Reklamı Kapat

CHP’li Gürel: Kentsel dönüşümün aciliyeti var

CHP Gölcük İlçe Başkanı Fikret Gürel, “İlçemizin en büyük sorunu kentsel dönüşümdür, ikincisi trafik, üçüncüsü yatırımlardır” dedi

CHP Gölcük İlçe Başkanı Fikret Gürel, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Gürel, Gölcük’te kentsel dönüşümün acilen yapılması gerektiğini ifade ederken,  Elazığ’da yaşanan depremden herkesin ders alması gerektiğini ifade etti.

TİCARİ HAYAT

Gölcük’te kentsel dönüşümün mutlaka yapılması gerektiğini belirten Başkan Gürel, şunları söyledi: ‘Gölcük’te ve diğer ilçelerde çalışan işçilerimiz, kamuda çalışan memurlarımız zor durumda olduğu zaman ticarette durma noktasına gelir. Dolayısıyla ilçemizdeki bütün siyasi partilerin, STK’ların özellikle belediyenin Gölcük’teki ticari hayatın canlanması için neler yapabilmesini masaya yatırılmalıdır. Gölcük’te ticaret yapmakta olan esnafımızın yüzde 90’ı kredilerle ayakta durmakta ve her geçen gün kepenk kapatmaya gitmektedir. İlçemizin en büyük sorunu kentsel dönüşümdür, ikincisi trafik, üçüncüsü yatırımlardır.

DERS ALMALIYIZ

Yalnız Gölcük’te yapılası planlanan kentsel dönüşüm sadece belirlenen bölge dışında Gölcük’ü bütün olarak kentsel dönüşüm kapsamına almak daha faydalı olacaktır. Bu bölge dışında kalan bölgelerde de afet riski taşıyan birçok bina bulunmaktadır. Böylece bireysel dönüşümünde önü açılacaktır. Geçtiğimiz hafta Elazığ’da yaşanılan deprem ders olmalıdır. İnsanları deprem değil, binalar öldürür sözünden yola çıkıp, yaşadığımız ilçe olan Gölcük’te Kentsel Dönüşüm Projesini hayata geçirip, ilçemizi depreme hazır hale getirmeliyiz.

AFED RİSKİ TAŞIMA 

Yalnız Gölcük’te yapılası planlanan Kentsel Dönüşüm sadece belirlenen bölge dışında Gölcük’ü bütün olarak kentsel dönüşüm kapsamına almak daha faydalı olacaktır. Bu bölge dışında kalan bölgelerde de afet riski taşıyan birçok bina bulunmaktadır. Böylece bireysel dönüşümünde önü açılacaktır. Kentsel dönüşüm ayrıca Gölcük’ü canlandıracak, çekim merkezi haline getirecektir. Bu münasebetle Elazığ’da yaşanan depremde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum’ dedi.

02 Şubat 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'de il başkanı kim olmalı?