DP’li Oruç’tan Yasin Özlü’ye çağrı

Başiskele Demokrat Parti İlçe Başkanı Muhammed Alperen Oruç, Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü’ye, ilçede ücretsiz öğretmenevleri yapılması için çağrıda bulundu. Oruç; “Diyanet görevlilerine, 14 taşınmaz 10 yıllığına ücretsiz bir şekilde tahsis edildi. Aynı uygulamanın öğretmenlerimize de yapılması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Yasemin Kaya
Yasemin Kaya Tüm Haberleri

Demokrat Parti ilçe başkanı Muhammed Alperen Oruç, Başiskele Belediye Meclisi’nde 14 taşınmazın 10 yıllığına diyanet görevlilerine ücretsiz devrinin yapıldığı gibi, öğretmenler için de aynı şekilde ücretsiz öğretmenler evleri yapılması gerektiğini vurguladı.

YASİN ÖZLÜ’YE SESLENDİ

Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü’ye seslenen Oruç; “Başiskele Belediye Başkanımız Yasin Özlü’ye çağrımdır. Eğitim ve öğretim bir ulusun temelidir. Bu mukaddes görevi yerine getiren eğitimcilerimiz, toplum mühendisi insan mimarıdır. Bu vesile ile Başiskele Belediye Başkanımızın, eğitimcilerimizin hayat yükünü hafifletecek, “Ücretsiz Öğretmen evleri” projesini hayata geçirmesi gerektiğini düşünüyorum. Nasıl ki her caminin imam evleri varsa her okulun da ücretsiz öğretmen evleri olmalıdır.Öğretmenlerimizin ücretsiz kalabileceğiöğretmenevleri de yapılmalıdır. Biz geçen de gün mecliste 14 taşınmazın diyanet görevlilerine ücretsiz olarak 10 yıllığına devrine hayır demiştik. Aynı sosyal sorumluluk kapsamında ilçe milli eğitim müdürlüğüyle de irtibata geçilerek aynı olanakların öğretmenlerimize de sağlanması gerektiğini düşünüyorum. Öğretmenlere de sahip çıkılması gerek. Öğretmenlerin maddi ve manevi itibarları tekrar kazandırılmalıdır. Bu konuda manevi anlamda da velilerimize de büyük görev düşüyor, her olayda öğretmenlerimiz geri planda kalmamalıdır. Öğretmenlere velilerimiz tarafından da mobbing uygulanmamalıdır diye düşünüyorum. Bu proje hayata geçerse her ortamda Belediye Başkanımızı takdir ederek teşekkür edeceğiz”

12 Ocak 2020 - Gündem

Muhabir Yasemin Kaya


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kocaeli'de en başarılı bulduğunuz milletvekili kim?