Reklamı Kapat

İzmit Lisesi mezunları yemekte bir araya geldi

İzmit Lisesi Mezunları Derneği üyeleri, Otel Asya’da düzenlenen yemek programında bir araya gelerek eski günleri andı.

Nuri AKÇAHARMAN
Nuri AKÇAHARMAN Tüm Haberleri

İzmit’in en eski eğitim kurumlarından olan İzmit Lisesi’nin mezunları tarafından kurulan İzmit Lisesi Mezunları Derneği (İZLİDER) üyeleri Otel Asya’da düzenlenen geleneksel yemek programında bir araya geldi. 1955 ve 1986’ı yılı arasındaki mezunların bir araya geldiği etkinliğe İzmit Lisesi Mezunları Derneği adına yönetim kurulu üyeleri Nazan Koçak, Fidel Başol, Güniz Kökten ve çok sayıda il dışından eski dönem mezunları katıldı. Programda konuşan 1967 mezunlarından Erbay Metin, İzmit Lisesi’nin günümüz koşullarında birçok yüksekokuldan çok daha nitelikli eğitim veren bir kurum olduğunu belirtti.

"DAHA NİTELİKLİ BİR KURUMDU"

Programda konuşan 1967 mezunu Erbay Metin, “Yıllarca bir arada olduğumuz arkadaşlarımızla uzun bir süre sonra yine beraber olmak geçmişi anlamak belirli yaş sonrası insanlar için çok büyük bir özlem. O günleri gerçekten özlüyoruz. O günleri tekrar anımsamak ise bizi bir yandan da mutlu ediyor. Önemli olan İzmit Lisesinden mezun olmak. İzmit Lisesi günümüz koşullarında birçok yüksekokuldan çok daha nitelikli eğitim veren bir kurumdu. O yıllarda mezun olan arkadaşlarımız büyük bölümü üniversitelerde iyi bölümleri bitirdiler ve önemli noktalarda görev yapmış olan mezunlarımız var” dedi.

"MUTSUZ BİR GENÇLİK YETİŞİYOR"

Sözlerine devam eden Metin, “Bizim okuduğumuz dönemde olan dostluklar ve arkadaşlıklar günümüzde maalesef yok. Bununda temel nedeni internet oluyor. Çocukları toplumdan koparıyor ve içlerine kapanıyorlar, hayali bir dünyada yaşıyorlar. Yardımlaşmalar, birebir ilişkileri de bu nedenden dolayı zayıflıyor. Modern iletişimin bizlere kazandırdıklarının yanı sıra kaybettirdiği çok önemli eksikliler oluyor. Maalesef günümüzde hepimizin de gördüğü gibi mutsuz ve egoist bir gençlik yetişiyor” şeklinde konuştu.

11 Ocak 2020 - Yaşam

Muhabir Nuri Akçaharman


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'de il başkanı kim olmalı?