Reklamı Kapat

Büyükakın: “Yapmayacaklar ya yer arıyorlar kaçmak için”

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, İzmit Belediye Başkanı Hürriyet’in, “Gerekirse Cedit’i Büyükşehir’e devrederiz” sözüne cevap verdi. Büyükakın, “Yapmayacaklar ya yer arıyorlar kaçmak için” dedi.

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde yoğun katılımla gerçekleştirilen AK Parti Derince İlçesi 92'nci Danışma Meclisi toplantısına katıldı. Derince İlçe Başkanı Selçuk Çakıroğlu ve yönetiminin ev sahipliğinde düzenlenen danışma meclisine AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün ve çok sayıda teşkilat üyesi katıldı. Konuşmasının hemen başında gençlere seslenen ve heyecanları için teşekkür eden Başkan Büyükakın, 2004-2019 yılları arasında Derince ilçesine Büyükşehir Belediyesi tarafından toplam 371 proje hayata geçirildiğini bunun da 392 Milyon TL maliyetinde olduğunu dile getirdi. Bu hizmetleri muhteşem diyerek tanımlayan Başkan Büyükakın, “Geçmişte hükümetlerin yapamadığı yatırımları belediyelerimiz yapmıştır” dedi.

“DERİNCE’YE SU VERMEDİKLERİ GÜNLERİ HATIRLIYORUM”

Derince’de 223 kilometre içme suyu ve 173 kilometre kanalizasyon hattı yapıldığını söyleyen Başkan Büyükakın,  “Bununla birlikte tüm projeler için de 153 Milyon TL kamulaştırma yapıldı. Bazı hizmetleri yokluğunda anlarız. Bizler de gençken çok heyecanlıydık. İstanbul’da öğrenci iken sokaklar çöpten ve çamurdan geçilmiyordu. Derince’de suların akmadığını ve belediyenin başarısız olsun diye su verilmediğini biliyorum. O çok güvendikleri Yuvacık Barajından Derince’ye su vermedikleri günleri hatırlıyorum. Derince’de günlerce susuz kaldığımız sırf siyasi maksatla su verilmediğini hatırlıyorum. Şimdi o günleri unuttuk. Doğalgazımız ve suyumuz var, sokaklarımız ter temiz ve bütün hizmetler yapılıyor. İşte bu AK Belediyeciliğin alnının akı demektir. Önce bunu da söylemek gerekiyor” ifadelerini sarf etti.

“DERİNCE’NİN BÜTÜN ALT YAPISINI DEĞİŞTİRECEĞİZ”

Derince’nin bütün altyapısının yapımı için ihalenin İSU tarafından gerçekleştirildiğini vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Derince’nin bütün alt yapısını değiştireceğiz, yenileyeceğiz. Üstyapısının asfaltını da biz yapacağız. Toplamda 200 Milyon TL’lik bir yatırımdır. 2020 yılının başında 2022’nin sonunda Derince’deki tüm alt yapı sorununu bitirmiş olacağız. Burada kademeli olarak bir çalışma yapacağız. Derince’deki Millet Bahçesi, Liman yolundaki kavşak çalışması için karayolları ile çalışıyoruz. Kamulaştırma işlemlerini biz yapıyoruz” ifadelerini sarf etti. “Belediye hatları ile ilgili olarak tamamını bir havuzun içine bir omurga halinde olması için kooperatiflerle görüşmelerimizi sürdürüyoruz” diyen Başkan Büyükakın, “Büyükşehir Belediyesi’nin kendi araçları içerisinde olan aktarmanın diğer kooperatiflerin de olacağı yeni bir sisteme geçtiğimizde birçok yaşanılan sorunda ortadan kalkmış olacaktır” dedi.

