Filiz: "Asıl sorumlu Nevzat Doğan"

İzmit Belediyesi’nde gerçekleştirilen işten çıkarmalar ile ilgili İYİ Parti’den açıklama geldi

İzmit Belediyesi’nde sözleşmesi sona eren memurların işine son verilmesinin ardından İYİ Parti’den konuyla ilgili açıklama geldi. İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz işten çıkarmaların haklı gerekçelerle gerçekleştirildiğini ifade ederek bu olayın asıl sorumlusunun Nevzat Doğan olduğunu ifade etti. Filiz’in açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“Son günlerde İzmit Belediyesi'nden sözleşmeli memurların işlerine son vermeyle ilgili yoğun bir propaganda yapılmaktadır.

Öncelikle bilinmelidir ki, belediyeler dahil olmak üzere devlet kurumlarına sözleşmeli memur almak ve sözleşmeyi sonlandırmak tamamen yasal hükümlere bağlıdır. Yasalara uygun olduğu sürece ilgili idarenin insiyatifindedir.

Dil, din, siyasi görüş ayırtetmeden yasalara karşı insanların işten çıkarılması hiç bir vicdan tarafından kabul edilemez. Ancak, önceki hafta İçişleri Bakanlığı tarafından gelip inceleme yapan müfettişler sözleşmesi uzatılmayan memurların hepsinin önceki Belediye Başkanı tarafından usulsuz memur yapıldığını tespit etmişler ve bu usulsüzlüğün giderilmesi için gereğinin yapılmasını rapor etmişlerdir.

Asıl sorumlu; usulsüz bir şekilde memur alımı yapan AKP eski belediye başkanıdır,  müfettişlerin raporu doğrultusunda usulsüzlüğün giderilmesi için gereğini yapan Sn. Fatma Kaplan Hürriyet değildir.

Yıllardır devletin her kurumunu arpalık ve siyasi rant olarak değerlendiren AKP iktidarı konumlarını kaybettikçe kendi yaptıkları usulsüzlükleri gürültü yaparak kapatmaya çalışmanın gayreti içindedirler. Ama unutulmamalıdır ki, ne kadar kapatılmaya çalışılsa da kokusu çıkıyor.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

02 Ocak 2020 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

12

Ersim - Attığınız iftiralarda ve yalanlarınızda boğulun,işten çıkarılanların vebali üzerinize olsun,el altından hdp lileri işe almaya devam istanbuldaki bas it gibi.

Yanıtla . 1Beğen . 4Beğenme 03 Ocak 19:42
13

Deniz - @Ersim 12 nolu yoruma cevabı: Gebze belediye de işçi çıkardı o konudada bir fikrin vardır belki

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 06 Ocak 17:45
11

Vural Cem - İş akdinin sonlandırılmasında ki yapılan duygu sömürüsü = İşe alırken yapılan torpillerin ve usulsüzlüğün sendromu

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 03 Ocak 16:22
09

Meli̇kşah - HANİ DERLER YA KEDİ OLALI BİR FARE MİSALİ. BU TESPİT DOĞRUNUN DOĞRUSU.

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 03 Ocak 12:11
08

sabri - istanbuldaki zat terör örgütü sempatizanlarını belediyeye doldurdu, izmit teki hanım efendi , fazla eleman diye çıkarıyor arkasından onu daha fazlasını kendi elemanı olarak işe alıyor, alsın hakkıdır ama aldıkları kişiler inş istanbuldaki zatın yaldığı gibi terör sempatizanları değillerdir.

Yanıtla . 1Beğen . 7Beğenme 03 Ocak 11:31
06

Izmitli - nevzat doğan bu şehir için hangi işini doğru yapmışkı. En basiti cedit mahallesindeki vatandaşlara verdiği zararın hesabını yargı önünde vermelidir. Bunun vebalini ödeyemez.

Yanıtla . 10Beğen . 0Beğenme 03 Ocak 09:30
05

Gultepeli - İzmit belediye baskanligi İYİ partidemi? Yoksa İYİ parti CHP' nin sözcusumu????

Yanıtla . 2Beğen . 12Beğenme 03 Ocak 07:42
07

Izmitli - @Gultepeli 05 nolu yoruma cevabı: sayın yorumcu, bu şehirde akp nin sözcülüğünü mhp yapıyorken, iyi partinin chp ye destek vermesi seni neden bu kadar endişelendirdi.

Yanıtla . 12Beğen . 0Beğenme 03 Ocak 09:52
04

Pasalii - İzmitli bedava afkurmaaa sizide yeddi ceddinizide bu millet iyi bilir Kolpalar sizi !! Pelin sendeee iskembeden atmaa bilmeden Ok??

Yanıtla . 0Beğen . 10Beğenme 03 Ocak 00:32
03

İzmitli - Sizden iki çalışanı belediyeye aldı diye günaha ortak olmayın bacım bu işlerin vebali var

Yanıtla . 3Beğen . 9Beğenme 02 Ocak 17:02
02

izmitli - Sendikacılar Nevzat Doğan bu usulsüzlüğü yaparken biliyorlardı ama düzen hep aynı kalacak zannettikleri için göz yumdular. Allah'tan korkmadan kamunun kasasından fazla maaş ile para çalınmasına göz yumdular. Ali güney'i zaten taklayan yoktu İzmit'i kaybettiği için şimdide çok tınlayan yokta yalandan bağırması gerekli.

Yanıtla . 21Beğen . 0Beğenme 02 Ocak 16:32
01

İzmi̇tli̇ - KISACA ÖZETLEMİŞ PELİN HANIM,SADECE KONUYU SAPTIRMAYA ÇALIŞIYORLAR.NEVZAT DOĞAN IN İZMİT E ÇOK KÖTÜLÜĞÜ OLMUŞTUR.BU SORUNLARIN HEPSİ CEDİT MESELESİ VE DAHA BİR ÇOK MESELENİN ALTINDAN NEVZAT DOĞAN ÇIKAÇAKTIR.ALİ GÜNEY İLÇE BAŞKANIYKEN DOĞANA NEDEN HİÇ BİR İŞ YAPTIRAMADI.ÇÜNKÜ DOĞAN İLÇE BAŞKANINI SALLAMIYORDU.

Yanıtla . 23Beğen . 0Beğenme 02 Ocak 13:33


Anket Kocaeli'de en başarılı bulduğunuz milletvekili kim?