Reklamı Kapat

Fevziye Camii’nde Trump’a tepki

ABD Başkanı Donald Trump’ın İsrail açıklamalarına tepki gösteren Gönüllü Kültür Teşekkülleri bugün Fevziye Camii’nde basın açıklaması gerçekleştirdi.ABD Başkanı Donald Trump’ın “Kudüs bölünmemiş bir şekilde İsrail'in başkenti olacak” açıklaması sonrası bugün İzmit Fevziye Camii avlusunda Cuma namazı sonrasında Gönüllü Kültür Teşekkülleri Trump’ı protesto ederek basın açıklaması gerçekleştirdi.

Nazım Özgün Erbulan
Nazım Özgün Erbulan Tüm Haberleri

Gönüllü Kültür Teşekkülleri Dönem Sözcüsü Şahin Yaşlık yaptığı açıklamada, “ABD ve İsrail, altmış yılı aşan kan ve zulüm devletitasarımıyla başaramadıkları büyük İsrail ve yok edilmiş Filistin hayalini, şimdide bu sinsi yolla gerçekleştirmeyi deniyor. Postalla, kanla olmadı, kravatla vekalemle masa başında halledelim istiyorlar.Bu anlaşmayı önemseyen, irdeleyen, konuşmaya ve uzlaşmaya değergörenleri uyarıyoruz. Filistin bir mihenk taşıdır. Kudüs düşerse İslam düşer.Mescid-i Aksa'ya yeltenen sizin namusunuza yeltenmiştir. Ne zaman uyanacakve bu hain planın parçası olmaktan vazgeçeceksiniz.Filistin'in düşmanı, Kudüs'ün satıcısı, Filistinlilerin soykırımcısı olanlara ortak mı olacaksınız? Bu kan ve gözyaşı sizi de boğar ve gün gelir o kan ve gözyaşı sizi de bulur” dedi.

“ABD VE İSRAİL’E HADDİNİ BİLDİRECEĞİZ”

“Filistin bir yüzyılı kan ve gözyaşı ile geçirdi” diyen Yaşlık, “Hiç kimse, Filistin'e el koymaya, İsrail'e yol vermeye, ABD'ye refakatetmeye yeltenmesin. Bu coğrafya, insani değerleri herkese sunma noktasındacömert, insanlıktan nasipsiz her özneye, her devlete ve her zihniyete haddinibildirecek kadar mert insanların ve inanmışların coğrafyasıdır.Irak, Suriye, Afganistan ve daha birçok Müslüman ülke, ABD'nin ne işeyaradığını, vaat edilmiş topraklar için neler yaptığını yaşayarak ve zulmün her çeşidini görerek test etti. Filistin bir yüzyılı kan ve gözyaşı ile geçirdi. ABDşimdi “Bak elimde silah değil, kalem var" şirinliğiyle yeni bir yol, yeni bir sonarıyor. Bu kirli senaryoları onların başına yıkacak, ABD'ye ve köpeği İsrail'e haddini bildireceğiz” ifadelerinde bulundu.

“BUNA RAZI OLMAYACAĞIZ”

“İsrail, işgal ettiği topraklardan çekilmeden barış olamaz” diyen Yaşlık, “Bilinsin ki, Filistin ne İsrail'in hedeflediği kadar küçük ne de ABD'nin düşündüğü kadar aciz bir devlettir. Bilinsin ki, intifada sadece Filistin'e ve Filistinlilere ait değil, bütün insanlığa ve yerküreye hâkim bir bilinçtir. Bu planın tek olumlu yanı, emperyalizme ve Siyonizme karşı küresel intifada çağrısının karşılık bulmasını hem kolaylaştıracak hem hızlandıracak olmasıdır. ABD ve İsrail şunu bilsin; içinde bağımsız Filistin'in, özgür Kudüs'ün olmadığı hiçbir sözleşme, anlaşma ve planda, imzamız da rızamıza da olmayacaktır. Filistinliler için cehenneme dönüştürülmüş bir hayattan İsrail halkına cennetoluşturulamayacak. İsrail, işgal ettiği topraklardan çekilmeden barış olamaz. Topraklarından sürülmüş 6 milyonu aşkın Filistinli evlerine dönmedenbarış olmayacak, biz de ülke ve ümmet olarak buna razı olmayacağız” şeklinde sonlandırdı.

31 Ocak 2020 - Gündem

Muhabir Nazım Özgün Erbulan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

02

BabAcan - Tepki niye sadece ABD ye destek veren Arap ülkelerine niye tepki yok Saray'larında ağırlandığımız sudiler tank paleti verdiğimiz katarlılar ABD ye alkış tütanlar arasında değilmiydi ??

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 01 Şubat 11:08
01

Tekin 41 - ONLARIN DOLARI VARSA BIZIM ALLAH IMIZ VAR.KAHROLSUN AMERIKA.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 31 Ocak 23:59


Anket CHP'de il başkanı kim olmalı?