Reklamı Kapat

"İzmit Belediyesi'nin bir çalışmasına şahit olmadık"

AKP 106’ncı Genişletilmiş İl Danışma toplantısında konuşan Gebze İlçe Başkanı İrfan Ayar, "“O kadar geliyoruz gidiyoruz. İzmit ilçe belediyesinin bir çalışmasına şahit olmadık. Bugün gelirken bir çalışma vardı şaşırdık. Yaklaştık. Tabelaya baktık “Çalışınca oluyor” yazıyor. Bu kez de şaşırmadık. O çalışmayı da büyükşehir belediyemiz yapıyormuş” diye konuştu.

Nazım Özgün Erbulan
Nazım Özgün Erbulan Tüm Haberleri

AKP 106’ncı Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı Antikkapı Restoran’da gerçekleştirildi. Toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, AKP İl Başkanı Mehmet Ellibeş, İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, Milletvekilleri İlyas Şeker, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Mehmet Akif Yılmaz, Fikri Işık, Cemil Yaman, Emine Zeybek, Sami Çakır, İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatmanur Yeşildal, eski İl Başkanları Mahmut Civelek ve Şemsettin Ceyhan, eski Milletvekilleri Cemalettin Kaflı ve Eyüp Ayar, Körfez eski Belediye Başkanı İsmail Baran, Gebze eski Belediye Başkanı Adnan Köşker, Dilovası eski Belediye Başkanı Ali Toltar, Darıca eski Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, eski il yöneticileri, ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları, mahalle temsilcileri ve çok sayıda partili katılım sağladı.İki binin üzerinde kişinin katıldığı toplantıda salonda partililer yer kalmaması nedeniyle ayakta kaldı.

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ

Antikkapı girişinde geniş güvenlik önlemleri alındı. Partililer X-Ray cihazından geçtikten sonra aranarak salona alındı. Ayrıca Elazığ’da yaşanan deprem felaketi nedeniyle salonda müzik çalınmayacağı söylendi ama faaliyetlerin gösterildiği video boyunca müzik çaldı.

PROTESTO EDİLDİ

Toplantıda Divan Başkanlığı görevini Halil Çokan üstlenirken yardımcılıklarını ise Recep Kaya, Elif Başyiğit ve Mehmet Ceran yaptı. Toplantının yapıldığı salonun girişinde dev bir Türkiye Bayrağı yer alırken, katılanlara bayrak dağıtılarak Avrupa Parlamentosu’nda Türkiye Bayrağı’nı yırtan Yunanistanlı Milletvekili protesto edildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Divan Başkanı Halil Çokan, “AK Parti kurulduğu günden bu yana ihtiyaç duyulan her alanda ben varım demiştir. Aşılamaz, çözülemez denilen tüm sorunları çözmüştür. İki danışma arasında 4 ay 18 gün geçti. 472 mahallenin hepsinde il başkanımızın ve yönetimiyle birlikte mahalle temsilcileri ile bir araya geldik. Alışılmışın dışında çok yoğun günler geçirmemize rağmen, bizleri asla yalnız bırakmayan, yılmayan, yorulmayan değerli teşkilat mensuplarımıza çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“YARDIMLAR ORGANİZE DEĞİLDİ”

Çokan’ın ardından konuşan AKP Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, “Bu tabloyu görünce hem dışarıdaki iklim şartlarının mükemmelliği, hem de teşkilat mensuplarının bu havasını görünce mutlu olmamak elde değil. Sözlerime başlamadan önce Elazığ’da meydana gelen depremde yaşamını yitiren vatandaşlara Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı ve yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Deprem bizim şehir olarak bütün yıkımıyla yaşadığımız bir gerçektir. O gün gün ağardıkça yıkıldığımızı gördük. Ama başka bir yıkıntıyı da şöyle yaşadık. Devletimiz Gölcük’e yaklaşık 1 hafta sonra intikal etti. Yardımlar çok organize değildi” sözlerini kullandı.

