Reklamı Kapat

Baroya 5 yeni avukat

Kocaeli Barosu'nda gerçekleşen yemin töreniyle Kadir Kırmacı, Ebubekir Ulufer, Mustafa Yunus Kınık, Gülezgi Kılıç ve Emel Andız Kaya avukatlık mesleğine adım attı.

Yasemin Kaya
Yasemin Kaya Tüm Haberleri

Stajlarını başarıyla tamamlayan 5 yeni avukat; Kadir Kırmacı, Ebubekir Ulufer, Mustafa Yunus Kınık, Gülezgi Kılıç ve Emel Andız Kaya için bugün Kocaeli Barosu Av. Umut Gümüş Eğitim Salonu’nda ruhsatname ve yemin töreni düzenlendi.Ruhsatnamelerini Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir’in elinden alan 5 yeni avukatla beraber baroya kayıtlı avukat sayısı bin 839’a ulaştı.

Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir’in öncülüğünde gerçekleşen törene; Baro Başkan Vekili Mehmet Gül, baroya kayıtlı avukatlar, yeni avukatların aileleri ve yakınları katıldı.

“AVUKALAR DEMOKRASİNİN TEMİNATIDIR”

Törende konuşan Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir; “Türkiye’nin 9. Büyük Baro’su olarak günden güne büyüyor ve güçleniyoruz.Avukatlar tarih boyunca bireylerin hak ve özgürlüklerine saygıyı öğreten, hukuka aykırılıkların karşısında duran, İnsan Hakları Bildirgesi’ni yazan, kölelikten kurtuluş bildirgesini yayımlayan, adaletsizlikle savaşan, kendini hakka ve hakkaniyete adayan; eşitlik özgürlük ve barış için mücadele eden insanlardır.Avukatlar hukuk devletinin, yargı bağımsızlığının ve adil yargılanma hakkının teminatı olduğu kadar demokrasinin, temel hak ve özgürlüklerin de teminatıdır.”Baromuza katılan yeni arkadaşlarımızın da bu kutsal mesleğin gereklerini yerine getirebilmek için var gücüyle çalışacaklarına inanıyorum. Başta evlatlarımızı bugünlere getiren anne babaları, onları staj dönemlerinde eğiten meslektaşlarımızı ve eğitimlerini tamamlayan arkadaşlarımızı emeklerinden dolayı kutluyorum” dedi.

 

27 Kasım 2019 - Yaşam

Muhabir Yasemin Kaya


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Cumhurbaşkanı'nın açıkladığı normalleşme sürecini nasıl karşılıyorsunuz