“BİZ ZATEN İŞ YAPMAK İÇİN GELDİK”

“Teşkilatlarımızın ve sahadan gelen tüm talep ile önerileri de diğer bir taraftan cevap veriyoruz” diyen Başkan Büyükakın, “Bizim derdimiz iş yapmaktır. Biz zaten iş yapmak için geldik. Biz bir taraftan iş yaparken diğer bir taraftan da asılsız isnatlar var. Son dönemlerde böyle bir şey türedi. Hitler Almanyasında şunu yapıyorlardı. Hitlerin propagandistleri bir yalan söylüyorlardı. O yalanı inandırmak için sürekli aynı yalanı tekrarlıyorlardı.  Yalan ortaya çıktığında başka bir yalan söylüyorlardı. Şimdi de bu şekilde sürekli olarak bir propagandaya başvurduklarını görüyoruz. Bütün kişilerimizi ve kurumlarımızı itibarsızlaştırmak için itibar suikastı dönemine başladılar. Eskiden bundan daha önceki yıllarda insanlara suikast yapılırdı. Şimdi itibarlara suikast yapıyorlar. Bunu bilinçli olarak bir strateji ve politika yapıyorlar. Pervasızca yalan söylüyorlar” diye konuştu.

“YANİ YALANDA DA SINIR YOK, HİÇBİR ÖLÇÜ YOK”

“Geçtiğimiz günlerde bir milletvekili çıktı ‘Gebze’deki Hünkar Çayırı’nda inşaat yapılıyor’ dedi” diyerek konuşmasını sürdüren Başkan Büyükakın, “Gebze’de biliyorsunuz Hünkar Çayırı var. Hünkar Çayırı, Fatih’in son seferini yapacağı zaman otağını kurduğu yerdir. Fatih’in nereye sefer yapacağını kimse bilmiyor kendisinden başka. Fatih Sultan Mehmet Han işte orada Gebze’deki Hünkar Çayırı’nda vefat ediyor. Hünkar Çayırı böyle kıymetli bir yer. Biz de orada tarihi önemine uygun bir avam projeyi bitirdik. Bu dönemin içinde muhteşem bir projeyi yapacağız. Şimdi biz böyle çalışırken, bu alanda çıkıp inşaat yapılıyor o milletvekili. Sözcü Gazetesine de servis ederek haber yaptırdılar. Bir inşaat fotoğrafı kullandılar. Kullandıkları inşaat fotoğrafı Tuzla tarafından çekilmiş. Biliyorsunuz Hünkar Çayırı’nın öbür tarafı Tuzla’dır. Tuzla’daki o inşaat fotoğrafını çekip Hünkar Çayırı dediler. Ya insaf ya. Yani yalanda da sınır yok. Hiçbir ölçü yok. Hiçbir kırmızı çizgi yok. Ortada olmayan bir şeyi varmış gibi gösterip Tuzla’daki bir inşaatı gösterip Hünkar Çayırı’nda inşaat yapılıyor diyecek kadar ölçüsüzler” dedi.

“TEŞKİLATLAR BUNLARI BİLMELİ”

“Kale alıp bir cevap veriyorsunuz sonra bir açıklama yapıyorlar” diyerek sözlerine devam eden Başkan Büyükakın, “Soru soruyor güya. Türkiye’nni en çok borçlu belediyesi golf aracı aldı diyorlar. Ortada alınan golf aracı yok. En borçlu belediye olmamızın sebebi sizsiniz dedik, ona da cevap yok. Buna da cevaben diyorlar ki ‘Abdest alamazdınız’. Aslında oturup karşımızda cevap verecek ciddiye alınacak bir şey yok. Şimdi ne diyorlar İZGAZ’ı biz size verdik. Bizden İZGAZ’ı aldınız daha sonra sattınız. 600 milyon para kazandınız. Ya İZGAZ sizdeyken satmak istediniz. Satmaya kalktınız. Değerleme yaptırdınız. Sonra size dedilerki biz İZGAZ’ı alırız ama üstüne 7-8 Milyon dolar isteriz. Bunu biliyorsunuz. Üste para istenen İZGAZ’ı yeni yatırımlarla böyle bir şirket haline getirdik. Biz o İZGAZ’ı sattık. Satsaydınız o zaman. Satmaya kalkmadınız mı? Lütfen teşkilat üyelerimizden halkımıza bunları anlatmasını istiyorum” ifadelerini sarf etti.

