Diyanet'ten çocuk sayısı tavsiyesi

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, evlenen herkesin ikiden fazla çocuk yapması gerektiğini belirterek, “Mutlaka ikinin üzerinde, üç, dört gibi geliştirerek nüfus yapımızı hem sağlam hem nicelik hem de nitelik olarak geliştirmemiz ve sağlam hale getirmemiz gerekiyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Beştepe’deki engelli memur atama töreninde yaptığı "Genç yaşta maalesef evlenmiyorlar. Çoğu 30'u aşkın evleniyor ya da evde kalıyor. Böyle bir şey olabilir mi ya!" şeklindeki açıklamanın ardından Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’tan da çocuk sayısıyla ilgili açıklama geldi. Erbaş, evlenen kişilerin ikiden fazla çocuk yapması gerektiğini söyledi.

Bazı etkinlikler için Ordu’ya giden ve "Geçmişte aile başına düşen çocuk sayısı dörtler, beşlerle ifade edilirdi" diyen Erbaş, şunları söyledi:

"Ama şimdi ikilerde. Bunu ikinin altına düşürmememiz lazım. Mutlaka ikinin üzerinde, üç, dört gibi geliştirerek nüfus yapımızı hem sağlam hem nicelik hem de nitelik olarak geliştirmemiz ve sağlam hale getirmemiz gerekiyor. Bu konuda toplumumuzun tüm kesimlerinde bir farkındalık oluşturmamız lazım çünkü aile toplumun bel kemiğidir. Aile hem sayısal hem de nitelik olarak sağlam olursa biz toplum olarak da sağlam bir yapıya sahip oluruz. Millet, devlet olarak vatanımız, birliğimiz ve beraberliğimiz noktasında da her zaman iyi bir noktada oluruz."

10 Ocak 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

08

Rambo - senin aldığın maaşı bana versinler 10 tane yapayım

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 21:35
07

Ayhan - Mübarek adam emri kur'andan değil, Erdoğan'dan alıyor. O sigaraya karşı olduğunu söyledi bu hemen haram olduğuna dair fetva verdi. O, 3 çocuk dedi buda aynısını tekrarladı. Ayrıca muhterem başkan ne olur asgari ücretli birinin 3 çocuğa nasıl bakacağını da anlatta millette ikna olsun.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 11 Ocak 10:59
06

Insan - bizlerin akıla ihtiyacı yok imam efendi, siz bizim yerimizde olun da 4 / 5 tane çocuk yapın.

doğursan ne olacak sizlerin vermiş sunmuş olduduğu bu hayat yaşantısından insanlar intahar ediyor ve dahada kötüye gittiğimiz için insan sayımız azalmaya devam edecek.sizler çoğalın ki dünya yaşantısı size bayram olsun !!!

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 11 Ocak 10:40
04

BabAcan - Bizlerde sizin aldığınız maaşları alsak dört değil beşte yaparız Allah'a şükür eksiğimiz yok

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 10 Ocak 23:23
02

ADNAN - He he 3 çocuk 4 çocuk peki nasıl büyütülecek bu çocuk çocuk başına verilen aylık 100 TL agi ilemi ne kolay ordan ahkam kesmek insanlar kendi karınlarını doyuramiyor ne anlatıyorsun sen

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 10 Ocak 21:12


Anket Kocaeli'de en başarılı bulduğunuz milletvekili kim?