“BABASI ERDOĞAN’DIR”

“Partimiz bir aile gibidir” diyen Ellibeş, “Ancak bugün depremin olduğu andan itibaren 3 tane bakanımız sürekli orada oldu ve cumhurbaşkanımız bölgeye intikal etti. 3 gün içerisinde arama kurtarma çalışmaları tamamlandı. Devletimizin hazırlığı ve yönetimin anında müdahalesi bir gerçektir. O günde dün de milletimiz tüm imkanlarını seferber ederek acılı ailelerin yanında olmaya çalıştılar. Türk milleti fedakar bir millettir. Aslında milletimizin bu özelliğiyle ilgili çeşitli araştırmalar yapılmış. Polonyalı bir bilim adamı ülkemize gelerek yaptığı araştırmada kan bağı olmayan kişilerin kan bağı varmış gibi birbirlerine seslendiklerini görüyor. İşte milletimizin birbirine olan bağı partimizde de vardır. Partimiz bir aile gibidir ve bu ailenin babası da Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi.

“TÜM VESAYETLERİ ÇÖPE ATTIK, HEPSİ BİTTİ”

“Bu aile AK Parti ailesi cumhurbaşkanımızın önderliğinde 18 yıllık süreç içerisinde birçoğunu hayal etmekten bile ürktüğümüz çok sayıda projeyi gerçekleştirdi” diyen Ellibeş, “18 yıl önce hakimler ve savcılar yüksek kurulu bir toplantı yapacağı zaman ülkede bir korku oluşurdu. Artık bunları unuttuk tabi. Hepsi bitti. Tüm vesayetleri çöpe attık. 18 yıl öncesiyle bugünkü durumu karşılaştığımızda ne kadar ileri gittiğimizi görebilir. Mutlaka başka sorunlar var mı, var ve olacak tabi. Ekonomik sıkıntılar, istihdam sıkıntısı gibi sıkıntılar olacaktır. Dünyada ki gelişmelere bağlı olarak bu tür sıkıntılar olabilir” şeklinde konuşmasını sürdürdü.

“BÖLGEYE GİTMEDEN DEPREM VERGİLERİNİ SORUYOR”

Sözlerini sürdüren Ellibeş, “Fakat 18 yıl önce bu sıkıntılar daha büyüktü. Bugün 40-50 milyar dolarlık oyunlar oynanmasına rağmen bugün yaşadığımız sıkıntılar bunlardır. Türkiye inandığı yolda yürümeye devam ediyor. Zaten göstergelerin de iyileştiğini görüyoruz. Bu 18 yıllık kutlu yolculukta gerçekleşen başarılar çok kolay olmadı elbette. ABD’den Çin’e ve birçok dış ülkenin yaptıklarının yanında içerideki düşmanların saldırılarını unutmuyoruz. Buna rağmen genel başkanımızın önderliğinde adeta destan yazdık ve yazmaya da devam ediyoruz. Muhalefet partisinin genel başkanı deprem bölgesine gitmeden deprem vergileri nereye gitti diyor. Sayın Cumhurbaşkanımız dün bir kez daha ifade etti. Deprem vergilerinin harcamalarını, deprem bölgesine 3 kat 5 kat daha fazla yardım yapıldığını ifade etti” açıklamasında bulundu.

“ATALARIMIZ DENİZE DÖKTÜ”

“Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de muhalefet aynı” diyen Ellibeş, “Bir milletvekili kendi bölgesinde olan bir sınır içerisinde Gebze Hünkar Çayırı’nda inşaat yapılıyor diyor. Yalan söylüyor. Bir başkası seçim öncesi çalışan kardeşlerimize saygı duyuyorum. Hiç kimseyi işinden etmeyeceğim diyor ama bakıyoruz ki birçok kişiyi işinden ediyor. Maalesef ülkemizle ilgili yaşanan olayları bir bir film gibi izliyoruz. Bunlardan bir tanesi de Avrupa Parlamentosu’nda Yunan Milletvekilinin yaptığı alçaklığı hepimiz gördük. Atalarımız onları denize döktü. Bunların yaptığı alçaklıklar devam ederse yine aynı şeyi yaparız. İnandığımız bu yolda yürümek, amalar keşkeler demeden bu yolda yürümek bize düşen en büyük görevdir” diye konuştu.

