Reklamı Kapat

Ellibeş: Gönül istiyor ki devam edelim

AKP 106’ıncı Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı’nda konuşan AKP Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, “Gönül istiyor ki 12 ilçe başkanımızla da devam edelim. Bununla ilgili bir sorun yok. Sonuç itibariyle yarın yapılacak kongrelerde seçilecek olan üyelerde bu ailenin içerisinden birileri olacak” dedi.

Nazım Özgün Erbulan
Nazım Özgün Erbulan Tüm Haberleri

AKP 106’ncı Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı Antikkapı Restoran’da gerçekleştirildi. Toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, AKP İl Başkanı Mehmet Ellibeş, İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, Milletvekilleri İlyas Şeker, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Mehmet Akif Yılmaz, Fikri Işık, Cemil Yaman, Emine Zeybek, Sami Çakır, İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatmanur Yeşildal, ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları, mahalle temsilcileri ve çok sayıda partili katılım sağladı.İki binin üzerinde kişinin katıldığı toplantıda salonda partililer yer kalmaması nedeniyle ayakta kaldı.

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ

Antikkapı girişinde geniş güvenlik önlemleri alındı. Partililer X-Ray cihazından geçtikten sonra aranarak salona alındı. Ayrıca Elazığ’da yaşanan deprem felaketi nedeniyle salonda müzik çalınmayacağı söylendi ama faaliyetlerin gösterildiği video boyunca müzik çaldı.

PROTESTO EDİLDİ

Toplantıda Divan Başkanlığı görevini Halil Çokan üstlenirken yardımcılıklarını ise Recep Kaya, Elif Başyiğit ve Mehmet Ceran yaptı. Toplantının yapıldığı salonun girişinde dev bir Türkiye Bayrağı yer alırken, katılanlara bayrak dağıtılarak Avrupa Parlamentosu’nda Türkiye Bayrağı’nı yırtan Yunanistanlı Milletvekili protesto edildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Divan Başkanı Halil Çokan, “AK Parti kurulduğu günden bu yana ihtiyaç duyulan her alanda ben varım demiştir. Aşılamaz, çözülemez denilen tüm sorunları çözmüştür. İki danışma arasında 4 ay 18 gün geçti. 472 mahallenin hepsinde il başkanımızın ve yönetimiyle birlikte mahalle temsilcileri ile bir araya geldik. Alışılmışın dışında çok yoğun günler geçirmemize rağmen, bizleri asla yalnız bırakmayan, yılmayan, yorulmayan değerli teşkilat mensuplarımıza çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

O ZAMAN YARDIMLAR ORGANİZE DEĞİLDİ

Ardından konuşan AKP Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, “Bu tabloyu görünce hem dışarıdaki iklim şartlarının mükemmelliği, hem de teşkilat mensuplarının bu havasını görünce mutlu olmamak elde değil. Sözlerime başlamadan önce Elazığ’da meydana gelen depremde yaşamını yitiren vatandaşlara Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı ve yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Deprem bizim şehir olarak bütün yıkımıyla yaşadığımız bir gerçektir. O gün gün ağardıkça yıkıldığımızı gördük. Ama başka bir yıkıntıyı da şöyle yaşadık. Devletimiz Gölcük’e yaklaşık 1 hafta sonra intikal etti. Yardımlar çok organize değildi” sözlerini kullandı.

BU AİLENİN BABASI RECEP TAYYİP ERDOĞAN

Ellibeş konuşmasının devamında, “Ancak bugün depremin olduğu andan itibaren 3 tane bakanımız sürekli orada oldu ve cumhurbaşkanımız bölgeye intikal etti. 3 gün içerisinde arama kurtarma çalışmaları tamamlandı. Devletimizin hazırlığı ve yönetimin anında müdahalesi bir gerçektir. O günde dün de milletimiz tüm imkanlarını seferber ederek acılı ailelerin yanında olmaya çalıştılar. Türk milleti fedakar bir millettir. Aslında milletimizin bu özelliğiyle ilgili çeşitli araştırmalar yapılmış. Polonyalı bir bilim adamı ülkemize gelerek yaptığı araştırmada kan bağı olmayan kişilerin kan bağı varmış gibi birbirlerine seslendiklerini görüyor. İşte milletimizin birbirine olan bağı partimizde de vardır. Partimiz bir aile gibidir ve bu ailenin babası da Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi.

