleşmesi İzmit halkı için de çok iyi olacak” şeklinde konuştu.

21 Kasım 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

04

Mağdur Halkevi Esnafı. - ali Güney bey kardeşim o terk edilmiş sorunlu sıkıntılı bölgenin bir esnafı olarak size ben cevap vereyim Fatma hanım hade geldi konuştu bize o yapamıyor o sadece konuşur icraaat yok hade sizi görelim o bölge 2 yıldır kendi kaderine terk ettiniz kendı yandaşlarınızın çıkarları için ordaki dükkanları yıktınız durakları kaldırdınız balık halini yıktınız orayı bi harebe taş yığını haline getirip esnafa cidi manava darbe vurdunuz 2 yıldır büyük şehir kör sağır dilsiz kimse burda ahkam kesmesin esnaf neyin ne olduğunu çok net biliyor 2 aydır büyük şehir belediyesinden o bölge için Tahir’ beyden randevu talep ettik randevu veren yok şimdi kalkıp show yapmanın anlamı yok siz yapsaydınız 2 yıldır yapardınız sizin döneminizde oldu bütün bunlar yenı cuma belgesini hareketlerindirmek için halkevini öldürdünz ekmeğimize mağduriyetinize sebep olan her kimse onlardan davacıyım hak gününde hakını helal etmiyorum sizlerin siyasi gücünüz varsa birimde Allah’ımız var keser döner sap döner gün gelir hesap hesap döner bekleyin o günü

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 22 Kasım 10:27
03

Vatansever - AKP iyi bir iş yapmak istiyorsa Ali Güney'i ilçe başkanlığından almalıdır. Bu şahsı samimiyetsiz ve itici buluyorum. Kendi kafasında gündemde kalmak olabilir ama vatandaş nezninde bir karşılığı yok. Naçizane düşüncemdir...

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 21 Kasım 20:14
02

Rambo - helal benim ali başkanıma bee yahu bunlarda laf çok icraat yok bee

Yanıtla . 0Beğen . 3Beğenme 21 Kasım 20:00
01

AKARCALI - BUNA SORULMALI FETO NUN ADAMININ AVUKATLIĞINI NEDEN YAPIYOR

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 21 Kasım 18:04


Anket Kocaeli'de en başarılı bulduğunuz milletvekili kim?