“AİLENİN İÇİNDEN BİRİLERİ OLACAK”

“Bu ailenin bir bireyi, bir askeri olmaktan büyük bir haz ve mutluluk duyuyorum” diyen Ellibeş, “Tüm samimiyetimle söylüyorum. Beni bilirsiniz olduğu gibi görünen bir insanımdır. İnşallah ilçe başkanları seçimimize 23 Şubat’ta başlayacağız. Geçmişten beri görev yapan tüm başkanlarımıza buradan teşekkür etmek istiyorum. Tüm samimiyet ve gayretiyle tüm başkanlarımız görevlerini yaptı ve yapmaya da devam ediyor. Gönül istiyor ki 12 ilçe başkanımızla da devam edelim. Bununla ilgili bir sorun yok. Sonuç itibariyle yarın yapılacak kongrelerde seçilecek olan üyelerde bu ailenin içerisinden birileri olacak. Değişmeyen gerçek budur. İnanıyorum ki tüm Kocaeli teşkilatları bir yürek, bir arada olarak yoluna devm edecektir” ifadeleriyle konuşmasını sonlandırdı. 

“KADIN ÜYE SAYIMIZI ARTTIRDIK”

Ellibeş’in ardından konuşan AKP İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, “Bu kutlu yolda milletimizin kaderiyle birleşen, millete hizmet etme yolunda olan, yaklaşık 5 milyon kadın üyesiyle dünyanın en güçlü kadın hareketiyle kaderimizi yazıyor. Tek sevdamız olan ülkemiz için çok sayıda başarı elde ettik. Durmadan çalışmaya devam ediyoruz. Büyükşehir belediyemiz başta olmak üzere tüm ilçe ve teşkilatlarımızın desteğiyle kadın kolları olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kadınlarımızın ürettikleri ürünlerini satabilmesine olanaklar sağlamaya çalışıyoruz. Kadına yönelik şiddete karşı, şiddetin turuncu çizgimiz olduğunu belirterek yürüyüşümüzü büyük bir katılımla gerçekleştirdik. 12 ilçemizde yapılan tüm çalışmalarımızla kadın üye sayımızı arttırdık ve arttırmaya devam ediyoruz. Ekim ayı itibariyle bizde kadın kolları olarak kongre süreçlerimizi başlattık. Allah’ın izniyle kongrelerimizi bir arada olarak gerçekleştireceğiz” sözlerini kullandı.

KAHRAMAN VEDA ETTİK

Yazıcı’nın ardından konuşan AKP İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman selamlama konuşmasının ardından, “Kocaeli gençlik kolları olarak çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Hem ailemizi genişletmeye çalışıyor hem de mazlum bir kardeşimiz varsa onun derdiyle hep birlikte ilgileniyoruz. Üye stantları açıyoruz. Grup toplantımıza katıldık. Cumhurbaşkanımız gözlerimizin içine bakarak Kocaeli her zaman ki yerinde dedi. Türkiye Cumhuriyeti’ne ihtiyacı olan Suriyeli dindaşlarımızın yanında olmaya çalıştık. Bir ayda 2023 kardeşimizin üye katılım programını gerçekleştirdik ve vefa abidesi son Başbakanımız Binli Yıldırım’ı misafir ettik. Bu çalışmalarda emeği geçen tüm arkadaşlarımıza ve mahalle başkanlarına teşekkür ediyorum. Ayrıca önümüzdeki kongre sürecinde yaş akdinden dolayı görevimi devredeceğim. Yeni göreve gelecek arkadaşıma başarılar diliyorum. Bu büyük teşkilatta rabbim bizlere böyle önemli görevi nasip ettiği için binlerce kez şükrediyorum. Kongremizde bırakıyorum. Tüm teşkilatlarımızdan helallik istiyorum” dedi.

