Reklamı Kapat

Belsa'da yeni yönetim belli oldu

Geçen hafta yeterli çoğunluk sağlanamadığı için ertelenen Belsa Plaza İş Merkezi Yönetimi Olağan Genel Kurulu’nda yeni yönetim bugün yapılan kongreyle belli oldu.Kongrede yeni yönetime Yaşar Kardaş, Necdet Polat veFadime Coşkun seçildi.

Yasemin Kaya
Yasemin Kaya Tüm Haberleri

18 Ocak tarihinde yapılması planlanan Belsa Plaza İş Merkezi Yönetimi Kat Maliklerinin kongresi yeterli çoğunluk sağlanamadığı için ertelenmişti. Ertelenen kongre bugün KYÖD binası MÜSİAD Sosyal Tesisleri’nde yapıldı. Mevcut Başkan Hakan Özkum'un tekrar aday olmadığı kongrede yeni yönetime İzmit Belediyesi Meclis Üyeleri Yaşar Kardaş, Süleyman Şen ile esnafları temsilen Fadime Coşkun, Necdet Polat, Ertuğrul Çakmak ve Orhan Demirtaş aday oldu. Oylamanın ardından Yaşar Kardaş, Necdet Polat ve Fadime Coşkun yönetime seçildi.

YÖNETİM VE DENETİM DE BELİRLENDİ

Yeni yönetimin belirlendiği kongrede 3 yönetim kurulu üyesi, 3 denetim kurulu üyesi de belirlendi. Kongre divan başkanlığını İbrahim Uygun üstlenirken, divan üyeliklerini ise üyeliklerini ise Mustafa Anayurtlu ve Abdülhamit Çarkçeviren üstlendi. Belsa Kat Malikleri Genel Kurulu’nun 634 bağımsız bölüm ve 259 kat maliki üyesi bulunuyor.

“DÜZENLİ GELİR KAYNAĞIMIZI KAYBETTİK”

Kongrede faaliyet raporunu okuyan mevcut Başkan Hakan Özkum; “İş merkezinin tüm asansörleri yenilenmiştir. Temizlik ve bakım personelinin ödemesi yapılmıştır ve geçmişe ait ödemeleri bulunmamaktadır. Malzeme alımlarına dair tedarikçi firmalara hiçbir borcumuz yoktur. 2012’de yapılan korkuluklar için firma bizi icraya verdi. Biz yönetime gelmeden önce verilen karardan dolayı 152 bin 474 lira ödeme yükümlülüğüne girdik. Alacaklı firma haciz işlemi başlattı. İcra takibi durdurulmasına rağmen İzmit Belediyesinin aidat gelirleri bloke olmuştur. 5 ay boyunca düzenli gelir kaynağımızı kaybetmiş bulunuyoruz. 3 adet icra dosyamız bulunduğundan İzmit belediyesinden uzun süre tahsilat yapılamayacaktır. Tüm borçlarımız hakkında yapılandırma vardır” dedi.

BORÇ RAKAMLARI AÇIKLANDI

Olağan genel kurulda Denetleme Kurulu raporunu okuyan Orhan Başusta Belsa’nın alacak ve borçlarını paylaştı. Belsa’nın Faizsiz alacak tutarı 948 bin 153 lira, faizli alacak tutarı ise 2 milyon 54 bin 153 lira. Toplam borç ise 1 milyon 479 bin lira olarak açıklandı.

“BAZI KURUMLAR BELSA ESNAFLA UĞRAŞIYOR”

Yönetime seçilen İzmit Belediyesi Meclis  Üyesi Yaşar Kardaş oylama öncesi yaptığı konuşmada; “İzmit Belediyesi adına adayım. Burada yapısal bir takım meseleler var. Bazı konuların halledilmesi bizleri sevindirdi. Kimin ne borcu var her şey ortada. Esnafa daha önce kolaylık gösterildiyse bundan sonra da gösterilmeli. Bazı devlet kurumları Belsa esnafıyla uğraşıyor. Bazı arkadaşlara bu hafta içerisinde kapatma kararı gelecek. Kamu ile ilgili meselelerde mücadeleyi bizlere bırakın.” dedi.

“ESNAFIN AİDATLARINI ARTIRMAYACAĞIZ”

Kardaş sözlerinin devamında; “Bu borçların neden, nasıl yapıldığı anlatılırsa, şeffaf olunursa sorun halledilir. Bu borç ödenmeyecek bir borç değil. Esnafın aidatlarını arttırmayacağız tabii ki. Tuvaletler sadece Belsa’nın değil, İzmit’in sorunu olmuş durumda neredeyse. Belsa’nın etrafındaki bir takım alanlar değerlendirilebilir. Bizim suratımızı görmekten bıkacaksınız. Size sormadan hiçbir şey yapmayacağız. Belsa’nın problemleri sizin problemleriniz. Belediye olarak sizlerden desteğinizi bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

6 ADAYLI KONGRE YARIŞI

Yeni yönetim için Yaşar Kardaş, Fadime Coşkun, Necdet Polat, Orhan Demirtaş, Ertuğrul Çakmak, Süleyman Şen aday oldu. Oylama sonucunda Yaşar Kardaş 236, Necdet Polat 170, Fadime Coşkun 148, Orhan Demirtaş 143, Süleyman Şen 103, Ertuğrul Çakmak 33 oy aldı. En fazla oy alan Yaşar Kardaş, Necdet Polat ve Fadime Coşkun yönetime seçildi.

DENETLEME KURULU

Denetleme kurulu için Ersin Biçer, Sinan Taçyıldız, Ekrem Ayhan ve Salih Demir yarıştı. Oylardan 247’sini Ersin Biçer, 240’ını Ekrem Ayhan, 161’ini Salih Demir ve 111’ini Sinan Taçyıldız aldı. Oylamanın ardından denetim kurulan Ersin Biçer, Ekrem Ayhan ve Salih Demir seçildi.

25 Ocak 2020 - Gündem

Muhabir Yasemin Kaya


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

02

Adem Ahlat - Tam isabeti bir iş belsada bol bol S400montajı yapar

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 26 Ocak 00:41
01

Adem İnci - Malkara keşan hoppala paşam yaşar kardaş hayırlı olsun herhalde fatma hanım tilki fıkrasısındaki gibi gerhaldehesabı yaşar kardaşa tovuk severmisin diya sorduki tavuk kümesine bekçi yapmış ne diyelim martın sonu hüsran

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 25 Ocak 15:57


Anket CHP'de il başkanı kim olmalı?