TÜM VESAYETLERİ ÇÖPE ATTIK, HEPSİ BİTTİ

“Bu aile AK Parti ailesi cumhurbaşkanımızın önderliğinde 18 yıllık süreç içerisinde birçoğunu hayal etmekten bile ürktüğümüz çok sayıda projeyi gerçekleştirdi” diyen Ellibeş, “18 yıl önce hakimler ve savcılar yüksek kurulu bir toplantı yapacağı zaman ülkede bir korku oluşurdu. Artık bunları unuttuk tabi. Hepsi bitti. Tüm vesayetleri çöpe attık. 18 yıl öncesiyle bugünkü durumu karşılaştığımızda ne kadar ileri gittiğimizi görebilir. Mutlaka başka sorunlar var mı, var ve olacak tabi. Ekonomik sıkıntılar, istihdam sıkıntısı gibi sıkıntılar olacaktır. Dünyada ki gelişmelere bağlı olarak bu tür sıkıntılar olabilir” şeklinde konuşmasını sürdürdü.

BÖLGEYE GİTMEDEN DEPREM VERGİLERİNİ SORUYOR

Sözlerini sürdüren Ellibeş, “Fakat 18 yıl önce bu sıkıntılar daha büyüktü. Bugün 40-50 milyar dolarlık oyunlar oynanmasına rağmen bugün yaşadığımız sıkıntılar bunlardır. Türkiye inandığı yolda yürümeye devam ediyor. Zaten göstergelerin de iyileştiğini görüyoruz. Bu 18 yıllık kutlu yolculukta gerçekleşen başarılar çok kolay olmadı elbette. ABD’den Çin’e ve birçok dış ülkenin yaptıklarının yanında içerideki düşmanların saldırılarını unutmuyoruz. Buna rağmen genel başkanımızın önderliğinde adeta destan yazdık ve yazmaya da devam ediyoruz. Muhalefet partisinin genel başkanı deprem bölgesine gitmeden deprem vergileri nereye gitti diyor. Sayın Cumhurbaşkanımız dün bir kez daha ifade etti. Deprem vergilerinin harcamalarını, deprem bölgesine 3 kat 5 kat daha fazla yardım yapıldığını ifade etti” açıklamasında bulundu.

BU YOLDA YÜRÜMEK EN BÜYÜK GÖREVİMİZ

“Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de muhalefet aynı” diyen Ellibeş, “Bir milletvekili kendi bölgesinde olan bir sınır içerisinde Gebze Hünkar Çayırı’nda inşaat yapılıyor diyor. Yalan söylüyor. Bir başkası seçim öncesi çalışan kardeşlerimize saygı duyuyorum. Hiç kimseyi işinden etmeyeceğim diyor ama bakıyoruz ki birçok kişiyi işinden ediyor. Maalesef ülkemizle ilgili yaşanan olayları bir bir film gibi izliyoruz. Bunlardan bir tanesi de Avrupa Parlamentosu’nda Yunan Milletvekilinin yaptığı alçaklığı hepimiz gördük. Atalarımız onları denize döktü. Bunların yaptığı alçaklıklar devam ederse yine aynı şeyi yaparız. İnandığımız bu yolda yürümek, amalar keşkeler demeden bu yolda yürümek bize düşen en büyük görevdir” diye konuştu.

“23 ŞUBAT’TA BAŞLAYACAĞIZ”

“Bu ailenin bir bireyi, bir askeri olmaktan büyük bir haz ve mutluluk duyuyorum” diyen Ellibeş, “Tüm samimiyetimle söylüyorum. Beni bilirsiniz olduğu gibi görünen bir insanımdır. İnşallah ilçe başkanları seçimimize 23 Şubat’ta başlayacağız. Geçmişten beri görev yapan tüm başkanlarımıza buradan teşekkür etmek istiyorum. Tüm samimiyet ve gayretiyle tüm başkanlarımız görevlerini yaptı ve yapmaya da devam ediyor. Gönül istiyor ki 12 ilçe başkanımızla da devam edelim. Bununla ilgili bir sorun yok. Sonuç itibariyle yarın yapılacak kongrelerde seçilecek olan üyelerde bu ailenin içerisinden birileri olacak. Değişmeyen gerçek budur. İnanıyorum ki tüm Kocaeli teşkilatları bir yürek, bir arada olarak yoluna devam edecektir” ifadeleriyle konuşmasını sonlandırdı.

01 Şubat 2020 - Siyaset

Muhabir Nazım Özgün Erbulan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'de il başkanı kim olmalı?