“MAHALLE BAŞKANI DA OLSA ONURDUR”

Kahraman’ın ardından konuşan Gebze İlçe Başkanı İrfan Ayar, “Burada nutuk atmak gibi bir niyetim yok. Genel başkanımız ve il, ilçe başkanlarımız disiplin içerisinde çalışmalarına devam ediyor. Genel başkanımız suyun üzerinde bir köprü olmuş ve milletimizi bu sudan geçirmek üzere çalışıyor. Bizlerde bu çalışmalara destek olmak adına elimizden geleni yapıyoruz. Biz AK Parti’den önceki dönemleri çok çok iyi bilen insanlarız. O karanlık günleri hepimiz yaşadık. İnşallah daha fazla iktidarda kalacak ve torunlarımıza o karanlık günleri ve oradan nasıl çıktığımızı, ne mücadeleler verdiğimizi anlatacağız. Bizde Gebze olarak mahalle toplantılarımız yapıyor, vatandaşlarımızın sorununu derdini dinliyoruz. Yine bir proje başlattık. İnşallah tüm teşkilatlarımıza örnek olur. Kuruluşundan bugüne partimize hizmet etmiş tüm görevlerdeki başkanlarımızı partimizde ağırlıyoruz. Kongre süreçleri tarihlerimiz belirlendi. AK Parti’de hizmet etmek, ilçe başkanı da olsa mahalle başkanıda olsa bir onurdur. Kim göreve gelirse gelsin başımızın tacıdır” ifadelerinde bulundu.

Ayar sözlerinin devamında, “O kadar geliyoruz gidiyoruz. İzmit ilçe belediyesinin bir çalışmasına şahit olmadık. Bugün gelirken bir çalışma vardı şaşırdık. Yaklaştık. Tabelaya baktık “Çalışınca oluyor” yazıyor. Bu kez de şaşırmadık. O çalışmayı da büyükşehir belediyemiz yapıyormuş” diye konuştu.

“BELEDİYEDE ÇITANIN YÜKSEK OLDUĞUNU GÖRÜYORUZ”

Ayar’ın ardından konuşan Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, “Bizler depremi yaşayan bir milletiz. Bugün Elazığ’da gördük ki milletimiz ve devletimiz her an her duruma hazırdır. Sayın cumhurbaşkanımızın bize talimat ettiği gönül belediyeciliği anlayışıyla gecemizi gündüzümüze katarak milletimizle bir arada olmaya çalışıyoruz. Bize bırakılan belediyede çıtanın yüksek olduğunu görüyoruz. Bizlerde bu çıtayı daha yukarılara çıkarmaya çalışıyoruz. Bizler bu gayretle çalıştığımız müddetçe AK Parti’nin genel misyonunu daha üst seviyelere çıkaracağız. Bu yaptığımız işlerin partinin her kademesinde olması gerekiyor. Bu vesileyle ben kıymetli belediye başkanlarımız adına söz almış bulunuyorum. Bizim birliğimize zarar vermeye çalışanlara rabbimiz fırsat vermesin” dedi.

“TÜRKİYE DÜŞERSE DÜNYA DÜŞER”

Bıyık’ın ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Bu tür toplantılarda sona kalan dona kalır. Ben benden sonra gelecek olan şeker gibi vekilimiz İlyas Şeker’i düşünüyorum. Bu toplantı biraz uzadı, biraz yorgunlukta var o yüzden kısaca bir konuşma yapacağım. İçimizde bulunduğumuz zamanın ruhunu inandığın yolda yürü sloganı çok iyi anlatıyor. Çok iyi seçilmiş bir slogan. Dünyada neler oluyor bakın, oradan Türkiye’ye gelin. Türkiye göründüğünden büyüktür. Dünyanın mihenk taşı olan bir ülkedir. Türkiye düşerse dünya düşer bunu biliyoruz. Biz bunu bildiğimiz için inandığımız bu yolda yürümek için yola çıktık. Biz bu topraklara geldiğimizden beri bu davaya inanıyoruz. Bizim davamız kadim bir davadır. Hepimiz bu yolda çalışmaya devam ediyoruz. Zamanın ruhu dediğimiz şey bize özellikle dikkat etmemiz gereken bir noktayı işaret ediyor” ifadelerinde bulundu.

