Reklamı Kapat

Bugün depolama derler yarın fabrika olur

Kandıra Akademi – 3 programı için bir araya gelen Kocaeli Kandıralılar Derneği Başkanı Av. Abdurrahman Kaymak ve üyeler, Kandıra Cezaevi arkasında yapılması planlanan çöp bertaraf tesisine değinerek, tesisin başka yerde yapılması gerektiğini söylediler

Kocaeli Kandıralılar Derneği Başkanı Av. Abdurrahman Kaymak, 4.Başkan Günay Gülcü, 6.Başkan Erdal Baykara, yönetim kurulu üyesi Salim Yaşar ile denetim kurulu üyeleri Ahsen Okyar ve İlker Altınten 25 Ocak’ta başlayacak Kandıra Akdemi – 3 programı çalışmalarını değerlendirmek için bir araya geldi. Toplantıda Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın “Biz çöp yakma fabrikası yapmayacağız. Bertaraf tesisi kuracağız. İzmit’in bittiği Kandıra’nın başladığı F tipi cezaevinin güneyinde bir noktaya kurulacak” açıklaması da değerlendirildi.

“DOĞRU BULMUYORUZ”

Kocaeli Kandıralılar Derneği Başkanı Abdurrahman Kaymak bu tesisin Kandıra sınırları içinde kurulmasına karşı çıkarak, “Kocaeli’nin Karadeniz’de sahili olan tek ilçesi. Bu imkânı kullanmayıp bu ilçede çöp depolama tesisi yapma iradesinde olan yöneticilerin bu yanlıştan dönmelerini diliyorum’ ifadelerini kullanan, derneğimizin kurucularından Av. Hüseyin Acurman’a katılıyoruz. Kandıra sınırları içinde böyle bir çalışmayı doğru bulmuyoruz. Bugün depolama alanı derler yarın fabrika olur” dedi. Av. Kaymak; “Derneğimiz adına konu ile ilgili geniş açıklama önümüzdeki hafta içinde yapılacaktır” dedi.

AKADAMİ -3 BAŞLIYOR

Av. Abdurrahman Kaymak Başkanlığındaki Kocaeli Kandıralılar Derneği Kandıra Akademi -3 Eğitim programı da açıkladı. 25 Ocak 2020 ve 1 Şubat 2020 Cumartesi günleri 13:45 ile 17:00 saatleri arasında günde 3 ders olmak üzere Kandıra Akademi -3 programını düzenlenecek.

İzmit Fuar içi Kocaeli Sivil Toplum Merkezi’ndeki toplantılara; üniversitede okuyanlar, üniversite bitirenler ve katılmak isteyenler ücret ödemeden katılabilecek. Katılımcılara 1 Şubat 2020 Cumartesi günü saat 17:00’den itibaren sertifikaları takdim edilecek.

17 Ocak 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'de il başkanı kim olmalı?