Ford Otosan'da işçilerin yeri değişti

Ford Otosan Fabrikası geçtiğimiz haftalarda önemli bir değişikliğe giderek Yeniköy fabrikasında çalışan yaklaşık 100 işçiyi Gölcük fabrikasına kaydırmıştı. Gölcük fabrikasına kaydırılan 100 işçi yeniden Yeniköy fabrikasına döndü.

Ford Otosan Fabrikası yönetimi tarafından ekim ayında yapılan değişiklikte Yeniköy fabrikasında çalışan yaklaşık 100 işçi Gölcük fabrikasına kaydırılmıştı. Bunun sebebi de Yeniköy fabrikasında üretilen Ford Courier model ticari araçların üretiminde yıl sonu sebebiyle yavaşlamaya gidilmesiydi. Bir süre Yeniköy fabrikasında çalışan işçiler Gölcük fabrikasında görevlerini yerine getirdi. Ancak fabrika yönetimi 2020 öncesinde üretim alanlarını yeni yıla hazır hale getirdi. Bu sebeple de daha önce Gölcük fabrikasına kaydırılan 100 işçi yeniden Yeniköy fabrikasına döndü.

11 Ocak 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kocaeli'de en başarılı bulduğunuz milletvekili kim?