Reklamı Kapat

Ellibeş: Ertesi gün yine ayakkabı ile girdiler

AKP Başiskele İlçe Teşkilatı’nın 61’inci İlçe Danışma Toplantısı’nda konuşan AKP İl Başkanı Mehmet Ellibeş mescide ayakkabı ile girme polemiği hakkında “Özür dilersin, bir daha girmeyiz dersin biter. Özür dilemek yok aksine taarruz. Ertesi gün gidip yine ayakkabı ile giriyorsun” dedi.

Nazım Özgün Erbulan
Nazım Özgün Erbulan Tüm Haberleri

AKP Başiskele Teşkilatı 61’inci İlçe Danışma Toplantısı bugün Başiskele Antikkapı Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. Ev sahibi Başiskele ilçe Başkanı Mustafa Koral’ın yanı sıra toplantıya AKP İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi eski belediye başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gençlik Kolları Başkanı Melih Özkaraaslan,  İlçe Kadın Kolları Başkanı Dilek Karakuş ve çok sayıda partili katılım sağladı.

“UYUMLU BİR ÇALIŞMA YAPTIK”

Programın açılış konuşmasının gerçekleştiren Mustafa Koral İstiklal Marşı’nın kıtalarını okumasının ardından, “Görev süreci boyunca genel seçimler ve yerel seçimler yaparak teşkilatımızla uyumlu bir çalışma yaptık. Kocaeli’de bulunana tüm mahallelere ulaştığı için il başkanımıza teşekkür ediyorum. Dik duruş kolay başarılmadı. Dik duruşun birin aşaması One minute çıkışı ikinci çıkışı dünya beşten büyüktür çıkışı. En son olarak da en son Avrupa konseyine katılarak o dik duruşu büyükşehir belediye başkanımız gösterdi. Ona da teşekkür ediyorum. Belediye Başkanımız Yasin Özlü, görevini layıkıyla yerine getiren belediye başkanımız Yasin Özlü’ye de teşekkür ediyorum” dedi. 

“BİR KOMUTAN BİR MİLLETİ AYAĞI KALDIRIR”

Koral’ın ardından konuşan Başiskele İlçe Gençlik Kolları Başkanı Melih Özkaraaslan  konuşmasında, “8 yıldan beri bu teşkilattan görev yapıyorum. İlk günkü aşkla genç arkadaşlarımızı ile birlikte gezilmedik sokak, çalışmadık kapı bırakmadık. Biz dedik ki bir mıh bir nallı, bir nalı, bir nal bir ayağı, bir ayak bir atı. Bir at bir komutanı, bir komutan bir milleti ayağa kaldırır. Bizim de komutanımız ise Recep Tayyip Erdoğan. Bu duygu ve düşüncelerle önümüzdeki hepinizi selamlıyorum. Toplantımız hayırlı olsun” ifadelerinde bulundu.

“BU DAVAYA BAŞKANLIK YAPMAK NASİP OLDU”

İlçe Kadın Kolları Başkanı Dilek Karakuş ise yaptığı konuşmada,  “Üç kademe olarak ciddi bir çalışma içerindeyiz. Kadın kolları adına ayrı bir şekilde teşekkür ediyorum. Eşleri ile çocukları ile ciddi bir fedakarlık göstererek çalışıyoruz. Ben 10 yıl gençlik kolları ile başladım bu davaya. Son iki yılda çok çok daha şey öğrendim. Bu davaya başkanlık yapmak nasip oldu. Bu davayı göğüsleyen kadınların yeri ayrı. Hepinizi selamlıyorum.” dedi.

“25 MİLYON PİYASAYA ÖDEMEYE YAPTIK”

Karakuş’un ardından konuşan Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü konuşmasında, “Geçtiğimiz yıl bu zamanlarda başlayan aday adaylığı süreci ve seçim dönemi. Zor bir süreçti. Kazandık. Sizlerin desteği ile bu görevi yapmaya çalışıyoruz. 4 ay önce yine bir toplantıda kendimize bir hedef koyduk. Disiplin sağlayacağız diye. Ekonomik olarak ise 25 milyon piyasaya ödeme yaptık. Başiskele Belediyesi artık projeleri ile bahsedilecek bir hale geliyor. Kendi personelimiz ile belediyeciliğin prensiplerini yapıyoruz. Siyasetin belediyeler üstündeki en büyük baskısı istihdam baskısıdır. 165 kişinin istihdam edilmesini sağladı arkadaşımız. Bine yakın insan için ise gayret gösterdik” ifadelerinde bulundu.

