Tuvaletleri bırakın, işçilere verdiğiniz sözü tutun

Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube başkanı İdris Ersoy, İzmit Belediyesi meclisinde dün yaşananlarla ilgili yaptığı açıklamada, yine işçilerin alacaklarını gündeme getirdi.

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Ersoy şunları söyledi; “İzmit Belediyesinin bu ayki meclis toplantısı basına yansıyan şekliyle yine kısır tartışmaların gölgesinde geçti. Bolca polemik, siyasi atışma yapıldı. İşçileri asgari ücretle çalışan bir belediyenin başkanı, bazı tuvaletleri ücretsiz yapma kararı alacağını duyurdu. Güzel ama işçilerimizin düşük maaşlarıyla kim ilgilenecek? İzmit Belediyesinde çalışan, İzmit halkına hizmet eden ve enflasyon ve hayat pahalılığı altında ezilen 1200 işçiye seçimden önce verilen sözler ne olacak?

8 AYDIR BEKLİYORUZ

"Bu konuyu defalarca gündeme getirmemize ve basın yoluyla kamuoyuna açıklama yapmamıza rağmen hala ne işçilere ne de kamuoyuna bilgilendirme yapılmamıştır. İzmit Belediyesi işçileri 8 aydır sayın başkanın kendilerine verdiği sözü tutmasını beklemektedir. Bizler İzmit Belediyesi meclisinden bu kısır tartışmaların yerine İzmit halkının sorunlarına dokunan ve seçimden önce işçilere verilen sözlerin yerine getirilmesini bekliyoruz. Umut ediyoruz ki bir daha ki meclis görüşmesinde 1200 işçiye verilen sözlerin yerine getirileceği bir karar alınır.” dedi.

04 Aralık 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

16

Yılmaz - Çok değerli Başkanım körfez arabaları neden halk evinde indirgeniyor?

2 yeni cuma da köprünün bir tarafında yürüten merdiven var bir tarafında yok bunun nedeni nedir?acaba bir taraftan çıkan eşek öbür taraftan çıkan eşek oğlu esekmi körfez arabaları neden ile de indiriyor nedir bu ikilik bir türlü anlamadım neyin kafası hangi yavsak mimar düşündü bu fikri acaba

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 05 Aralık 13:09
15

Yılmaz - 1.5 lira olurmu ya bu millete çok yazık adamın prostati var ikide bir wc ye gitmek zorunda her gittiğinde 1.5 adam zaten iseyemiyor sinir küpü oluyor yaptıkları hizmet ne ki verdikleri kağıtta adamın elini bile kurulamıyor 5 kurusun olmasın bozuk olarak 50 100 lirayı alıp bozuyolar

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 05 Aralık 13:02
14

Mustafa - İdris bey! Dışarıda bir sürü işsiz genç bekliyor sizinkiler çalışmayacaksa hemen başlamaya hazırlar hepsi üniversite mezunu umarım anlamışsındır!

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 05 Aralık 10:49
13

Özgür - Vatandaşın aldığı hizmetlere göz diken iktidar yanlısı konuşan bir sendikacı!

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 05 Aralık 10:47
11

İsaş İçi̇n Adalet - İdris bey harbiden çok konuşuyor.. İSAŞ (İZMİTSU A. Ş) işçileri senin işverenle birlikte çevirdiğin fırıldaklar yüzünden mağdur oldu. Bunun hesabını ver bence.

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 04 Aralık 22:29
10

Kemal - Daha önce işçi hakları için sesin çıkmıyordu ! şimdimi aklına geldi! sendikayı paravan olarak kullanıp iktidara yaranıp bir şeyler elde etme peşindesin.

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 04 Aralık 22:12
09

Murat Usta - Yahu sizleri ağzınız varmış.

Şimdiye kadar neden konuşmadınız.

Sarı sendika...

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 04 Aralık 19:43
08

kfhosıdjhefgıo@.com - baskan hanım vermıyecegım demıyorkı para olunca verıcek

Yanıtla . 8Beğen . 1Beğenme 04 Aralık 16:07
07

Hakan - İşçi emeklilerinin maaşı içinde konuşsana sadaka parasına millet geçinmeye çalışıyor düdük

Yanıtla . 16Beğen . 0Beğenme 04 Aralık 15:57
06

Kandıralı - Sahtekarlar kul hakkı yiyerek yaşayanlar sözleşmelerde işçiler satılırken siz koltuğunuz için sesiz kalın şimdi de aklınca delikanlılık yapıyım haaaa yazıklar olsun size

Yanıtla . 12Beğen . 0Beğenme 04 Aralık 15:14
05

Babacan - Ağzı olan konuşuyor şimdi değil her zaman konuşsan insanlar seni anlayacak siz sendikacı değil siyasetçisiniz talimatlarla haraket ediyorsunuz işçi haklıymış sen geç onları

Yanıtla . 14Beğen . 0Beğenme 04 Aralık 14:59
04

Kemal - ak parti izmit ilçe başkanlığı sözcüsü konuşmuş gene ! kardeşim chp belediyeyi aldığından beri hep gazetelerdesin 17 senedir sesin neden çıkmıyordu?

Yanıtla . 23Beğen . 1Beğenme 04 Aralık 13:42
03

Cafer Güneş - İdris efendi 2020 Haziran'a az kaldı.Ne kadar işçilerin hakkını savunuyorsun göreceğiz bakalım.

Yanıtla . 18Beğen . 0Beğenme 04 Aralık 13:28
02

Ahmet KASIMOĞLU - "işçilerimizin düşük maaşları ile kim ilgilenecek" diyor başkan. Kim düşük maaş almalarına imza attı sorusunu nasıl yanıtlar acaba? Acaba bağlı olduğu konfederasyon açlık sınırı altında kalan asgari ücretlilere ne kadar zam istiyor öğrenmek lazım. Hatırlatmak lazım başkana, işçilerin maaşlarını meclisler belirlemez. Ücretler T.İ.Ş. sözleşmelerinde yapılan müzakerelerle atılan imzalarla belirlenir. Gazetelere yapılan polemiklerle değil.

Yanıtla . 20Beğen . 0Beğenme 04 Aralık 12:53
01

İzmi̇tli̇ - ŞOV YAPMA İDRİS,NEVZAT BAŞKAN ZAMANINDA SÜT DÖKMÜŞ KEDİ GİBİYDİN.

Yanıtla . 22Beğen . 0Beğenme 04 Aralık 12:47Anket Cumhurbaşkanı'nın açıkladığı normalleşme sürecini nasıl karşılıyorsunuz