Darbeci yarbay böyle itiraf etti... 'Erdoğan'ı alıp...'

 15 Temmuz hain darbe girişimine katılan eski Yarbay Murat Bolat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kaçırılma planını tüm detaylarıyla anlattı. Planlardan ilkinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı kaçırmak olduğunu kaydeden Bolat, "Cumhurbaşkanı Erdoğan kaçırılsaydı Çiğli’ye götürülecekti” dedi.

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı Tüm Haberleri
Video için play'e tıklayın

15 Temmuz hain darbe girişiminin detayları itirafçıların yazılı ifadeleri ve iddianamelerle ortaya çıkmaya devam ediyor. Darbe girişimine katılan darbeci tabur komutanı eski Yarbay Murat Bolat’ın duruşma salonundaki konuşmalarının görüntüleri ortaya çıktı. Müebbet hapis cezasına mahkum edilen, o dönem Kara Havacılıkta tabur komutanı olan eski yarbay Murat Bolat, darbe girişiminden 10 gün sonra Sulh Ceza Hakimliğine çıkarılmıştı. Ortaya çıkan duruşma görüntülerinde Bolat, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve devletin zirvesinde yer alan isimlerin kaçırılma planını tüm detaylarıyla anlatıyor.

ERDOĞAN ÇİĞLİ'YE GÖTÜRÜLECEKTİ

Vicdanını rahatlatmak için ifade verdiğini anlatan Bolat, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kaçırılma planına ilişkin, "Yıllarca bu devlet için savaştık, benim 3 tane cesaret madalyam var. Geldiğimiz noktada 260 kişinin ölümünden sorumlu bir ordunun mensubuyuz. Helikopterlerle ilgili operasyonel görevlerde yer alacak 2-3 kişi vardı. 2 tane planlı, 2 tane de ihtiyaç duyulursa helikopter planı vardı. Tüm planlama burada yapıldı, ana koordinasyon yapıldı. Bu planlardan birincisi, Cumhurbaşkanı’nın Marmaris’te tatil yaptığı yerden alınması. İstanbul’daki 4 Skorsky helikopter Çiğli’deki SAT timlerini alacak, o timler kendi cephanelerini patlatacaklar yani çalacaklar, teçhizat, mühimmat alacaklar. Sonra 4. Kara Havacılık Alayı’nın helikopterleri ile buluşup Çiğli’ye geçip Kara Havacılık Komutanlığından 3 tane Couger helikopteri alacaklar. Toplam 9 helikopter görev alacaktı. 80-90 kişilik operasyonel ekiple Marmaris’e geçecekler. Sayın Cumhurbaşkanı alınacak, devamında ikmal yapıp Çiğli’ye geçecekler, başlangıç emaresi buna bağlı” dedi.

DEVLETİN ZİRVESİNİN KAÇIRILMA PLANI

İkinci planın dönemin İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın lojmandan alınması olduğunu söyleyen Bolat, "Ala'nın lojmanda olacağı sanılıyor, tim tarafından 2 Skorsky, 2 Couger helikopterle oraya indirme yapılacak. İndirme esnasında kapısı demirmiş sanırım onun için ‘Kobrayla vurun’ şeklinde koordine ediliyor. Eski Başbakan Binali Yıldırım’a yönelik karadan operasyon yapılacak, ihtiyaç duyulması durumunda, alamazlarsa helikopter desteği isteyecekler şeklindeydi” ifadelerini kullandı.

11 Ocak 2020 - Gündem

Muhabir İhlas Haber Ajansı


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

04

İzmitli - Mllet sizi eline geçirseydi ne yapacağını bilirdi. Dua edin devletin eline geçtiniz. Devlet size merhamet etti de hala nefes lialıyorsunuz hain sürüleri. Her darbenin amacı devletin parasına puluna çökmek' milletin burnunu sürtmek. Hırsızsınız bütün darbeciler. Hırsızlaaaarrr.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 12 Ocak 13:53
03

Rambo - ne oldu lan şerefsizler hepiniz gebereceksiniz içerde alçak vatan hainleri

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 11 Ocak 17:55
02

B - Çatı davasında keşke mahkemeler TRT den canlı verilse de halk neyin olup bittiğini tam olarak anlasa. Birde Meclis Darbe Komisyonu kurulsa tam araştırılsa ne iyi olurdu. Fakat nedense olmadı...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 11 Ocak 17:27
01

Korkuyorum - biz bu organizasyonun kimler tarafından neden ve niçin yapldığını tüm suçlular ceza aldıktan 7 yıl sonra ogrenebileceğiz. Amaç neydi? Demokrasi ve özgürlük yoktudamı geleceketi?

Su an bu ihtilalin ekonomik baskısı devam ediyor mu? Kimlere yarıyor? Bu kısmının da aydınlanması gerekiyor.

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 11 Ocak 15:05


Anket Kocaeli'de en başarılı bulduğunuz milletvekili kim?