“BÜTÜN PLANLARIMIZI YAPTIK”

“Kendi araçlarımızı alacağız” diyen Özlü, “Başiskele çocuk üniversitesinin ikinci etabına başladık. Bugün yaklaşık 600 kişiye ulaştı. “Kadınlarımızın emeklerini değerlendireceğiz” dedik. Bayanlarımızın ürettiği ürünlerin satışının yapılması için proje başlattık. Sosyal Belediyecilik faaliyetlerimizi arttırıyoruz. Temizlik işlerine önem verdik. Bu ayın 25 de de temizlik filomuzu yeniliyoruz. Kendi araçlarımız alacağız. 15 araçlık filo teslim edilecek. Daha kaliteli Başiskele için çalışıyoruz. Bunu yaparken gönül belediyeciliğinden sapmayacağız. Önümüzde 2020 yılı var. 2020 yılına hazırız. Bütün planlarımızı yaptık. 2020 yılı Başiskele için büyük yatırımların yapılacağı bir hizmet yılı olacak. Bütün planlamalarımız yaptık. 8 aylık süreçte sizlerin çok büyük desteğini gördük. İl Başkanımızın desteğini gördük. Büyükşehir belediye başkanımız bize liderlik yaptı. Her konuda önümüz açtı” dedi.

“MUHALEFETİN ADAY ÇIKARAMAYACAĞI  BİR BAŞARI”

Özlü son olarak, “Önümüzde bir kongre süreci var. Tabi delege seçimleri bitti. Biz belediye başkanı olarak bizden ne istendiyse onu yaptık. Başiskele teşkilatının emrindeyiz. Benim hedefim şu bir daha ki seçimlerde büyükşehirde nasıl 15 yıl sonra CHP aday çıkaramadıysa Başiskele’de de muhalefet partilerinin aday çıkaramayacağı bir başarının altına imza atmak istiyorum” şeklinde konuştu.

“ELEKTRİK OLMASA KIYMETİNİ ANLIYORUZ”

Davada isimlerin hiçbir önemi olmadığını söyleyerek konuşmasında başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın konuşmasında, “ Geçmiş dönem Başkanımız ile 10 yıl çalıştık. Bayrağı teslim etti geldi burada oturdu kendisi. Bu dava bu şuur ile devam ettiği sürece bayrak bir isimden diğer isme geçecek. Aliya İzzet Begoviç diyor ki, ‘Mutlak iktidar yoktur. Her iktidar önce Allah’a sonra millet hesap verecek.’ Bizim de başka derdimiz yok. Biz AK Parti İktidarlarında millete girdiğimiz bütün seçimlerde kazanarak verdik. Bizde öncekiler geçti. İnşallah sizlerle birlikte bizler de bu sınavı vereceğiz. Geçmiş dönemde yapılanları hatırlatıyorum. Yaptığınızda görülmüyor. Yapmadığınızda görülüyor. Burada elektrik olmasa elektriğin kıymetini anlıyoruz” dedi.

“O TEMELLER BEKLEDİ”

365 tane projenin Başiskele’ye yapıldığını belirten Büyükakın, “Geçtiğimiz 15 yılda 555 milyon Başiskele’ye yatırım yapılmış. Gebze’de bir havuz vardı. Bizden 15 sene önce bir havız temeli atılmıştı. Yıllarca Türkiye’nin her yerinde o temeller bekledi. Çok güzel bir ifade vardı. Boş konuşmadık sürekli çalıştık şeklinde. Bakın köprülü kavşaklarda tünellere tam 365 tane proje sadece Başiskele ilçesinde yapıldı. İş bilenin, kılıç kuşananın. Bu yazı da boş geçirmedik. Geçtiğimiz toplantıda bize iletilen hususlar vardı. Şimdi o hususları aktaracağız. Sizler bizim sahadaki gözümüz kulağımızsınız. Şimdiye kadar çalışmalarımızda vermiş olduğunuz destekten dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“ADAYLARINI BİZE BENZETMEYE ÇALIŞIYORLAR”

