Reklamı Kapat

Toplu iş sözleşmesinde 5 madde geçti

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde çalışmakta olan 700 kişiyi ilgilendiren toplu iş görüşmesinin ilk oturumunda 5 madde üzerinde anlaşma sağlandı.

Nazım Özgün Erbulan
Nazım Özgün Erbulan Tüm Haberleri

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde çalışmakta olan 700 kişiyi ilgilendiren toplu iş görüşmesinin ilk oturumu bugün gerçekleştirildi. Yerel-Sen’de gerçekleştirilen toplantıya Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Bayram Bayram, Yerel Sen Genel Sekreteri Ali Danış, Hizmet İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, yönetim kurulu üyeleri ve iş yeri temsilcileri katıldı.

“İNŞALLAH İKİ TARAFI MEMNUN EDECEK ŞEKİLDE BİTİRİRİZ”

Toplam 60 madde olan sözleşmenin bugün 5’i üzerinde anlaşma sağlandı. Hizmet İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy görüşmelerle ilgili yaptığı açıklamada, “Büyükşehir belediyesi ve İSU Genel Müdürlüğü’nde bu gün başlayan toplu iş sözleşmesi inşallah 60 günlük yasal süre içerisinde anlaşma sağlanarak bin 200 işçimizi memnun eden bir ücret artışı ile sözleşmeyi masada iki tarafı memnun edecek bir şekilde bitiririz. Sendikamız ve işçilerimiz, büyükşehir belediye başkanımızın çalışanlara bakışını geçmişten bu güne kadar hep olumlu olduğunu görmüştür, bu günden sonrada böyle olacağına dair bir şüphemiz yok” dedi.  İkinci görüşme ise 13 Aralık tarihinde saat 10.00’da gerçekleştirilecek. 

27 Kasım 2019 - Gündem

Muhabir Nazım Özgün Erbulan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Cumhurbaşkanı'nın açıkladığı normalleşme sürecini nasıl karşılıyorsunuz