Reklamı Kapat

İYİ Partili Filiz adaylığını resmen duyurdu

İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Dr. Pelin Coştur Filiz düzenlediği basın toplantısında yeniden aday olacağını açıkladı

Yasemin Kaya
Yasemin Kaya Tüm Haberleri

Şubat ayında yapılması planlanan seçimlere yeniden aday olacağını açıklayan İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Dr. Pelin Coştur Filiz; “Ben bu kongreyi asla bir rekabet yarışı olarak görmüyorum. Yapılacak olan seçimlerde yeniden aday olacağımı buradan duyuruyorum” dedi.

YOĞUN KATILIM

İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Dr. Pelin Coştur Filiz ilçe binasında basın toplantısı düzenleyerek Şubat ayında yapılması planlanan seçimlerde yeniden aday olacağını duyurdu.Basın toplantısına İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, İYİ Parti İzmit Belediye Meclis Üyesi Yaşar Kardaş, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Nurcan Acaroğlu Göktaş, İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Ruhittin Sönmez, İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, İYİ Parti İzmit Belediye Meclis Üyesi Yaşar Kardaş, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Nurcan Acaroğlu Göktaş, İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Ruhittin Sönmez de katıldı.

Toplantıda konuşan İlçe Başkanı Dr. Pelin Coştur Filiz; “Ben bu kongreyi asla bir rekabet yarışı olarak görmüyorum. İnanıyorum ki, her kademeye aday olacak olan arkadaşlarımız her görevi layıkıyle yapabilecek kapasitede olan vatan aşığı kardeşlerimizdir.” dedi.

“SİYASETE 2 YIL ÖNCE KATILDIM”

Siyasi hayatına nasıl başladığını anlatan Filiz açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Siyasete bundan tam 2 yıl önce çok kıymetli ablam Sayın Nazife Kandemir'in teşvikiyle, görüşlerine, karakterine ve çizgisine sonuna kadar inandığım Genel Başkanım Sayın Meral Akşener'in yeni kurduğu partimize katıldım. 11 Mart 2018'de o zamanki il başkanımız Sayın Serdar Kaman'ın İl Yönetim Kurulu’na seçildim.11 Ekim 2018 tarihinde İl Başkanımız Sayın Şanbaz Yıldız tarafından il başkan vekilliği görevine getirildim. Bundan 10gün sonra da, 22 Ekim 2018 tarihinde il başkanımızın önerisi ve Genel Başkanımızın oluruyla İYİ Parti İzmit İlçe Başkanlığı görevine getirilmiş ve 10 Temmuz 2019 tarihinde de yeniden atamam gerçekleşmişti.Ama artık atanan değil, seçilmiş başkan olarak göreve devam etmenin zamanı geldi. “ dedi.

“DELEGE SEÇİMLERİMİZ BİTTİ”

Geçen hafta partimizin demokrasi anlayışına uygun şekilde, büyük bir teveccüh ve katılımla delege seçimlerimizi tamamladık. Son derece şeffaf ve kardeşlik havasında geçmesi için çok büyük emek harcayan, delege seçimlerinin hatasız ve İYİ Parti'ye yakışır şekilde yapılması için gece gündüz çalışan tüm il ve ilçe yöneticilerime, kadın kollarıma, gençlik kollarıma, mahalle başkanlarıma ve gönüllü olarak gelip katkıda bulunan iyi insanlara huzurunuzda tekrar şükran ve minnetlerimi sunuyorum.İleriki günlerde gerçekleştireceğimiz kongremizde hiç şüphem yok ki, bir demokrasi şöleni havasında geçecek.