İl Başkanı Mehmet Ellibeş ise toplantıda yaptığı konuşmada, “İşte AK Parti ailesi bu. Milli ve manevi değerleri ile liderinin peşinden giden bir aile. Aslında 18 yıllık bir partiyiz. 17 yıldır da iktidardayız. 18 yıl önceki Türkiye ile şimdiki Türkiye’nin fotoğraflarının yan yana koyunca fakı görmek zor değil Sayfalarca yazsanız bu farkı anlatamazsınız. Şimdiki gençlere bunu anlatmak zor. Yalan yanlış bilgiler ile çocuklarımızı kandırıyorlar. Daha yakın bir tarihte kadın milletvekilimize bu kadına haddini bildirin denilmedi mi? Kızlarımız başörtüleri ile üniversitelere gidebiliyor mu? Bunlar unutuldu. Onun için gençlerimize anlatmalıyız. Bugünkü CHP zihniyeti farklı değil. Adaylarını bize benzetmeye çalışıyorlar ama zihniyet aynı. Şimdiki gençlerimiz mili projelerde üretim yapıyor. Bugünün gençliği inanmış gençlik olarak geleceğe hizmet verecek” dedi.

“ÖZÜR DİLERSİN, BİR DAHA GİRMEYİZ DERSİN”

“Özür dilemek yerine yalanın üzerine yalan kattılar” diyen Ellibeş,  "Yerel muhalefet de farklı değil. SEKA Parkta kullanılan Golf araçlarını golf sahası mı var diye anlattılar. Özür dilemek yerine yalanın üzerine yalan kattılar. Şimdilerde ise bir mescit polemiği var. Bir video yayınlıyorlar. Mihrap duruyor. Ayetler duvarlarda, sosyal medyaya atanlar kendileri. Bizim emekli din görevlisi meclis üyemiz bunu yayınlarken geçmişte namaz kılınan yere ayakkabı ile girilmez diyor. Özür dilersin, bir daha girmeyiz dersin biter. Özür dilemek yok aksine taarruz. Ertesi gün gidip yine ayakkabı ile giriyorsun. Bizler gerçekleri görelim” diyerek konuşmasının sonlandırdı.

11 Ara 2019 - 09:20 - Gündem

Muhabir Nazım Özgün Erbulan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

10

Rambo - camiye ayakkabıyla girerler hala orası depoydu derler ne utanmaz arlanmaz bu chp liler yahu

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Aralık 19:23
07

4141 - Înananlar arasında çirkin şeylerin yayılmasını arzulayan kimseler için, dünyada da ahirettede ,çetin bir ceza vardır. Allah bilir siz bilmezsiniz. Nur 19 ayetine inanmayarak muslumanliginizi kaybettiniz.Onca insanın boş yere vebalini aldınız. Ben sizlere özellikle şener inceye buna alet olan ellibeşe buna inanan kim varsa hakkımı helal etmiyorum.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 11 Aralık 23:01
06

Tc Yazar - Caminin içinde 1 mart seçim öncesi kahvaltı vermek , propoganda yapmak erik midir ,kaldı ki başkan ve yanındakiler camiye değil de ardiyedye girmişler ayakkabı ile,sizin yıllarca gözardı ettiğiniz meselelerin çözümü için, el insaf ,biraz edep yahu.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 11 Aralık 17:23
05

Ersoy Kandemir - Siz ayakkabıyla girildiğini iddia ettiğiniz cami haricinde aynı hanımefendinin başka bir camiye ayakkabıyla girdiğinizi gördünüz mü,gerçi görseniz söylerdiniz dimi,sizleri daha etik olmaya davet ederim Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı eski adayı olarak!

