Reklamı Kapat

MMO’dan 84 mühendise onur sertifikası

MMO Kocaeli Şubesi tarafından 2020 Meslekte Onur Yılı Etkinliği kapsamında 84 makine ve endüstri mühendisine onur sertifikası verildi. Etkinlikte konuşan MMO Kocaeli Şube Başkanı Murat Kürekci, “Bir üyenin tek bir etkinliğe katılması gerekiyorsa işte o genel kuruldur” dedi.

Nazım Özgün Erbulan
Nazım Özgün Erbulan Tüm Haberleri

Türkiye Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne bağlı (TMMOB) Makine Mühendisleri Odası (MMO) Kocaeli Şubesi tarafından 2020 Meslekte Onur Yılı Etkinliği kapsamında meslekte 5,10,15 ve 20’nci yılını dolduran 84 makine ve endüstri mühendisine onur sertifikası verildi. Kocaeli Sanayi Odası’nda MMO Kocaeli Şube Başkanı Murat Kürekci ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen organizasyona oda üyeleri de katılım sağladı.

“SORUN ÇÖZME KONUSUNDA YETERSİZİZ”

Etkinlikte konuşan MMO Kocaeli Şube Başkanı Murat Kürekci, “Biz iki ayrı etkinliğimizi birleştirdik. Bir tanesi “2020 Yılı Yeni Yıla Hoş Geldiniz” Etkinliği, diğeri ise bütün temsilciliklerimizle birlikte ilk defa yaptığımız meslekte 5,10,15,20 yılını doldurmuş olan etkinlik. Meslektaşlarımızla onların 25. yılı beklemesini engellemek açısından böyle bir etkinlik yaptık. Genç meslektaşlarımızla bir arada olmak, örgütümüzü birlikte yönetmek ve söz sahibi daha fazla olmalarını sağlamak adına böyle bir etkinliğin doğru olduğunu daha iyi anlamış oldum. Yeni yılın öncelikle kentimize, birey olarak ailemize, sonrasında meslektaşlarımıza ve ülkemize umut getirmesini diliyorum. Öncelikle de sağlık diliyorum. Bizler tekil ya da grup olarak bir arada durabiliyoruz ama bunların sorun çözme konusunda yetersiz olduğu konusunda hepimiz hemfikiriz” dedi.

“TEK BİR ETKİNLİK VARSA O DA GENEL KURUL”

Genel kuruldan bahseden Kürekci, “Meslek sorunlarımızı konuştuğumuz, meslek dayanışmamızı gösterdiğimiz, özlük hakları sorunları başta olmak üzere birçok alanda bir arada tek ses olmanın platformu olarak burayı görüyoruz. Burası sadece sorunların konuşulduğu tek yer değil. İçinde bulunduğumuz şartlarda meslek odalarıyla izole şekilde çözülecek yerler değil. Biz bu ülkenin geleceğini düşünmek zorundayız. Ülkece atılacak her adımda mühendislerin, ülkenin ve kentin geleceği ile de ilgilenmemizin vatandaş sorumluluğu kadar meslektaş sorumluluğu olan bir yapıyız. Önümüzdeki hafta 8 Şubat’ta genel kurul, 9 Şubat’ta da seçimlerimiz söz konusu. Bir üyenin tek bir etkinliğe katılması gerekiyorsa işte o genel kuruldur. Sizleri genel kurullardan başlamak üzere 2020-2021 yıllarındaki oda faaliyetlerinin bir parçası olması ve birlikte üretmeye davet ediyorum” ifadelerinde bulundu.

“SİZ YOKSANIZ BİR EKSİĞİZ”

Faaliyetlerden söz eden Kürekci, “İki yıl hakikaten hızlı geçti. 2 yıl içerisinde geriye dönüp baktığımızda birkaç etkinliğin öne çıktığını görüyoruz. Eğitim başlığı önemli bir başlıktı. Uygulamalı eğitim merkezimiz var. Yine merkezi yapımızın aldığı karar doğrultusunda Türkiye’de “Bakım Mühendisliği” diye bir kavramın Resmi Gazete’de yayınlatmak üzere yakın tarihte yürürlüğe gireceğini sizlerle paylaşmak istiyorum. Kadın meslektaşlarımızla ilgili olarak kadın mühendis olmanın sorunlarını masaya yatırdığımız kurultay gerçekleştirdik. 8 yıl aradan sonra 3. Kocaeli Kent Sempozyumu’nu gerçekleştirdik. Burası bir meslek örgütüdür. Her bir meslektaşımıza düşen bir görev mutlaka vardır. Dolayısıyla ne kadarını almak istiyorsanız, ne kadarında var olmak istiyorsanız benim sizden ricam buralarda var olun. Siz yoksanız gerçekten bir eksiğiz” şeklinde konuştu. Kürekci’nin konuşmalarının ardından meslekte 5,10,15 ve 20’nci yılını dolduran makine ve endüstri mühendislerine onur sertifikası takdim edildi.

5. YIL ONUR SERTİFİKASI ALANLAR

Abdullah Kadıoğlu, Ali Arkın Aydın, Cemal Erol, Cemil Göksu, Çağdaş Işık, Çağrı Berkyürek, Dilan Yılmaz, Emre Demirtaş, Emre Kurt, Ercan Boztepe, Erol Konuk, Furkan Kabataş, Gökhan Yılmaz, Hüseyin Uç, İsmet Anadolu, Kazım Sungur, Mehmet Orkun Şerif Ağaoğlu, Merve Çıtak Göllü, Merve Höbek, Muhammet Demir, Mücahit Erdoğan,  Sevinç Pehlivan Çakal, Sinan Gürsoy, Turgut Filiz, Uğur Şahin Set, Volkan Atlı, Yücel Erdoğdu

10. YIL ONUR SERTİFİKASI ALANLAR

Adem Köse, Alper Atıgan, Alptuğ Özel, Arif İçsel, Burak Sapmaz, Değer Şeşenoğlu, Erman Öter, Fatih Mehmet Büyükkapısız, İlker Gencel, Kağan Aktepe, Kahraman Altun, Mehmet Er, Özcan İlter, Sedat Bolca, Soner Ertuğrul Özdemir, Tuba Sarız Uysal, Vedat Madenci

15. YIL ONUR SERTİFİKASI ALANLAR

Adem Yunus Önder, Ahmet Erdem, Atakan Altun, Ayşe Alaca, Barış Madranlı, Ersin Asım Güven, İlker Çöka, İlker Küpeli, Muhammet Koçak, Murat Emir Kandemir, Serkan Demir, Taylan Özgür İnce, Tolga Gülmez,

20. YIL ONUR SERTİFİKASI ALANLAR

Ahmet Serdar Gökgöz, Ayşe Nihal Deger, Barış Gündoğdu, Betül Acaroğlu, Celal Özkale, Cenk Çelik, Çetin Mut, Deniz Durmaz, Doğan Polat, Emrah Taşpınar, Emre Açıldı, Emre Oğuz, Gökhan Güner, Gülşen Gündoğdu, Hakan Akkuş, İnan Acılıoğlu, Kubilay Aydın, Muhammed Cihat Doğan, Murat Yıldız, Mustafa Akkaş, Mustafa Gündoğar, Nilay Karasakal, Osman Zeki Erdoğan, Özcan Biçer, Özgür Demirsoy, Serdar Korutürk, Yavuz Özer

02 Şubat 2020 - Gündem

Muhabir Nazım Özgün Erbulan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'de il başkanı kim olmalı?