Öğrencilere indirimli kent kart komisyona gitti

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ocak Ayı meclisinde AKP ve CHP’li Meclis Üyeleri ortak önerge vererek liseden mezun olan öğrencilerin, mezuniyetten sonra ilk yıl indirimli kart kullanması maddesi oy birliğiyle komisyona gönderildi.

Nazım Özgün Erbulan
Nazım Özgün Erbulan Tüm Haberleri

Liseden mezun olup üniversiteye hazırlanan öğrencilerin ilk yıllarında seyahat kartlarının indirimli tarifesinden yararlanmaları için CHP ve AKP’li meclis üyeleri önerge verdi. Önergede, liseyi yeni bitiren ve aynı yıl üniversiteye hazırlık yapan öğrencilere destek verilmesi amacı ile üniversiteye hazırlandığı ilk yılda normal öğrenci indiriminden yararlanmaları istendi. Büyükakın söz konusu önerge hakkında,“Normalde kimlerin indirimli taşıyacağı belli. Kanunda sayılı olan şeyde takdir yetkisi kullanma idarelerde yok. Ona bir çerçeve bulmaya çalışıyoruz. Geçiririz, yarın meclis bundan dolayı sıkıntı yaşayabilir. Komisyona gitsin diye düşündüm” dedi. Maddenin komisyona gönderilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

16 Ocak 2020 - Gündem

Muhabir Nazım Özgün Erbulan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kocaeli'de en başarılı bulduğunuz milletvekili kim?