Reklamı Kapat

İzmit Belediyesi'nden 30 bin TL'lik ödüllü yarışma!

Resmi Gazete'de İzmit Belediyesi tarafından Fethiye Caddesi Yeniden Düzenleme Yarışması düzenleneceği açıklandı. Yarışmaya katılma şartlarının yanı sıra yarışma sonunda birinci olan yarışmacıya 30 bin lira ödül verileceği aktarıldı.

İzmit Belediyesi tarafından Resmi Gazete'de  Fethiye Caddesi Yeniden Düzenleme Yarışması yapılacağı duyuruldu. Yarışmaya katılacaklarla ilgili yapılan açıklamada, "4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’nun 23. maddesi ile Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Mühendislik, Kentsel Tasarım Projeleri, Şehir ve Bölge Planlama ve Güzel Sanat Eserleri Yarışmaları Yönetmeliği doğrultusunda açılan yarışma; serbest ulusal, ortakçıl yarışmadır." denildi.

İZMİT BELEDİYESİ 30 BİN LİRA ÖDÜLLE YARIŞMA DÜZENLİYOR

Yarışmanın yeri ile ilgili olarak ise yarışma alanının İzmit, Ömerağa Mahallesi sınırları içerisindeki Fethiye Caddesi ve İstiklal Caddesi’nin Fethiye Caddesi ile ilişkili kısmı olduğu ve  yarışma sınırlarının halihazır planda verilmiş olduğu aktarıldı.

Yarışmanın konusu ise, yarışma alanı olarak belirlenen yayalaştırılmış Fethiye Caddesi ve bağlantı noktalarının, çağdaş kentsel yaşam koşulları doğrultusunda yeni fikirlere, kentin sanat ve tasarımla buluşmasına, mekânsal kalitesi yüksek kentsel kamusal açık mekan üretilmesine imkan verecek şekilde yeniden düzenlenmesidir.

YARIŞMAYA BAŞVURU ŞARTLARI

• TMMOB Mimarlar Odası’nın mimar veya TMMOB Peyzaj Mimarları Odası’nın peyzaj mimarı veya TMMOB Şehir Plancıları Odası’nın şehir plancısı üyelerinden, meslekten men cezalısı durumunda olmayan üyesini ekipte bulundurmak. Ekip temsilcisi bu üç disiplinden herhangi birisinden olabilir. (Yarışmaya tek kişi olarak katılmak veya tek meslek grubuna bağlı ekip üyelerinden oluşan ekip şeklinde katılmak mümkündür.)

• Jüri üyelerini ve raportörleri belirleyenler ve atayanlar arasında olmamak.

• Jüri üyeleri (danışman, asli, yedek) ve raportörlerle bunların 1. dereceden akrabaları, ortakları, yardımcıları ve çalışanları arasında olmamak.

• Jüri çalışmalarının herhangi bir bölümüne katılmamak.

• Şartname alıp isim ve adreslerini yarışma raportörlüğüne kaydettirmek (Ekip olarak katılanlardan bir kişinin bu şartı yerine getirmesi yeterlidir).

• Yarışmayı açan idarede, yarışma ile ilgili her türlü işlemleri hazırlamak, yürütmek, sonuçlandırmak ve onaylamakla görevli olmamak.

• Yarışmayı açan idare adına hareket eden danışmanlar ile bunların çalışanları arasında olmamak.

• 4734 ve 4735 sayılı kanunlar ile diğer kanunlardaki hükümler ve yönetmelikler gereğince geçici ve sürekli olarak kamu ihalelerine katılmaktan yasaklanmış olmamak.

YARIŞMA BİRİNCİSİ 30 BİN LİRA KAZANACAK

Yarışmaya başvuru yapacaklar arasından kazananlara verilecek ödüller şöyle:

 Eşdeğer ödül: 30.000 (3 adet) •

1. Mansiyon: 15.000

2. Mansiyon: 15.000

3. Mansiyon: 15.000

27 Ocak 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

07

Mert Emre - Bence farklı bakış açılarına ulaşmak için güzel bir yöntem.

Ama yarışma kuralları koü mimarlık fakültesi yada ilgili diğer bölüm öğrencilerini kapsamlıydı ve Bu kadar fazla ödül verilmeyebilirdi.

Yeri gelmişken kültür ve sanata vermiş olduğu değerden ötürü başkanımıza teşekkür ediyorum. Başarılar. Mert Emre Üstün

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 30 Ocak 01:08
06

Yeşilovalı - Leylim ley ne günlere kaldık. Beklediğimiz Başkan kutudan çıkan başka. Yine hüsran yine hayal kırıklığı. Kimin parasını kime dağıtıyorsun karrrdeşşşş.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 28 Ocak 22:15
05

Hakkı - Yarışma için bu kadar para ver senin mimarların şey büyütsün yazık yazık İzmit in parası konserlerle böyle işlerle çarçur ediliyor

Yanıtla . 3Beğen . 2Beğenme 28 Ocak 16:31
04

İzmitli - Lafa gelince para yok ama konserlere ve böyle işlere para bulunuyo seçim zamanı verdiğin sözü tut başkan işçilerine 600tl zammını ver bütün belediyeler verdi

Yanıtla . 7Beğen . 5Beğenme 27 Ocak 21:32
03

Fatih - Ne alâka ödül falan, senin imar komisyonun ve onun bünyesindeki belediye memurların ne işe yarıyor? Yazık günah yapmış olmak için bir şeyler yapmaya çalışıyoruz başka birşey değil.

Yanıtla . 9Beğen . 8Beğenme 27 Ocak 21:08
02

Alp 41 - Tabi canım fethiye çok önemli Hürriyet hanım merkezden çıkıp,biraz üstlerede gel bizim yolumuz yok yolumuz sen estetik peşindesin biz burada Afganistan daki gibi yerlerde yaşıyoruz bizim buralara iş gelince para yok ama seçim gelince buralardan çıkmıyorsun biz size güvenmiştik yeni Leyla atakan demiştik hayalkırıklığına uğradık. Sadece bayrak asıp festival düzenleyip, benim paramla bedeva yemek dağıtıp Kocaelispora destek olmak belediyecilik değil siz vakıf değil belediye yönetiyorsunuz.

Yanıtla . 7Beğen . 3Beğenme 27 Ocak 18:34
01

Bülent - Merkezimizdeki Yürüyüş yoluyla da ilgili bir yarışma açılmasını rica ediyorum

Bülent Altınyaz

Yanıtla . 8Beğen . 3Beğenme 27 Ocak 13:17


Anket CHP'de il başkanı kim olmalı?