Atatürk'e hakaret eden o müdür açığa alındı

Sosyal medya hesabı üzerinden Gazi Mustafa Kemal Atatürk hakkında hakaret içerikli paylaşımlarda bulunan Gebze Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Mevlüt Akbulut açığa alındı.

Gebze Belediyesi'nde İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü olarak görev yapan Mevlüt Akbulut'un sosyal medya üzerinden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret eden ve ağır ithamlarda bulunan yaptığı paylaşımlar büyük tepki çekmişti. Tepkiler üzerine harekete geçen Gebze Belediyesi Akbulut hakkında kararını verdi. Atatürk’ü masonlukla suçlayan ve hakaret eden Akbulut, Gebze Belediyesi tarafından açığa alındı ve hakkında yasal işlem başlatıldı. Belediyeden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Gebze Belediye Başkanlık Makamından bildirilmiştir. Geçtiğimiz günlerde yazılı ve görsel basında yer alan haberlerde bahsi geçen, kurumumuz İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Mevlüt Akbulut’un sosyal medya hesabından, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk hakkında, 5816 Sayılı kanuna aykırı paylaşımda bulunduğu tespit edilmiştir. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk hakkında bu paylaşımların kurumumuz tarafından da kabul edilmesi imkansızdır. Bu kabul edilemez olay nedeniyle harekete geçen Gebze Belediyesi Başkanlık Makamı talimatıyla; İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Mevlüt Akbulut, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 125. Maddesi E/k bendi gereğince, açığa alınarak hakkında yasal işlem başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

30 Aralık 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

08

Her Işin Doğrusu - en iyi şu 5816 sayılı koruma kollama yasasını kaldırmak böylesine mükemmel bir kişi yasa ile korumak ne denli doğru o zaman bunlara böyle söz hakkı doğuyor madem bu kadar mükemmel ne diye koruma kanunu var diye hatta bir ara k. kılıçtaroğluda bu yasanın kalkmasını söylemişti doğrusuda budur

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 31 Aralık 11:43
07

Arif Değer - Hakaretin ne anlama geldiği ve hangi terimlerle yapıldığı sözcüklerde açıkça yazar. 5816 sayılı kanun eleştiriyi veya bilgilendirmeyi kapsamaz, sözcüklerde kullanılan hakaret terimleri ile yapılan hakareti kapsar. Mason olmak kötü bir şey mİ ?mason olmak sosyal bir yapıya üye olmaktır. Bilindiği kadarıyla M. Kemal mason yapıları kapatmıştı. Bu çok doğru bir iddia muhtemelen değil ama hakaret terimi de değil. Bir kişinin bu tür sosyal gurplara üye olduğunu iddia etmek, bir hakaret değil !, kişinin bu yapıya üye olma noktasında bilgi vermektir .Başka paylaşımlar yapmadıysa, bu ifade Bu 5816 sayılı kanun kapsamında bir ifade değildirdir. Anayasanın 26 maddesinin her TC vatandaşına hak olarak tanıdığı ifade özgürlüğünü kısıtlamak ve bu şekilde korku imparatorluğu yaratmak yanlıştır. Gerçek Demokrasilerde hakaret ve aşağalama olmadan her fert eşit yurttaşlık çerçevesinde eleştirilebilir. Hukuken mahkemece verilmiş bir karar olmadan her zanlı mahkeme sonuçlanana kadar masumdur. Gebze Belediyesi hukuki bir mahkeme karar olmadan, görevden almayla yanlış bir iş yapmış. Bu konu da mahkeme açılırsa eğer, sonuçlanmasını bekleseydi daha iyi olurdu. Umarız adalet tecelli eder ve anayasanın vatandaşa verdiği sadece eleştiri hakkını kullanan insanlar, kanun ve hukuk dışı cezalandırılmaz. Çünkü adalet her zaman, herkese lazım olabilir.

Yanıtla . 1Beğen . 3Beğenme 31 Aralık 00:04
10

Mert Ataman - @Arif Değer 07 nolu yoruma cevabı: Sen bu işlerden anlamazsın Arif. Anlamadığını, mason localarını kapattığı muhtemelen doğru değil diyerek zaten pekiştirmişsin. Esas sana anlatmak istediğim şudur Arif. Sen şimdi AKP genel başkanına alenen mason desen ne olur. İşyerini mi basarlar, evini mi taşlarlar. Tarafsız!!! mahkemelerde yargılanırken de ileri demokrasiden mi bahsedeceksin. Fetöcü ilan ederiz tehdidiyle istenilen kararları veren bağımsız yargıdan mı bahsedeceksin. Arif olan anlar Arif'te, baban sana doğduğunda yanlış isim vermiş Arif.

Yanıtla . 0Beğen . 2Beğenme 31 Aralık 14:13
06

Kandıralı - Yunanlılar galip gelseydi diyen şeref yoksunlarının tayfasından biri daha.Atalarının kanında mutlaka Yunan kanı vardır bunların.

Yanıtla . 7Beğen . 1Beğenme 30 Aralık 22:50
05

Aslı Yüce - Yuh olsun ona...Nankör. Onun takipçisi olacağız yine aynı haltı yemesin diye.

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 30 Aralık 20:21
03

BabAcan - Biri açığa alır birdiğeri yarın öburgün sahiplenip iş verir zihniyeti bozuk insan çok bunun gibilere öyle bir ceza vereceksiniz bir başkası da butur ihanet içine girmeyecek

Yanıtla . 4Beğen . 1Beğenme 30 Aralık 19:26
02

İzmi̇tli̇ - SENİN EVİNE EKMEK GETİRMENE VESİLE OLMUŞ BİR İNSANA HAKARET EDİYORSUN.SADECE SANA EDEP YAHU DEYİMDE BİRAZ UTANMA DUYGUN VARSA UTANIRSIN.

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 30 Aralık 18:46
01

Mert Ataman - Atatürk mason localarını kapatan kişidir. Ona mason diyen esas kripto masondur. Atatürk bu milletin kaynaştırıcı, birleştirici yapı taşıdır. Hitaplarında "biiizzzzz, onnnlaaaa" dememiştir. "Bitaraf olan, bertaraf olur" dememiştir. Ona iftira atanlar vatan hainidir. İngiliz ve Amerikan uşağıdır. Dindar geçinen bu tip iftiranın en büyük günah olduğunu bilmez midir. Gerçek dindar olsaydı bilirdi. gerçek Müslüman olsaydı da bilirdi. Bunların geçmişi çok iyi araştırılmalı. Kanları hangi düşman ırktan iyi tespit edilmeli. "Tanrı Türk'ü Korusun"

Yanıtla . 5Beğen . 2Beğenme 30 Aralık 17:19


Anket Kocaeli'de en başarılı bulduğunuz milletvekili kim?