Makina Mühendisleri kahvaltıda bir araya geldi

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi üyeleri Monte Air Cafe’de düzenlenen kahvaltı programında bir araya geldi.

Nuri AKÇAHARMAN
Nuri AKÇAHARMAN Tüm Haberleri


Makina Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi üyeleri, geleneksel üye kahvaltısında bir araya geldi. İzmit Seka Park'ta bulunan Monte Air Kafe’de gerçekleştirilen programa Makine Mühendisleri Odası Şube Başkanı Murat Kürekci ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra oda üyeleri ve aileleri katıldı. Kahvaltı sonrası konuşan Oda Başkanı Kürekci, “14. Dönemdeki faaliyetlerimiz ve bugüne kadar sürdürdüğümüz anlayışımızla şube danışma kurulunda aldığımız tam destekle çalışmalarımızı daha ileriye taşımak, örnek çalışmalar yapmak meslektaşlarımızla ilişkilerimizi ve örgütlü gücümüzü geliştirmek odamıza TMMOB’ye, kentimize ve ülkemize daha fazla sahiplenmek 15. Dönem yönetim kuruluna aday olan biz Demokrat Makina Mühendislerinin öncelikli görevlerinden olacaktır” dedi.

"TEMEL EĞİTİMLER DÜZENLEDİK"

Düzenledikleri etkinliklerden söz eden Kürekci, “Makine Mühendisleri Odasının üye sayısı itibariyle 5’inci büyük şubesi olan şubemiz, Sakarya, Düzce, Bolu İl Temsilcilikleri ve Gebze İlçe Temsilciğiyle birlikte etkinliklerle dolu 14’üncü dönemini tamamlıyor. 14. dönemde Endüstri 4.0 Sempozyumu ve Bakım yerel sempozyumu, Ulusal Enerji Verimliliği kongre ve sergi, Kocaeli Kent Sempozyumu, meslektaşlarımızın soruna dair yerel kurultaylar, çok sayıda paneller, seminerler meslektaşlarımıza ve ara teknik elemanlara eğitimler düzenledik. Meslektaşlarımızın özlük haklarına sahip çıktık. Sanatsal ve sosyal etkinliklerle ailelerimizle birlikte olduk” dedi.

"ÖNCELİKLİ GÖREVİMİZ OLACAKTIR"

Mesleğe ve meslektaş sorunlarına sahip çıktıklarını belirten Kürekci, “Kent ve ülkemiz sorunlarına, doğaya ve yaşama saygıyla, ülkemize, dünyamızın geleceğine sahiplendik. Üretimi ve sanayileşmeyi savunduk. Bilim ve teknolojinin gelişmesinden yana olduk. Emekten ve demokrasiden yana tavrımızı sürdürdük. 14. Dönemdeki faaliyetlerimiz ve bugüne kadar sürdürdüğümüz anlayışımızla şube danışma kurulunda aldığımız tam destekle çalışmalarımızı daha ileriye taşımak, örnek çalışmalar yapmak meslektaşlarımızla ilişkilerimizi ve örgütlü gücümüzü geliştirmek odamıza TMMOB’ye, kentimize ve ülkemize daha fazla sahiplenmek 15. Dönem yönetim kuruluna aday olan biz Demokrat Makina Mühendislerinin öncelikli görevlerinden olacaktır” şeklinde konuştu.

12 Ocak 2020 - Gündem

Muhabir Nuri Akçaharman


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kocaeli'de en başarılı bulduğunuz milletvekili kim?