Yanıtla . 5Beğen . 1Beğenme 11 Aralık 13:00
08

Faik Türün - @Ersoy Kandemir 05 nolu yoruma cevabı: CHP ve Atatürkçülerin seçim harici dini siyasete alet etme dışında bende camiye girdiklerini pek görmedim. Camiye gitmeyen nasıl ayakkabı ile basar ?. Ahırda başörtü takarken bunlar malesef camide dahi başörtü takmıyor, turistler dahi bunlardan daha çok müslümanların hassiyetlerine duyarlı ve İslam konsunda bilgili. Atatürkçülerin gittikleri kutsal mekan malum orada ayakkabı ile basmalarında problem yok ama ara sıra namaz kılına yerle karıştırmaları kötü çok tepki çekiyor halktan doğal olarak.

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 11 Aralık 23:39
04

Suskun - Halen camide içki içtiler, ayakkabı ile girdiler, ahır yaptılar yaktılar yalanlarına utanmadan devam ediyorlar. Bakın sizden olan Dilipok bile ne yazıyor!! https://www.f5haber.com/medya/abdurrahman-dilipak-insanlar-bize-bakip-dinden-soguyor-5279343?utm_source=mansetler&utm_medium=mansetler&utm_campaign=mansetler

Yanıtla . 5Beğen . 1Beğenme 11 Aralık 12:03
09

Faik Türün - @Suskun 04 nolu yoruma cevabı: çok güzel birörnek verdin bu da boka basılan aykkabı ile namaz kılınan yere basılmasını haklı gösterdi. hay aklınla sen bin yaşa ya, neyse küresel ısınma , ozon gazı salınımı falan da mazeret olurdu ya, senin mazeret açıklamanın içinde alakalı sayılabilecek bir cami kelimesi geçiyor. Ey g,d, köylü kurnazları bakalım milletin aklı ile daha ne kadar alay edecek, tertemiz namaz halılarının olduğu yeri halka daha ne kadar depo ardiye diye yedirmeye çalışacaksınız ?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 11 Aralık 23:42
03

Çöpçü - yuh size be binlerce kere yuh olsun yüz kızartıcı suçtan işten atılanlara sahip çıkın seçimden 2 gün önce kızını işe alanlara sahip çıkın sora MÜSLÜMAN lıktan ahlaktan bahsedin iftiracılar sizi

Yanıtla . 9Beğen . 0Beğenme 11 Aralık 11:52
02

Orhan Doğru - Maalesef AKP ve yönetim kadrolarının amacı (bilerek veya bilmeyerek(!));

insanları dinden uzaklaştırmak, maneviyatlarını zayflatmak, vatanseverliğini kendileri gibileriyle soyutlamak, akraba, arkadaş, komşu demeden,

SERT ve BİRLEŞTİRİLEMEZ şekilde AYRIŞTIRMAK..

YAZIK....

Yanıtla . 16Beğen . 0Beğenme 11 Aralık 10:05
01

Mert Ataman - Ya sizler ne utanmaz arlanmaz insanlarmışsınız. Gerçek ortaya çıkmasına rağmen hala bu iftiradan bu yalandan rant elde etmeye mi çalışıyorsunuz. Dini duyguları istismar ederek mağdur edebiyatı devri geçti. Çalınan, çırpılan, yandaşa dağıtılan, bankamatik memurları, liyakatı olmayan akrabaya kul hakkı yiyerek kadro açmalar daha hangisiniz sayayım. Velev ki haber doğru ayakkabıyla girdi. Kuranı Kerim'in hiç bir yerinde camiye ayakkabıyla girilmez diye yazmıyor ama bir çok ayette çalmayacaksın, iftira atmayacaksın, yalan söylemeyeceksin, işi layık olana vereceksin diye yazıyor. Bunların hangisine uydunuz. Müslümanlık size kaldıysa din bitmiş demektir.

Yanıtla . 23Beğen . 0Beğenme 11 Aralık 09:45Anket Kocaeli Valiliği'nin aldığı koronavirüs tedbirlerini yeterli buluyor musunuz?