Reklamı Kapat

"Reklam kokan hareketler"

Genç Kandıralılar Derneği Başkanı Nurullah Özer, Kandıra’da çöp depolama alanına karşı yapılan eylemde, bu güne kadar hiçbir toplumsal olayda emeği olmayan bazı kişi ve STK'ların reklam kokan hareketlerinin olduğunu söyledi

Büyütmek için resme tıklayın

Genç Kandıralılar Derneği Başkanı Nurullah Özer, yazılı bir basın açıklaması yaparak, dün Kandıra’da çöp depolama alanına karşı yapılan eylemde, bu güne kadar hiçbir toplumsal olayda emeği olmayan bazı kişi ve STK'ların reklam kokan hareketlerinin olduğunu söyledi. Özer’in açıklaması şöyle: ‘’Kandıra halkının dün Sarıhocalar Mevkiinde gerçekleştirdiği eylem güçlü bir itirazın başlangıcıdır. Halkımızın, Sivil Toplum Kuruluşlarının ve Köy Muhtarlarımız ile birlikte organize olarak ortak aklın gerektirdiği duyarlılıkla eylem başlamış ve bitmiştir. Halkın topyekûn karşı durduğu bir girişim için eylem kararını bir kişi ya da bir STK kendi başına almadı, ancak bir masa etrafında kafa kafaya verip Kandıra için kaygılarımızı paylaşırken, sanki tüm bu birliktelik hiç olmamış gibi, eylemin getireceğini umdukları ne varsa kendi hanesine yazma gayretine düşenler oldu.

HALKIN SESİDİR

Sivil Toplum Kuruluşları sahibinin değil halkın sesidir. Kişilerin ikbaline değil hizmetinde olduğu halkın istikbalini düşünür ve bu amaca uygun olarak hareket eder. Sivil Toplum Kuruluşları dün gerçekleştirilen eylemde Kandıra halkını yalnız bırakmayıp bu işi sahiplendi. Tüm dernekler ve halk bu işin üstesinden geldi. Bu eylemin gerçek kahramanları halktır. Kandıra halkına, hemşerilerimize duyarlılığından dolayı teşekkür ederiz.

REKLAM KOKAN TAVIRLAR

Halkımız ve kamuoyu şunu gayet iyi bilmektedir ve gelişmelerin farkındadır. Bu zamana kadar hiç bir toplumsal olayda emeği olmayan kişi ve STK'nın halkımızın duyarlılığını istismar noktasına varan reklam kokan tavırlarını kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Hiç bir çaba karşılıksız kalmayacak. Adını duyurmak isteği taşıyanların her zaman karşısında olacağız. Biz halkın çıkarlarının yanındayız; akbabaların değil. Halkın karşısında olanları da kamuoyu ile paylaşmak bizim için bir vazifedir.

21 Ocak 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

04

Gandıra Lı - Ya birader reklamın kralını sen yapıyon kimsiniz neye ve kim ile istişare yaptınız da genç Kandıra lılar diye ortaya çıkıyonuz şuana kadar akp yerenlik yapan da sizlersiniz eeeee kime burdan racon atıyon

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 21 Ocak 18:23
03

Kemal - O kadar duyarlıysan kandıra ölüm yolunu kapatın her sene kaç kandıralı ölüyor temeli atılalı beş sene oldu başkalarını sorgulayacağına hiç olmazsa şimdiki gibi bir açıklama yok ama bakıyorsun tık yok demek ki ölümler yaralanmalar seni ilgilendirmiyor galiba...!

Yanıtla . 3Beğen . 3Beğenme 21 Ocak 15:00
02

Erol Demirbek - vay be beyefendi kandıralıların sağlık ve huzurunu korumaya çalışan eylem ve kişilerden rahatsız olmuş.

Yanıtla . 8Beğen . 0Beğenme 21 Ocak 12:00


Anket CHP'de il başkanı kim olmalı?