Kocaeli’de fabrikalara ceza yağdı!

Kocaeli’de çevre kirliliği yarattığı tespit edilen fabrikalara 4,8 milyon lira ceza kesildi.

Kocaeli İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 2019 yılı çevre ile ilgili faaliyet değerlendirmesi yapıldı. Türkiye’nin en yoğun sanayi bölgesi olan Kocaeli’de de önemli denetim faaliyetleri yapıldı. 2019 yılı içerisinde Kocaeli’de toplam 2 bin 785 adet tesiste çevre denetim yapıldı. Denetimler sonucunda 52 tesise 4 milyon 894 bin 503 lira İdari Para cezası uygulandı. Bununla birlikte çeşitli kanallardan ulaşan 1857 adet çevre konulu şikâyet yerinde incelenerek şikayet sahipleri de bilgilendirildi. Ayrıca il genelinde 1311 adet tesisin Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliğine göre Geçici Faaliyet Belgesi işlemleri tamamlandı. 1407 tesisin de İzin ve Lisans işlemlerini tamamlandı. Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği kapsamında olmayan 1529 adet tesise emisyon azaltıcı tedbirlerin (emisyon toplama sistemleri, ltre sistemleri vb.) alınması sağlanarak kapsam dışı yazısı verildi. Çevre Etki Değerlendirmesi ile ilgili faaliyetlere bakıldığında, 2019 yılında 604 adet tesise Çevre Etki Değerlendirilmesi ile ilgili kararlar verildi.

11 Ocak 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

03

Gurbetçi - Pakmayaya bir yaptırım yokmu

Yıllardır burnumu dutarak geçiyorum bir yetkili bu işe el atmalı

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 11 Ocak 20:03
02

Özgür - Kocaeli nin havası maalesef kirli, söyle bir hafta sonu doğaya çıkın o temiz havayı alın tekrar şehir merkezine dönün çok daha iyi anlayacaksınız bunu. Ayrıca Kocaeli'nin çeşitli yerlerinde bulunan hava ölçüm merkezlerinin online sonuçlarına baktığınızda da durumu görebilirsiniz hiçbir yerde temiz göstermiyor.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 11 Ocak 19:39
01

Korkuyorum - pak maya, Mopaş Mantar Fb. ile izayadaş kapsama alanı dişinda herhalde.Bu 3 firmanın koku sorunu 5 km.çapında oluyor ve görünmüyor. Adalet herkese özellikle örnek olacak belediye tesisine de lazım değil mi?

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 11 Ocak 15:15


Anket Kocaeli'de en başarılı bulduğunuz milletvekili kim?