Reklamı Kapat

Mutlu: Belediyelerde güç zehirlenmesi yaşanıyor

Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Zafer Mutlu bugün düzenlediği basın toplantısında Sayıştay raporları ile ilgili olarak, “Büyükşehrin 38, Başiskele’de 26, Derince’de 29, Darıca’da 27, Karamürsel’de 13, Gebze’de 6 kusur tespit edildi. Hiçbir dönemde sayı bu kadar fazla olmamıştır. Adeta iktidar ve iktidarın yönettiği belediyelerde bir güç zehirlenmesi yaşanıyor” dedi.

Nazım Özgün Erbulan
Nazım Özgün Erbulan Tüm Haberleri

Saadet Partisi (SP) Kocaeli İl Başkanı Zafer Mutlu bugün partisinin il binasında kent ve ülke gündemine dair değerlendirmelerde bulundu. Mutlu yaptığı açıklamada, “Geçtiğimiz hafta sonu Kudüs mitingi olarak Saadet Partimizin düzenlemiş olduğu mitinge katıldık. Kocaeli’den de bütün ilçe teşkilatlarıdnan almış olduğumuz raporlar doğrultusunda 2 bin civarında vatandaşımız dahil oldu. Bizim bilgimiz dışında da mutlaka katılımlar olmuştur. Pazar günü Yenikapı’da devasa bir kalabalıkla Kudüs ve Filistin konusunda büyük bir birliktelik sağlayacak görüntüyü sağlamış olduk. Bu konuda AK Parti ve MHP’den de ciddi bir katılım bekliyorduk ancak gerçekleşmedi. Muhalefet bloğunun katılmış olduğu bir miting oldu. Bu da bizi hayal kırıklığına uğratmadı diyemeyiz. Ülkemizin ortak meselelerinde siyaset gütmeden iktidarıyla muhalefetiyle tek bir ses olabilmeyi beklerdik ancak bu gerçekleşmedi” dedi.

“CİDDİ MANADA HATALAR YAPMAKTADIR”

“İktidardan gitmeyi ülkenin de sonunun geleceğini eş görmeleri kabul edilebilir değildir” diyen Mutlu, “Ülkemizdeki her vatandaşın üzerinde hassasiyetle durduğuna inandığımız Filistin ve Kudüs konusu bütün siyasi partileri bir araya getirebilmeli ancak bu meseleler bile bir araya getiremiyor. Ülkenin bu durumundan inanın çok üzüntü duyuyorum. Her meseleyi muhalefete bir puan kazandırır mı şeklinde iktidarın düşüncesi ülke adına inanın doğru bir şey değildir. 17 yıldır bu ülkeyi yöneten AK Parti’nin, muhalefetin iktidara gelebilme ihtimalinden bile çok korkması bizim demokrasi anlayışımıza uymaz. İktidar yıpranmış, ciddi manada hatalar yapmaktadır. İktidardan gitmeyi ülkenin de sonunun geleceğini eş görmeleri kabul edilebilir değildir” dedi.

“SEÇİMLER 2023’TEN DAHA ERKEN BİR TARİHTE”

Seçimlerin 2023’ten daha erken bir tarihte olacağını düşündüklerini belirten Mutlu, “En az AK Parti kadar ülkesini, vatanı seven, hizmet aşkıyla tutuşan muhalefet vardır. Muhalefetin de iktidara gelebilmesi demokrasimizin en önemli unsurlarından birisidir; bundan asla korkulmamalıdır. Saadet Partisi olarak inşallah en yakın dönemde oluşacak seçimle beraber ki 2023’ten daha erken bir tarihte olacağını düşünüyoruz 50 yıllık siyasi birikimi ve tecrübesiyle iktidarın bir parçası olmaya hazırlanmaktadır” şeklinde konuştu.

“VATANDAŞLARIMIZ PANİK HALİNDE”

Plajyolu’na yapılacak liman projesiyle ilgili de konuşan Mutlu, “Plajyolu’nda yapılacak bir liman konusu var, faaliyetler başladı. Ağır tonajlı araçların bölgedeki hareketliliği arttı. Vatandaşlarımız haklı olarak panik halinde. Bu konuyla ilgileneceklerinden bahsettiler. Plajyolu’nda büyük bir liman inşaatı başlamış, bütün planları hazırlanmış, 18’inde bir ÇED toplantısı var ancak vatandaşın maalesef tedirginliğini azaltacak, bilgilendirecek ortaya bir şey sunulmuyor. Biz bu kentin sahipli olduğuna inanmak istiyoruz. Bu kentte en küçük hareketlilikte kent yöneticilerinin dahilindedir ve asla vatandaşımızı mağdur edecek bir konuda yöneticilerimiz bunun karşısında duracağına inanmak istiyoruz. Son aşamaya gelinmiş bir konuda ‘bir hareketlilik var bakalım’ şeklindeki ifadeler bu kentin sakinleri olarak bizi tedirgin etmektedir. Bir inşaat var, şüphelerimiz var” dedi.

“ZEHİRLENMENİN EN BÜYÜK GÖSTERGESİ”

2018 yılına ait Sayıştay raporlarından bahseden Mutlu,”Büyükşehrin 38, Başiskele’de 26, Derince’de 29, Darıca’da 27, Karamürsel’de 13, Gebze’de 6 kusur tespit edildi. Hiçbir dönemde sayı bu kadar fazla olmamıştır. Adeta iktidar ve iktidarın yönettiği belediyelerde bir güç zehirlenmesi yaşanıyor. 17 yıldır ülkeyi yöneten belediyelerin gelinen son aşamada bu kadar usulsüzlük ve kusur ortaya çıkması artık güç zehirlenmesinin en büyük göstergesidir. Savcılık gereğini yerine getirir savunması kabul edilebilir değildir. Siyasal baskı altında olan yargının bu kusurların üzerine gideceğine inanmak istiyoruz. Halk vicdanında gerekli sorgulama yapılacaktır” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

14 Şubat 2020 - Siyaset

Muhabir Nazım Özgün Erbulan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'de il başkanı kim olmalı?