“NİYETİ İŞ YAPMAK OLANIN YANINDA OLURUZ, DESTEKÇİSİ OLURUZ”

“Burada sizlere geçtiğimiz dönemde yaptığımız yatırımları sizlere anlattık” diyerek teşkilat üyelerine seslenen Başkan Büyükakın, “Alnımız Ak. Ak Belediyecilik üzerine başka bir belediyecilik yok. Onlar anca ne yapar biliyor musunuz?  Ancak temel atmamama töreni yaparlar. Çünkü niyetleri iş yapmak değildir. Niyetleri sadece yan yatmaktır. Hizmet etme niyetleri yok. Sürekli olarak bir şey yapmak istemediklerinde sanki ellerinden tutan varmış gibi biz bunu yapmak istiyoruz ama Büyükşehir Belediyesi yaptırmıyor. Ne Yapmak istediniz de Büyükşehir Belediyesi sana yaptırmadı. Böyle bir şey yok. Bir şey yapmak istiyoruz, Hükümet yaptırmıyor diyorlar. Samimi olun, samimi. Niyeti iş yapmak olanın yanında oluruz, destekçisi oluruz. Derince’de olduğu gibi diğer ilçe belediyelerimiz bir projemiz var dediklerinde gidiyoruz, yerinde inceliyoruz.”

“CEDİT’TE ANCAK TEMEL ATMAMA TÖRENİ YAPARLAR”

Şimdi aynı tartışma İzmit Cedit Mahallesi’nde var” diyen Başkan Büyükakın, konuşmasını şu şekilde tamamladı: “Cedit’te halkın yararı için Büyükşehir Belediyesi’ne devredeceğiz diyorlar. Niye Büyükşehir Belediyesi’ne halkın yararına devretmek istiyorsunuz. İzmit Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı arasında bir sözleşme var. Taraflar kimler biri ilçe belediyesi diğeri bakanlık. Yeni bir ev kiralayacaksınız. Bir kiracı ve ev sahibi var. Kiracı, kiraladığı evi bir başkasına verir mi? Böyle bir şey olabilir mi? Siz taraf olduğunuz bir şeyi başka bir tarafa devredemezsiniz. Şunu söyleyecekler bir süre sonra. Yapmayacaklar ya. Yapmaya niyetleri yok ya. Şimdi yer arıyorlar kaçmak için. Büyükşehir Belediyesi yaparsa biz Büyükşehir Belediyesi’ne devrederiz. Neyi kime devrediyorsunuz. Taraf mısınız? Taraf iseniz Çevre Bakanlığı ile tarafsınız. Yapmayacaksınız çıkıp bunu biz yapmayacağız, yapamıyoruz diyeceksiniz. Çevre Bakanlığı size yazı yazdı. Hükümlülüklerinizi yerine getir diye. Bakanlık bizi muhatap almıyor diyorlar. Hayır, Çevre Bakanlığı kendilerine yazı yazdı ve bunu biliyorlar. Bakanlık diyorki, İzmit Belediyesi sen üzerine düşen sorumluluğu yerine getir. Şimdi Cedit Mahallesi’nde geziyorlar. Biz yapacağız ama Bakanlık elimizden tutmuyor, biz bunu yapacağız ama Büyükşehir Belediyesi yardım etmiyor. Medya üzerinden mi söylenir bunlar. Gazetelere mi söylenir? Samimi iseniz gelirsiniz Büyükşehir Belediyesi’ne böyle bir problem var dersiniz. Beraber çalışırız. Ama niyet iş yapmamak olunca böyle bu sonuçlarla karşı karşıya kalıyoruz. Cedit’te ancak temel atmama töreni yaparlar. Yapacaksanız buyurun yapın. Yapmaya niyetiniz yoksa vatandaşı oyalamayın. Biz bunu yapmayacağız deyin. Artık Bakanlık mı yapar, Büyükşehir Belediyesi mi yapar bırakın onu biz takdir edelim”

