İhracatın en iyisi Akbank

Akbank, Euromoney’nin “Dış Ticaretin Finansmanı Müşteri Araştırması”nda “Türkiye’nin En İyi Dış Ticaret Bankası” seçildi. Global olarak 7 bin 319 geçerli oyla sonuçlanan araştırmaya göre Akbank, bu ödüle dış ticaretin finansmanı ve ihracatı desteklemek için geliştirdiği yenilikçi ürün ve hizmetleriyle layık görüldü.

Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, Türkiye ekonomisinin istikrarlı büyümesinde kritik önemi bulunan döviz girişlerinin ana kaynağı olan ihracatı desteklemeyi öncelikli görevleri arasında benimsediklerini kaydetti. Binbaşgil, ihracatı ekonomik kalkınmanın temel araçlarından biri olarak gördüklerini belirterek, şunları kaydetti:

DIŞ TİCARET

“Ülkemizin hak ettiği ihracat atılımını başarmak için desteğimizi sürdürüyoruz. İzlenen başarılı politikalar sonrası ihracatımız 180 milyar doları aşarak rekor tazeledi. Biz de dış ticaretin finansmanına odaklandık. İhracatçılarımızın işlerini kolaylaştırmak için yenilikçi ürün ve hizmetlerimizle ihtiyaçlarına çözümler sunuyor, dış ticaret yöneticilerimizin verdiği danışmanlık hizmeti ile potansiyel ihracatçıları cesaretlendiriyoruz.”

14 Ocak 2020 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kocaeli'de en başarılı bulduğunuz milletvekili kim?