Reklamı Kapat

Demir yolu araçlarının tescil cezaları artacak

Demir yolu araçlarının tescilinde uygulanan cezalar her takvim yılı başından geçerli olmak üzere yeniden değerleme oranında artırılacak.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın, "Demiryolu Araçları Tescil ve Sicil Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik"i Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre, demir yolu araçları tescil ücretleri gibi cezalar da her takvim yılı başından geçerli olmak üzere, o yıl için ilgili kanun uyarınca tespit ve ilan edilen yeniden değerleme oranında artırılarak uygulanacak.

SATIN ALINAN ARAÇLAR

Demir yolu aracının tescili başvurusunda yurt içinden satın alınan araçlar için yeminli mali müşavir ve serbest mali müşavir veya ilgili vergi dairesinden onaylı demir yolu aracına ait fatura sureti de gerekecek. Bugünden sonra ithal edilecek yurt içinde üretimi mümkün yük ve yolcu vagonlarının 1 Ocak 2023'e kadar tescil işlemi yapılmayacak.

14 Ocak 2020 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'de il başkanı kim olmalı?