Reklamı Kapat

Ekmek zammı 10 gün içinde mahkemede

Fırıncılar Odası tarafından yaklaşık 2 hafta önce uygulamaya konulan yüzde 20’lik zam artışı nedeniyle bugün valilikte toplantı yapıldı. Toplantı sonucunda çoğunluk ‘ekmeğe zam uygulanmalı’ dedi. Valilik, zammın geri çekilmesi için 10 gün içinde dava açacak.

Nazım Özgün Erbulan
Nazım Özgün Erbulan Tüm Haberleri

Ali Sarı başkanlığında Kocaeli Fırıncılar Odası, giderlerinin artması nedeniyle yaklaşık 2 haftadır uygulamaya koyduğu 280 gramın 230 grama düşürülmesi nedeniyle uygulanan zamma Kocaeli Valiliği itiraz etmişti. Valiliğin itirazı sonrası bugün valilikte, Kocaeli Vali Yardımcısı Nihat Kaynar, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Vekili Necmi Kocaman, Fırıncılar Odası temsilcileri, Ticaret Odası 9’uncu Komite Meclis üyesi Oktay Alkan, zammın geri çekilmesi için oylama gerçekleştirdi.

Yapılan oylamada Vali Yardımcısı Nihat Kaynar zammın uygulanması konusunda ret oyu verdi. 2’ye 1 oranında sonuçlanan oylamada zam yapılmalı kararı çıktı. Valilik yetkilileri bu karar sonrası mahkemeye gitme hakkını kullanmaya karar verdi. Valilik, yasal olan 10 günlük süreçte Asliye Ticaret Mahkemesi’ne başvuracağı öğrenildi.

30 Ocak 2020 - Gündem

Muhabir Nazım Özgün Erbulan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

07

Cenk Cemil - Bu ülkede ekmek fiyatında bugüne kadar İzmit'in liderliğini inkar edemez ! İzmit halkım her zaman en pahalı fiyattan ekmek yemiştir ve yemeğe de devam etmektedir ! Bundan sanırım 2 yıl önceydi fırıncılar ekmeği 1.00 TL. den 1.25 TL.ye çıakrmışlardı. Valilik konuyu mhakemeye taşıdı ve mahkeme fahiş fiyat kararı vererek ekmek eski fiyatı olan 1 TL. den satılmaya başlandı. Ama, mahkeme karar verene kadar geçen süre içinde ekmek 25 kuruş zamlı satılmıştı. Adalet oydu ki, zamlı geçen süre ne kadarsa o kadar süre de ekemk 75 kuruşa satılmalıydı ki, adalet yerini bulsun ! Ama, tabidir ki, böyle uygulama olmadı ve fırıncılar ekmeği zamlı sattıkalrı süre içinde haksız kazançlarını cebe indirdiler ! Şimdi, gramjı düşürdüler ve konu yine mahkemeye gidiyor ... Mahkeme, halk lehine karar verirse, karar verilene kadar geçen süre içinde fırıncıalr ekemği halka moksan gramajla yedirmiş olmuş olacaklar ! Bunun telafisi için, noksan gramajlı satılan süre ne kadar olmuşsa o kadar süre ekemk 1.%9 Tl.den satılmalıdır diye düşünüyorum.

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 31 Ocak 14:55
05

Hakan - Ben anlamıyorum bu Kocaelinin unu altındanmı yapılıyor. Ben görevim gereği Mardinde yaşıyorum. Eşim ve çocuklarım Derince ilçesinde yaşıyor. Daha bundan 20 gün öncesine kadar Mardinde ekmek 1.00 TL den satılıyordu. Şu anda ise yeni zamla 1.25 TL den satılmakta. Şimdi size soruyorum Kocaelideki fırıncıda kar ediyor Mardindeki fırıncıda kar ediyor. Buradaki bu fiyat farkı neden. Zannımca Tek nedeni var o da Kocaelideki fırıncıların gözünün aç olması. Vatandaşın cebindeki üç kuruşa göz diken bu zihniyet kahru perişan olsun. Haram zıkkım olsun

Yanıtla . 8Beğen . 1Beğenme 31 Ocak 08:16
06

ahmet - @Hakan 05 nolu yoruma cevabı: madin de elektrik kaçak, sigorta yok ,vergi yok, çalışanın maaşı yarı yarıya 1,25 bile fazla bence, mardin de elektirik kayıp kaçak oranı 2019 yılında 73% 10 kişiden 7 kişi fatura ödemiyor, sonra ekmek ucuz, bende kim hakkımı helal etmiyorum zehir zıkkım olsun o kaçak kullananlara, vergi ödemeyenlere ,

Yanıtla . 1Beğen . 5Beğenme 31 Ocak 10:37
04

41 - Ankarada 1.25 tl.....kocaeli gulitensiz un kullaniyor olmali.....

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 31 Ocak 00:18
03

Yunushmc - Çifte zam hem gramajını düşür hem zam yap eh ne diyelim bir lokma ekmeğe muhtaç olun.madem zam yapıyorsunuz ekmeği 5 tl yapın kim ne diyebilir ki.yeni villalar alır.arabanizin modelini yükseltin.tatilinizi daha iyi yerlerde geçirirsiniz..umurunuzdami vatandaş.

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 30 Ocak 22:59
02

Reis - uncuları mayacıları neden mahkemeye veremiyorsunuz acaba sayın valim .......

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 30 Ocak 21:06
01

izmitli - zam geleli 10 gün olmuş hala mahkemeye mi gidileceği tarihi mi kararlaştırılıyor.

Vatandaş Rıza Devlet büyüklerine hakaret etse bu yüzden saatinde kendini mahkeme önünde bulurdu ama..

Yanıtla . 9Beğen . 0Beğenme 30 Ocak 17:49


Anket CHP'de il başkanı kim olmalı?