05 Ara 2019 - 11:42 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

10

Deri̇nceli̇ - tamamda seçim arefesi cedit mahallesi ne gidip size söz veriyorum cedit mahallesi benim önceliğim diye propaganda yapacaksınız bakanlıkla protokol yapacaksınız sonra iş icraata gelince ben chp li belediye olduğum için engel çıkarıyorlar diyerek büyükşehire devredebiliriz diyeceksiniz, yani hep algı hep algı, peki bakanlık sorumluluklarını yerine getirmiyor diyor Tahir başkan bir kere bile bizimle görüşmedi protokolün içeriğini bile bilmiyoruz diyor , bunlara verilecek hiçbir cevabı yok izmit belediyesinin. ANCAK EKREM İMAMOĞLUNUN SEÇİM ÇALIŞMALARINDA BULUNMAK , ONU İZMİTE DAVET EDİP OLASI CUMHURBAŞKANILIĞI ÇALIŞMALARI İÇİN ONA ÇALIŞMAK , MAÇKADAKİ EVİNİ HDP LİLERE AÇAN AMA ÜLKESİ İÇİN 16 YAŞINDA HAYATINI VEREN HEMŞEHRİSİ ŞEHİT EREN BÜLBÜL İÇİN TEK KELİME ETMEYEN VOLKAN KONAK A 350 BİN TL CİVARI BİR RAKAMA 2 SAAT İZMİTTE KONSER VERDİRMEK VE YİNE ANITPARKTA BİLMEM KAÇMİLYARA VERDİĞİNİZ KONSERLER HEP BİRİNCİ ÖNCELİĞİ OLDU CHP Lİ İZMİT BELEDİYESİNİN, birde derinceli olarak derincede bir yıl susuz kaldık ve sonrasında SU VE ALTYAPI İŞİ İSU OLARAK KURULUNCA SUYA KAVUŞABİLDİK İSU DA O DÖNEM Kİ ADI İZMİT BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ OLAN BÜYÜKŞEHİRE BAĞLI İDİ VE BARAJDAN SU ALINABİLMESİ İÇİN ALTYAPIYI DA İSU YAPTI HEMDE Bİ ÇOK YERE YAPTI

Yanıtla . 2Beğen . 6Beğenme 06 Aralık 10:58
09

Mehmet - İşiniz gücünüz çamur atmak.Derince ve Körfez belediyesi,O zamanki İstanbul belediyesi suyu pahalı veriyorsunuz bahanesi almadılar.Halka yemyeşil suyu içirdiler.Almayanlarin amacı siyasi idi.Su elde kalsın.Biz de buradan bol bol polemik yapalım.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 06 Aralık 09:39
08

İzmitin Çocuğu - Fatma başkan 3 defa bakanlığınıza gitti bakanlığınız diyorum çünkü ayrımcılık yapan bir bakanlık sürekli olarak başkanı oyalamalar dönüş yapılmaması. Şimdi bedavadan naralar atıyorsunuz. Ama bu şehir sizlerede hesabını soracak Tahir Büyükakın. Yaptığın tek icraat Kocaelispor'a destek oldu oda kendi paranla değil bu şehrin halkının parasıyla. Yandaşlarınız 10 milyon daha az nemalanmış olacak altı üstü.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 06 Aralık 08:41
07

41 - Chpliler ne yapmışki bunu yapsinlar.halk magdur.....başlasada sonu titanik otel gibi olur.....

Yanıtla . 0Beğen . 2Beğenme 05 Aralık 22:20
06

Kemal - Sen kandıra yolunun temelini dört sene önce attında ne oldu sadece tören gerisi yok...! Ayıp insan hiç olmazsa biraz başlar şova gelince kimse elinize su dökemez.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 05 Aralık 21:43
05

Gazi Bi̇rcanoğlu - Õnce muhalif felan değilim sayın başkanída takdirle izliyorum ancak,Sayın başkan,günlerce derinceye su verilmediği günleri hatırlıyorum diyor,ben 1979 yılında derinceye geldim öyle günlerce suyun akmadığını felan hiç hatırlamíyorum,acaba benim izinli olduğum veya tatilde olduğum günlere felanmí dekkeldi.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 05 Aralık 19:35
04

İzmi̇tli̇ - YER ARAYIP KAÇANLAR KARAOSMANOĞLU VENEVZAT DOĞANDIR.GİT ONLARA HESAP SOR.

Yanıtla . 18Beğen . 3Beğenme 05 Aralık 13:20
03

Tekin 41 - HADI ORDAN.17 SENE NE YAPILDI KOCAELI YE .PARK KULTUR MERKEZLERI.BIR DUZGUN PROJE TRANWAY.CEDIT ICIN SIZLER NE YAPTINIZ BE.CAMUR AT IZI KALSIN.SIZDEN OLMAYAN MUSLUMANDA DEGIL ZATEN.BEN CHP.LI FALANDA DÉGILIM.YETTI ARTIK RANT TAN BASKA NE HESABI YAPTINIZ.

