AKP'de yeni dönem başlıyor! "O isimlerden kurtulacağız"

AKP yöneticileri, sık sık bir araya geldikleri teşkilatlara “Küçük hesaplarla kaybedecek zaman yok. Risk almayan yöneticilerden kurtulacağız. Lider ve tabanda problem yok, ara kadrolarda yorulma var” mesajını iletiyor.

AKP 7’inci Büyük Olağan Kongre sürecinde delege seçimlerini tamamlayarak belde kongrelerini yapmaya başlarken, ocak ayının son haftasında da ilçe kongrelerini başlatmayı hedefliyor. Yıl sonuna kadar il kongrelerinin tamamlanması ve Aralık 2020 veya 2021’in başında da büyük kongrenin yapılması beklenirken, AKP kurmayları sık sık bir araya geldikleri teşkilatlara önemli uyarılarda bulunuyor. Teşkilatlara verilen mesajlarda, tüm yükün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yüklenmesi alışkanlığından vazgeçilmesi istenirken, şu görüşler dile getiriliyor: Bugünkü ortama baktığımızda, İran, Suriye, Irak, Libya gibi büyük krizlerle uğraşırken, teşkilatların üstlenmesi gereken sorumlulukların Cumhurbaşkanı’nın sırtına yüklenmemesi lazım. Her şeyi ondan beklemek doğru değil. Yeni dönemde, önce kendi obamızı temizleyeceğiz. Cumhurbaşkanının yükünü almayan teşkilat anlayışına, kolaya kaçarak, Cumhurbaşkanı’nın sırtından geçinme devrine son verilecek.

“ARA KADROLARDA YAVAŞLAMA VAR”

AKP'nin 17 yıllık iktidarında, teşkilatların ruhunda bir yorulma ve daralma var. Bu doğal bir süreçtir ama bunu aşmak için yeni hikâye lazım. Bazı teşkilat yöneticilerimize baktığımızda ‘Beni Erdoğan atadı’ anlayışı ile hareket ediyor. Bazılarının ‘bir Erdoğan olma’ hayali var. Bu doğru değil. Oysa ki, abilik yapan il başkanlarına veya teşkilat yöneticilerine ihtiyaç var. O makama geldiği zaman kimliğini, kişiliğini kaybetme süreçleri oluyor zaman zaman. Bunu aşabiliriz. Ufak hesaplarla, kavgalarla, dedikodularla kaybedecek zamanımız olamaz.

Toplumda hâlen en beğenilen lider Cumhurbaşkanı Erdoğan. Lider çok kuvvetli, halk çok güveniyor. Ama aradaki kadrolarda sanki bir yavaşlama var. Bunun acilen telafisi gerekiyor. Kongreler bunun için bir imkândır. Bu ülkenin ağır gündemi var. Sadece Erdoğan’ın üzerine yük bindiren, risk almayan, iş yapmayan yöneticilerden acilen kurtulmamız lazım.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yakından takip ettiği kadın ve gençlik kolları teşkilat yönetimlerinde ise büyük oranda değişim yaşanacağı belirtiliyor. AKP tüzüğüne göre 30 yaşını aşanlar gençlik kollarında görev alamıyor. Bu kapsamda, 50 civarındaki il gençlik kolu başkanının ‘Yaş haddinden’ değişeceği ifade edildi. (Türkiye)

13 Ocak 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

06

Erol Demirbek - SADECE YORULMAK DEĞİL BU , AKP LİLER ARTIK SEÇİMLERDEN FAZLA UMUTLU DEĞİLLER. FAZLA AKP Lİ GÖRÜNMEMEYE ÇALIŞIYOR GİBİ OLABİLİRLER Mİ.? BAZI BORÇ DEVRALMIŞ BELEDİYELER YAPILDIĞI SÖYLENEN BİZE GEL BORCUN HALLOLUR İLE 100 B. BAŞKANINA PARTİ DEĞİŞTİRTMEYİ HALK GÖRÜYOR YAZILIP KONUŞULUYOR . BU DA İYİ OLMUYOR .

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 17:43
05

Şuayip - Akp 2007den sonra yani özelleştirme süreci bittikten,kamu mallarına yabancı yatırımcılar çöktükten sonra benim için bitmiştir..O saatten sonra herkes cep doldurma telaşına düşmüştür.. Başbakan, bakan, milletvekili,il başkanı vs.vs. kim varsa eli harama bulaşmıştır..Çok kısa özetle durum budur.Kimse başkalarına hele hele asgari ücret ile geçinen gariban laf sokmasın.Onlar zaten hapı yutmuş..Kalın sağlıcakla.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 16:59
03

Vatandaş - Kim ne derse desin reis sen bu yiyicilerden kurtulamadığın sürece bu iş ya

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 13 Ocak 14:04
02

selim - birde bu millet senden kurtulsa türkiye rahatlayacak işallah

Yanıtla . 11Beğen . 2Beğenme 13 Ocak 11:05
01

Dost - Bunlar hep söylenir ama yönetime gelipte cebini doldurmayanı henüz göremedik.

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 10:37
07

Murat Usta - @Dost 01 nolu yoruma cevabı: Niye görmedin..

Bülent Ecevit,

Erdal İnönü,

Ahmet Nejdet Sezer,

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 14 Ocak 00:13


Anket Kocaeli'de en başarılı bulduğunuz milletvekili kim?