Reklamı Kapat

“İzmit’e ne kötülük yapmışız?”

Kortaş Limanı ile ilgili konuşan Koruma Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı, sitemde bulunarak “İzmit’e ne kötülük yapmışız? Burayı bırakıp gitmemiş bir aile olarak iddialara çok üzülüyoruz” dedi

Aktaş ve Koruma Şirketler Grubu’nun kendi arazileri içindeki iki iskeleyi yıkarak yapacakları çalışma Şirintepe ve Cumhuriyet Mahallesi sakinlerini ayaklandırdı. Koruma Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı da kentin gündemindeki Kortaş Limanı tartışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Aracı, yaşananlarla ilgili sitemde bulundu.

“İDDİALAR BİZİ ÜZÜYOR”

Aracı, “İzmitli olup sanayide üretim yapıp İzmit’te kalan mı var? Bu şehre ne kötülük yapmışız? Ben bu şehre karşı çok duyarlıyım. Başiskele’de yaptığım villaların, oradaki sosyal tesisi gürültü oluyor dendiği için kapattım. Bu kadar hassasım. Bizim iskelemiz depremde yıkıldı. Biz onu olması gerekenden küçük yaptık. Bölgede yeni bir iskele yapılma ihtiyacı ortaya çıktı. Bunu Aktaş ile birlikte yapacağız. Ancak ortaya atılan iddialar bizi üzüyor. Bu kente hep katkı vermiş bir aile olarak üzülüyoruz” dedi.

“GEMİ SAYISI ARTMAYACAK”

Yapılan işin sadece gemilerin yanaşmasını kolaylaştıracağını belirten Aracı, “Gelen gemi sayısında bir artış yok. Fabrikamızda biz üretimi de artırmayacağız. Bu nedenle ulaşım ve depolama alanı ile ilgili endişelenmeye gerek yok. Dilovası Kimyacılar OSB içinde 100 dönümlük alanımız var. Oraya da kozmetik üretimi yapılan bir fabrika kuracağız. Yani söz konusu alanda üretim artırmayacağız” şeklinde konuştu.

“ÖNCE BEN PROTESTO EDERİM”

Aracı, “Benim fabrika alanım içinde ÇED süreci tamamlanmış, 10 tank-depo daha var ama onları bile yapmadım. Bu kentte tank fazlalığı var, yenisine ihtiyaç yok. Hele yanda yeşil alan olan bölgede bir depolama yapmam söz konusu değil. Benim alanımın 3’te 2’si yeşil alan. Söz veriyorum, oraya bile tank-depolama ya da üretim alanı yapmayacağım. O yandaki yeşil alana birileri sanayi ile ilgili bir şeyler yapmak istesin önce ben protesto ederim” sözlerini kullandı.

“BEN HAZIRIM”

Ulaşım sorununa da değinen Aracı, “Bizim fabrikalarımızın olduğu alanın Aktaş’ın oradan bir köprü ile otobana ve Derince yönüne bağlantı yapılabilir. Bölgede yaşayanlar mevcut trafik yükünden bile kurtulabilir. Biz üç fabrika olarak bunun yüzde 50’sini karşılayalım. Ben hazırım. Belediye bugün desin, hemen üzerime düşeni yapayım. Bölgedeki insanların kaygılarını da anlıyorum. İsteyenler gelip benim fabrikamı gezebilir, alanı görebilir. ÇED raporu toplantısının Derince’de yapılması bir adres zorunluluğudur. Eğer istenirse İzmit’te de yapılabilir” açıklamalarında bulundu.

12 Şubat 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

05

Adnan Sertel - Sırf daha çok para kazanma hırsı ile İzmit'in en güzel plajını tank depolama alanına dönüştürdüğünüz yetmedi mahallemizin deniz ile bağlantısını da kesin, biz nasıl olsa nefes almadan da yaşarız! Siz yeter ki daha çok para kazanın.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 14 Şubat 08:02
03

Sabit - 10 yıldır Koruma da çalışıyorum

Maaşımız bir gün aksamadı

Sigortamız tam yattı

İbrahim Bey in anlattıkları doğru

Bilmeden eleştirmeyelim ne olur

Yanıtla . 3Beğen . 9Beğenme 12 Şubat 23:38
02

Cengi̇z Şahi̇n - Bunu sen mi söylüyorsun.. Mesleğiniz neydi pardon sizin..Komik olma..

Yanıtla . 3Beğen . 6Beğenme 12 Şubat 22:21
01

Derinceli - Adamlar İstanbul dan geldi alt derinceyi komple liman yaptı, yetmedi denizinde doldurdu elin adamı yapıyordu İbrahim bey neden yapamıyor korumaya yakışır yapın bir liman

Yanıtla . 4Beğen . 5Beğenme 12 Şubat 20:38


Anket CHP'de il başkanı kim olmalı?