“BİZİ BİRBİRİMİZE DÜŞÜRMEK İÇİN YAPIYORLAR”

“Bizi birbirimize düşürmek için bunları yapıyorlar” diyen Büyükakın, “Birbirimize düşmemiz için her türlü yalana başvurulan bir zamanı yaşıyoruz. Bu yalanlara düşmemek için birbirimize sıkı sıkı sarılmamız gerekiyor. Bu inanç doğrultusunda dosdoğru yürüme zamanıdır. Bu doğrultuda elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışıyoruz. Bizde geçmiş dönem ya da bu dönem ayrımı yoktur. Burada herkesin alın teri ve sorumluluğu vardır. Bizi birbirimize düşürmeye çalışıyorlar. İlçe belediye başkanlarımız, ilçe başkanlarımız, yeni ve eski başkanlarımızı birbirimize düşürmeye çalışıyorlar. Böyle bir şeye kesinlikle fırsat vermememiz gerekiyor. Dünya zor bir zamandan geçiyor. Yeni kurulan yeni dünyada Türkiye yerini çok güçlü bir şekilde alıyor. Sayın cumhurbaşkanımızın vizyonuyla Afrika’dan Avrupa’ya kadar yerimiz çok iyi durumdadır. Yunan milletvekilinin aşağılık davranışı sadece o hareketle sınırlı değildir. Bizi birbirimize düşürmek için bunları yapıyorlar. Bizde belediye olarak önceki dönem başkanımızın başlattığı çalışmaları devam ettiriyor ve bizde projeler üretmeye devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

“DEFALARCA ANLATTIK”

Büyükakın son olarak, “Bizde belediye olarak önceki dönem başkanımızın başlattığı çalışmaları devam ettiriyor ve bizde projeler üretmeye devam ediyoruz. Gebze metrosu çalışmalarımız da sürüyor. Önümüzdeki süreçte de açılacak. Bunun yanında şehir hastanesi önümüzdeki yaz ayında açılacak. Oraya bir tramvay projemiz bulunuyor. Tramvay projemizin maliyeti 250 milyon TL’dir. Bu çalışmamızın ücreti İzmit Belediyesi’nin bütçesi kadardır. Ayrıca o milletvekilinin Hünkar Çayırı dediği yer Hünkar Çayırı değildir. Orası Tuzla’dır. Artık yalanlara bu millet inanmıyor. Bizde bu yalanlara artık cevap vermiyoruz. En borçlu belediye dediler. Defalarca anlattık. Bu borç sizin döneminizden kalan borçlardır. Manipülasyon yapmak için tekrar tekrar bunu ısıtıyorlar. Gebze’deki köprülerin çift yapılmasını kara yolları ihale etti. Bu projemizi de büyükşehir olarak 80 milyon TL’lik bir yatırımla hayata geçireceğiz. Tramvayı Plajyolu’na kadar getirdik. Yolun üstünden Kuruçeşme’ye kadar da birkaç ayda tramvay çalışmamız tamamlanacak” dedi.

ORDULARI AKDENİZ’DEN ANKARA’YA YÖNLENDİRDİ

Büyükakın’ın ardından konuşan AKP Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker kürsüye Türk Bayrağı asarak çıktı. Şeker yaptığı konuşmada, “Avrupa Parlamentosu’nda bayrağımıza karşı yapılmış girişimi lanetliyoruz. O vekile şunu söylemek istiyorum. Şehitlerimizin kanına el uzatan atalarına, Atatürk’ün ordular ilk hedefiniz Ankara’ya dedikten sonra en büyük cevabı verdik. Biz tarihte olduğu gibi çevremizde olan bitenlere kayıtsız kalamayız. Suriye’de, Libya’da mazlumların yanında oluyor ve sınırlarımızı koruyoruz. Biz güçlü bir ülkeyiz. Bizler AK Parti olarak tüm kademelerimizle hep birlikte olduğumuz sürece inandığımız liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında olduğumuz sürece hiçbir güç bizi yıkamayacaktır. İnsanlar bazı şeyleri araştırmıyor. Bizi eleştirdikleri kimi konularda bakıyoruz ki bunlar onların zamanında yapılmıştır. Bunların problemleri dedeleri ile olan bağlarının kopmasındandır. Bunlar dedelerinin yaptıklarını torunlarına aktarmadıkları içindir. ” açıklamasında bulundu.