Yanıtla . 16Beğen . 4Beğenme 05 Aralık 13:05
02

Kemal - Derince asbestli borulardan su içiyor bunu bizzat zeki aygün söyledi sen kalkmış hizmetten bahsediyorsun yok derince susuzluk çekmiş yuvacık barajı yapıldığından beri derince yuvacıktan su alıyor yalan konuşmayın lütfen ayıp oluyor sizde yapsaydınız bir yuvacık şimdi sapancanın kokulu suyuna muhtaç olmazdık.

Yanıtla . 15Beğen . 2Beğenme 05 Aralık 12:06
01

Özgür - İzmit ve Gebze'ye yapılan yatırımlar Derince'ye yapılmadı. Derince hep bir üvey evlat muamelesi gördü. Derince'nin Deniz mahallesi sayenizde atıl bir durumda kaldı hiç bir canlılık ve hareketlilik yok. Halbuki Makine sınıf okullarını oradan taşıyarak o alanı 60 Evler sahili ile birleştirseniz orayı dinlenme, spor ve bisiklet yolları ile 60 Evler'e bağlarsanız orasını kurtarmış olursunuz ama bunu dahi düşünemiyorsunuz. 60 Evler Üst geçidinin durumunu gerek direkt size gerekse basın yayın yoluyla kamuoyuyla paylaştık yine bu konuyu da görmemezlikte geldiniz ve halen görmüyorsunuz görmek istemiyorsunuz! Yine Derince toplu ulaşımda insanların saatlerdir araç beklediği bir nokta oldu ortalık hurda minübüsten geçilmiyor 15 yıllık araçlar halen vatandaşın ayağına gönderiliyor bunlarda sizin ayıbınız!

Yanıtla . 15Beğen . 1Beğenme 05 Aralık 11:59

KONGRE İLANI

Gelecek Partisi Kocaeli İl Başkanlığı 1.Olağan Kongresi 27.08.2020 Perşembe günü saat:13.00’da Kocaeli fuar alanı Ay Işığı Düğün Salonu İzmit/KOCAELİ...

IZGARA USTASI ARANMAKTADIR

30 yaşını aşmamış ızgara ustası aranmaktadır.

0538 551 35 41 MİNİ KÖŞK

ELEMAN ARANIYOR

Köseköy'de Knauf Fabrikası’nda çalışacak ağır vasıta şoförü aranıyor.

0536 386 21 97

ELEMAN ARANIYOR

PVC - ALÜMİNYUM atölyesinde çalışacak, ehliyetli ve araç kullanma deneyimi olan Tecrübeli eleman aranıyor. Müracaatlar telefonla arayarak, şahsen y...

02623355003

USTA ARANIYOR

TESLA İNŞAAT'ta çalıştırılmak üzere Mesleki yeterlilik belgesine sahip, İnşaat Projesi okuyabilen KALIPÇI ustalar aranmaktadır. Maaş + Sigorta + Y...

0537 456 47 05

YÜRÜYEN VE UÇAN TÜM HAŞERELERLE MÜCADELE

Kocaeli bölgesinde, * Ev * İş yeri * Çeşitli alanlarda ilaçlama yapılır. Covid-19 buharlı dezenfektan yapılmaktadır.

05071250076 KARTEPE TARIM VE İLAÇLAMA

ÜRETİM İŞÇİSİ ARANIYOR

Kocaeli/Kartepe’de Plastik Hammadde ve Geri Kazanım faaliyetlerinde bulunan Garantiplast Fabrikamızda görevlendirmek üzere "Üretim işçisi" arayışımız...

GARANTİPLAST

KİRALIK OFİS

İzmit Belediye İşhanı 7. kat, eşyalı Deniz manzaralı, 28 m2 kiralık ofis

0 532 344 19 97

SATILIK DUBLEKS DAİRE

- Lüks + lüks - Lebiderya manzaralı - 298 m2 dublex daire - 4 Oda, 2 Salon, 2 Teras - 2 Banyo, 2 Mutfak, kombili - Asansörlü ve otoparklı - T...

0545 200 04 04

SAHİBİNDEN KİRALIK ve SATILIK DÜKKAN

Başiskele Sanayi Sitesi’nde Dış cepheleriyle toplam 500 m2, İç cepheleri 195m2 kullanım alanı olan 2’li dükkan

0537 308 16 63


Anket Muharrem İnce parti kursun mu?