Reklamı Kapat

“Mağdur ediliyoruz”

Körfez Belediyesinin Güney Mahallesinde yapmak istediği Kent Meydanı Projesi ile ilgili mahkeme süreci devam ediyor.  Davacılar grup sözcüsü Yaprak Fidancı,dava süreci ile ilgili açıklama yaptı.

Körfez Belediyesinin Güney Mahallesinde yapmak istediği Kent Meydanı Projesi ile ilgili mahkeme süreci devam ediyor.  Davacılar grup sözcüsü Yaprak Fidancı,dava süreci ile ilgili açıklama yaptı. Bilirkişinin alanda inceleme yaptığını bildiren Fidancı, “D100 Karayolu’na sınır olan, son derece değerli bir alanda (adeta kupon arazi) yaşayan ve mülkü olan bizler, açılmayan kamu yolu, bağlanmayan kanalizasyon, doğalgaz ile temizlik, aydınlatma hizmetlerinden mahrum bırakılmaktayız” dedi. İdarenin alana hemen komşu olan kimi mülklerin ticari değerlerini artırmak üzere tavır ve karar aldığını öne süren Fidancı şunları söyledi:

RANT MI YARATILIYOR?

“Bizlere ise tamir-tadilat izni dahi vermeyip, başladığımız inşaatlarımızın yarım kalmasına sebep olmaktadır. Mevcut ekonomik koşullarda, belediyemizden isteğimiz bu karardan dönerek, bizlere temel yaşam hak ve şartlarımızı sağlaması, kamu yolunu açarak alanı gerçek ekonomik değerine kavuşturacak imkanları yaratması, israfta ısrar etmemesidir. Biz semt sakini mağdurlar olarak hukuk ve bilime güveniyoruz.”

16 Şubat 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Corona virüsü için alınan tedbirleri yeterli buluyor musunuz?