Reklamı Kapat

Tarhan: İlyas Bey bizi şüpheye düşürüyor

Çerkeşli Köyü’nde imar planı değişikliği ile ilgili çözüm aramak amacıyla yaptığı ziyaretinin ardından yayınlanan bir haber üzerine CHP Milletvekili Tahsin Tarhan, AKP Milletvekili İlyas Şeker’in açıklamalarına yönelik, “Bir şey demediğim halde İlyas Bey bu kadar panikliyorsa bizi de şüpheye düşürüyor” dedi.

CHP Milletvekili Tahsin Tarhan, Çerkeşli Köyü’ndeki ziyaretinden sonra yayınlanan haber üzerine AKP Milletvekili İlyas Şeker’in kendisi ile ilgili açıklamalarına cevap verdi. Tarhan, Dilovası Çerkeşli Köyü’ndeki imar planı değişikliğinde köylülere destek vermek amacıyla yaptığı ziyaret sırasında köylüler ve vatandaşlar tarafından birçok konuda eleştiri dinlediğini ifade etti. Toplantı sırasında konuşulan bazı AKP Milletvekilleri ve Belediye Başkanlarının bu işe ortak olabilecekleri ve bunun gibi birçok iş olduğu düşünceleri ile ilgili bir internet sitesinde kendi ağzından çıkmış gibi haber yapıldığı iddiasına yanıt verdi.

“AMACIMIZ VATANDAŞI DİNLEMEKTİ”

Milletvekili Tahsin Tarhan, “Çerkeşli Köyü’ne vatandaşlarımızın oluşacak imar planı sonrasında mağduriyetini gidermek, çözüm aramak için gittik. Ben herhangi bir isim zikretmedim. Hatta tüm Kocaeli Milletvekillerini Çerkeşli’deki sorunu çözmeye, elini taşın altına koymaya davet ettim. Toplantıyı yapma amacımız zaten vatandaşın derdini dinlemekti. Herkes düşüncesi söyledi. Duyduklarımızın ardından çözüm önerileri aradık. Bu konuyla ilgili de herhangi bir basın açıklaması yapmadık” dedi.

“İLYAS BEY BU KADAR PANİKLİYORSA…”

Toplantıda birçok basın mensubunun olduğunu ve toplantıyı haberleştirdiğini ifade eden Tarhan, “Sadece bir internet sitesinde benim İlyas Şeker ve Zinnur Büyükgöz’ün ismini vererek konuştuğum haberi yapılmış. Ben bugüne kadar Kocaeli’de gördüğüm bir yanlışlık varsa, elimde belgesi varsa çıkıp açıklamaktan çekinen bir siyasetçi olmadım. Bunu herkes bilir. Ama ben bir şey demediğim halde İlyas Bey bu kadar panikliyorsa bizi de şüpheye düşürüyor” dedi.

“BİZ ONUN SEVİYESİNE İNMEYECEĞİZ”

Tarhan, “Tek bir internet sitesinde benim ağzımdan çıkmış gibi yazılan tek bir paragraf karşında bu kadar panikleyip ağzını bozacak şekilde konuşma işgal ettiği makama yakışmıyor. Milletvekilliğinin seviyesini buralara çekmeye de gerek yok. Rahatsız olduğu bir konu varsa beni görüp ‘Böyle bir şeyler duydum, aslı nedir diye sorabilir. Kendisi ne derse desin biz onun seviyesine inmeyeceğiz” ifadelerine yer verdi.

31 Ocak 2020 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'de il başkanı kim olmalı?