“BU BİR BAYRAK YARIŞI”

 “Bu bir bayrak yarışı. Bu, partimizi en iyi biz temsil ederiz, şehrimizin ve ülkemizin sorunlarına en iyi katkıyı biz sunarız diyenlerin yarışı. Ben bu kongreyi asla bir rekabet yarışı olarak görmüyorum. İnanıyorum ki, her kademeye aday olacak olan arkadaşlarımız her görevi layıkiyle yapabilecek kapasitede olan vatan aşığı kardeşlerimizdir.İYİ Parti kuruluşunun üzerinden henüz 2,5 yıl geçmesine rağmen ülkemizin karanlıktan çıkma yolunda kaderini değiştiren en büyük umuttur. Ben de bu umudun bir parçası olmaktan gurur duyuyorum. İYİ olmak demek adaletli olmak demektir, İYİ olmak demek kararlı olmak, umutlu olmak, cesur olmak demektir, İYİ olmak demek gelecek güzel günleri hazırlamak için varını yoğunu ortaya koymak demektir.Kimileri güneşin batacağına emindirler ama güneşin doğacağına ancak güneş doğunca inanırlar. Bizler İYİLİK güneşinin ilk kurulduğu andan itibaren ülkemizin üzerindeki karanlığı kaldıracağına yürekten inanarak bu yola girdik. “

“HÜRRİYET’İN KAZANMASINDA BÜYÜK ROL ALDIK”

İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı olarak görevde bulunduğum yaklaşık 16 ay boyunca İzmit'te gitmediğimiz köy ve mahalle kalmadı. İnsanlarımızla birebir sıcak temas kurarak sorunlarını dinleyip, mümkün olduğu kadar çözmeye çalıştık. STK'larla sık sık biraraya geldik.Gece gündüz çalıştığımız yerel seçimlerde Millet İttifakı adayımız Sn. Fatma Kaplan Hürriyet'in Kocaeli'nin kalbi İzmit'i kazanmasında son derece aktif rol aldık. Bu süreçte, halkımıza İYİ Parti'nin güler yüzlü, cesur, gelecek güzel günlerin umudu ve iktidarın en büyük alternatifi olduğunu en iyi şekilde gösterdiğimizi düşünüyorum.

“ELİMDEN NE GELİRSE YAPARIM”

Bu yolda benimle birlikte yürümüş olan tüm arkadaşlarımın ayırtetmeksizin hepsine ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Siyasette de aynı normal hayatımızda olduğu gibi kırgınlıklar, küskünlükler her zaman olabilir. İyiniyetli ve yapıcı olduğumuz sürece aşılmayacak hiç bir sorunun olmadığına inanıyorum.Ben, tüm İYİ'ler gibi Atatürk hayranı, vatan, millet, insan ve hayvan sevgisi son derece gelişmiş çözüm odaklı bir insanım. Yorulmak nedir bilmeden çalışıp her türlü sorunun bir an önce sonuçlandırılması için elimden ne gelirse yaparım. Tüm yönetici arkadaşlarımdan da bunu beklerim.

“AZİMLE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Türk'le, Atatürk'le, Türkiye Cumhuriyeti ile vatanın bölünmez bütünlüğü ile derdi olmayan herkesle biraraya gelip çalışabilirim.Bu vesileyle, kongremizde İzmit İlçe Başkanlığı görevine adayım. Benim de yöneticilerimle birlikte bu yolda yapabileceğim daha çok şey olduğuna inanıyorum. Davasına, ülkesine, devletine, vatanına, kurucu değerlerine, bayrağına, andına ve marşına sahip çıkan, birlikte yol yürüdüğü ekibine ve kendisine bu yolu açan parti yapısına bağlı ve ülke çıkarlarını her şeyin üzerinde tutmayı kendisine ilke edinen arkadaşlarımızla hiç hız kesmeden aynı özveri ve azimle çalışmaya devam edeceğiz.

Açıklamasının ardından Filiz’i tebrik eden İYİ Parti Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Nurcan Acaroğlu Göktaş; “Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener, ‘Ben bu yolda siyasete tülbent siyaseti işe başladım. Tülbentin Anadolu’da çok önemli bir karşılığı var bu nedenle de ilçe başkanımız Sayın Pelin Coştur Filiz’e adaylığının hayırlı olmasını dileyerek, kendisine tülbent hediye ediyorum” dedi.

25 Ocak 2020 - Siyaset

Muhabir Yasemin Kaya


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Koronavirüs ile mücadelede sokağa çıkma yasağı uygulanmalı mı?