KANDIRA YOLU 15 ŞUBAT’TA İHALEYE ÇIKACAK

Şeker açıklamasının sonunda, “Bize büyükşehir belediyesi geziler düzenliyor. Paraları buralara harcıyor diyorlar. Çanakkale’ye gezi düzenleniyor. Sonra baktık ki İzmit Belediyesi’nin Cedit’in sorunundan, ilçe bakım çalışmalarından önce İzmit Belediyesi gezi düzenlemeye başlamış. Peki, nereye yapmış bu geziyi. Eskişehir’e yapmış. Be mübarekler bari geziyi Çanakkale’ye yapsaydınız. En azından dedelerimize bir dua ederdiler. Belediyelerimiz çalışıyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız çalışmalarını anlattı. Bunun yanında Kuzey Marmara Otoyolu devam ediyor. Hızlı bir şekilde sürüyor. Bu yol tamamen bittiğinde özellikle bayram zamanlarında oluşan trafik sıkışıklığı çözülmüş olacaktır. Bunun yanında demiryolu çalışmaları sürüyor. Diğer yandan Kandıra yolumuz Ocak ayı içerisinde ihaleye çıkacaktı bazı eksikliklerden dolayı biraz uzadı. Büyük ihtimalle bu ayın 15’ine doğru ihaleye çıkacaktır. Bir taraftan teşkilat çalışmalarımız sürüyor. Tüm teşkilatlarımızdan memnunuz. Katıldığımız her program dolu dolu geçiyor. Kendilerine çok çok teşekkür ediyorum. Hepinize çok çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

01 Şubat 2020 - Gündem

Muhabir Nazım Özgün Erbulan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

04

Kadir@gmail.com - İlyas Bey öncelik Türk vatandaşlarının sıkıntılarını çözmek olmalı benim vatandaşım aç,susuz yatacak okula gidecek para bulamayacak, çlışmaya iş bulamayacak elin suriyelisi bedavadan istediği üniversiteye kaydını yaptıracak ay başında hesabına para yatacak adaletmi bu,belediye başkanının usulsüzlüklerini geçen günü sayıştayın raporlarında yazdı onlara değinmiyorum bile .önce kendiniz dürüst olun.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 02 Şubat 11:25
03

Tekin 41 - KENDINIZ CALIP KENDINIZ OYNAMAYA LUTFEN DEVAM EDINIZ.SAYIN ELLIBES MARMARA DEPREMIYLE ELAZIGI KARSILASTIRMANIZ GERCEKTEN COK COK KOM8K.ISTANBULDA DEPREM OLDUMU GORECEM BEN SIZI!!!!ALAYINIZ MUKEMMEL YALANCISINIZ.ARTIK VATANDAS BU NUMARALARI YEMIYOR.HEP BERABER GORECEGIZ.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 02 Şubat 09:35
02

Calismayin Daha Iyi - Abi lutfen belli ki iyi niyetlisiniz ama boyle calisma olmaz. Kocaelispora 100 milyondan fazla para verdiniz. Lale festivalleri tarih koridorlari nerde sacma sapan yıkıntı varsa onun restorasyonu..esnafa bedava corba..esnafin islerini insaatlarini bedavaya yapma. Ayni yolu 10 defa kirma ve yapma.O kadar parayi harcadiniz belediyenin esas isi olan toplu ulasim ekmek temiz hava temiz su.. bunlara zaman ayirmadiniz turkiyenin en pahali en vasat minibusu ekmegi bizde..boyle calisip para harcayacaginiza calismayin daha iyi..

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 02 Şubat 00:45
01

Mustafa - Önce şu Kandira yolunu senelerdir beceremediniz hala ihaleye cikacaksiniz. Ikinci olarak Kartepe yi artık o tekelci ellerden kurtarın ! Ucuncu olarak su eski üst geçitleri artik yenileyin hepsi dökülüyor sadece izmit ve Gebze köprülerin yenilediniz! Diger ilcelerde yaşayanlar üvey evlat mi?

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 01 Şubat 18:26


Anket CHP'de il başkanı kim olmalı?